Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Proboszcz parafii w Szreńsku odwołany z funkcji z zakazem kontaktów z osobami niepełnoletnimi


szrenskKilka dni temu w nagłym trybie został odwołany z funkcji proboszcz parafii św. Wojciecha w Szreńsku. Powody jego odwołania wyjaśnia specjalny komunikat rzecznika prasowego Płockiej Kurii, z którego wynika, że ksiądz przyznał się do popełnienia czynów niemoralnych z osobą niepełnoletnią. Poniżej publikujemy treść komunikatu.

KSP Mława nabór

Komunikat prasowy dotyczący odwołania proboszcza parafii Szreńsk

W dniu 21 czerwca 2016 r. Biskup Płocki odwołał z urzędu dotychczasowego proboszcza parafii Szreńsk i zawiesił go we wszystkich funkcjach duszpasterskich. Zgłosił się on sam do biskupa i przyznał się do czynów niemoralnych z osoba niepełnoletnią.

W konsekwencji duchowny ten został zobowiązany do niezwłocznego opuszczenia parafii oraz otrzymał zakaz kontaktów z osobami niepełnoletnimi. Skierowany został do miejsca odosobnienia.

Biskup niezwłocznie spotkał się z rodzicami i ich dzieckiem. W trakcie rozmowy zostali oni przeproszeni za doznaną krzywdę. Otrzymali zapewnienie o pełnej współpracy w rozwiązaniu tej bolesnej sprawy. Rodzina przyjęła zaproponowaną pomoc prawną i psychologiczną. W trakcie rozmowy rodzice zdecydowali, że kierują sprawę do prokuratury. Tym samym zawieszona została procedura kościelna.

Wyrażamy głęboki żal z powodu zaistniałego zgorszenia i wyrządzone zło. Otaczamy modlitwą wiernych parafii Szreńsk i wszystkich, których ta sprawa dotknęła.

Płock, dnia 25 czerwca 2016 r.

 

Dr Elżbieta Grzybowska

Rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej Płockiej

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

30 - liczba komentarzy w artykule "Proboszcz parafii w Szreńsku odwołany z funkcji z zakazem kontaktów z osobami niepełnoletnimi"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
parafianin
Gość
To dramat i dla Księdza i dla Nieletniej, dla najbliższych z obu stron. Fakt, takie wiadomości oburzają i trudno zrozumieć to, jak mogło do tego dojść. Prawdę znają Oni i Pan Bóg. Kara za takie czyny jest oczywista i bezsporna !!! Dobrze jest że Ksiądz się przyznał. Modlę się i wierzę, że sprawa będzie dokładnie zbadana i oceniona. My szybko oceniamy. Wiemy najlepiej jak jest…Przypomina mi się tutaj spotkanie Jezusa z tłumem, który chciał ukamienować „jawnogrzesznicę” i słowa: ” Kto pierwszy jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem…” Nie popieram tego co się stało, Zło jest złem. Potępiajmy grzech, mimo… Czytaj więcej »
oleg
Gość

daj sobie spokój, naprawdę.na pewno to dramat dla dziewczyny i rodziny, pozostałe to domysły. nawet to, że ksiądz się przyznał to tylko domysł. a jawnogrzesznica nie grzeszyła z dziećmi. nie czytałem na tym forum jakiś wyjątkowo drastycznych ocen P.B, ale nie oczekuj, że ktoś przytuli go i pogłaszcze po główce. chyba takie komentarze jak twój wywołują efekt przeciwny od zamierzonego

Parafianka
Gość

Był wielkim hipokrytą. Przestańcie go usprawiedliwiać, otumaniał Was w Tym Domowym Kościele i czuliście się ponad innymi. Dla większości parafian nie jesteście żadnymi wzorcami, jak próbował wmawiać były proboszcz. Potrzebował was tylko dla kasy.

parafianka
Gość

No i dobrze że emocje opadają. Zaczekajmy na fakty. Całe mnóstwo domysłów. To była osoba niepełnoletnia (komunikat Kurii), czy dziecko (informacja portalu)? Ksiądz zrobił źle, będzie za to ukarany, a mam nadzieję że jest bardziej świadomy popełnionego grzechu niż niejedna osoba spośród nas.

wml
Gość

Domysły? A czyja to wina? Może zamiast kurii sam sprawca powinien powiedzieć co ma do powiedzenia ? Może wtedy ludzie wiedzieliby chociaż czy tego czynu żałuje. Poza tym może uważniej czytaj słowo pisane. czepiasz się portalu a o co? Obu określeń „dziecko” i „niepełnoletnia” używa komunikat kurii. To może niech napiszą go trochę jaśniej? mniej będzie wtedy domysłów.

KIBOL
Gość

PRZEGRALIŚMY !!! WYGRAĆ NIE MOGLIŚMY !!!

aga
Gość

cudowny kapłan i człowiek, każdy błądzi w jakiś sposób

kasia
Gość

A jak pobłądzi na Twoim dziecku to też będzie cudowny ?

Marek
Gość

Masz absolutną rację. Biedaczek nie wiedział co robi i to go usprawiedliwia.

Piter
Gość

Zafundowac mu wakacje z dziecmi. niech odpocznie od nagonki gorszego sortu 🙂

Toten
Gość

Dotychczas Wielce Szanowny Ksiądz Proboszcz, obecnie anonim, a po postawieniu zarzutów P.B.

wpDiscuz