Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wzmożone kontrole na drogach i nad wodą


kontrolaPrzed nami kolejny, wakacyjny weekend. Dla policji to czas wzmożonej pracy. Patrole sprawdzać będą m.in.  prędkość jazdy, stan techniczny pojazdów, warunki przewozu pasażerów oraz stan trzeźwości kierujących. Policjanci pojawią się także na terenie zalewu Ruda oraz w okolicach niestrzeżonych rozlewisk.


Pomimo wielu kontroli, wciąż niestety nie brakuje kierowców, wsiadających za kierownicę po alkoholu. Policjanci apelują także o sygnały dotyczą piratów drogowych oraz nietrzeźwych kierujących.

W czwartek, 30 czerwca, o godz. 20:05 na ul. Nowowiejskiego w Mławie, podczas kontroli drogowej, interweniujący  patrol zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki VW Golf. Sławomir K. lat 32, mieszkaniec Mławy, miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policjanci przypominają także o bezpieczeństwie nad wodą. Przestrzegają przed wchodzeniem do wody na niestrzeżonych kąpieliskach oraz przebywaniem nad wodą dzieci bez opieki odpowiedzialnej, dorosłej osoby. Przypominają także, że pływanie łódką lub kajakiem po spożyciu alkoholu jest wykroczeniem, a kierowanie łodzią motorową w stanie nietrzeźwości – przestępstwem. Tereny wodne kontrolowane będą przez patrole policji,  we współpracy ze Strażą Gminną, ratownikami WOPR, Strażą Leśną oraz Strażą Rybacką.

Wzmożone działania policji prowadzone będą także na terenie miasta. Policjanci sprawdzać będą tereny dworców, blokowiska, ogródki działkowe oraz miejsca, w których gromadzi się młodzież. Policja apeluje do rodziców o wzmożenie nadzoru nad dziećmi i przypomina, że osoby małoletnie, po godz. 22:00 powinny przebywać pod nadzorem osoby dorosłej. W przeciwnym razie policjanci wzywać będą rodzica po odbiór dziecka, a w przypadku podejrzenia zaniedbań wychowawczych i zagrożenia demoralizacją – skierują sprawę do sądu rodzinnego.

Policjanci apelują o także o właściwe zabezpieczenie mienia podczas urlopowych wyjazdów – jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony domu i mieszkania jest czujna, międzysąsiedzka pomoc. Planując wyjazd, pamiętajmy także o postojach i systematycznym odpoczynku podczas podróży.

Podczas wakacji mławska policja będzie również prowadziła zaplanowane kontrole autobusów, przed wyjazdami na wakacje. Takie kontrole na terenie Mławy odbywać się będą na  parkingu przy ul. Kopernika w Mławie, a na terenie powiatu – przy Urzędzie Gminy w Strzegowie. Policjanci ruchu drogowego proszą o zgłaszanie terminów kontroli z min. tygodniowym wyprzedzeniem.

źródło: KPP Mława

oprac. JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x