Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Proboszcz parafii w Szreńsku odwołany z funkcji z zakazem kontaktów z osobami niepełnoletnimi


szrenskKilka dni temu w nagłym trybie został odwołany z funkcji proboszcz parafii św. Wojciecha w Szreńsku. Powody jego odwołania wyjaśnia specjalny komunikat rzecznika prasowego Płockiej Kurii, z którego wynika, że ksiądz przyznał się do popełnienia czynów niemoralnych z osobą niepełnoletnią. Poniżej publikujemy treść komunikatu.

Słoneczne ogrody Mława

Komunikat prasowy dotyczący odwołania proboszcza parafii Szreńsk

W dniu 21 czerwca 2016 r. Biskup Płocki odwołał z urzędu dotychczasowego proboszcza parafii Szreńsk i zawiesił go we wszystkich funkcjach duszpasterskich. Zgłosił się on sam do biskupa i przyznał się do czynów niemoralnych z osoba niepełnoletnią.

W konsekwencji duchowny ten został zobowiązany do niezwłocznego opuszczenia parafii oraz otrzymał zakaz kontaktów z osobami niepełnoletnimi. Skierowany został do miejsca odosobnienia.

Biskup niezwłocznie spotkał się z rodzicami i ich dzieckiem. W trakcie rozmowy zostali oni przeproszeni za doznaną krzywdę. Otrzymali zapewnienie o pełnej współpracy w rozwiązaniu tej bolesnej sprawy. Rodzina przyjęła zaproponowaną pomoc prawną i psychologiczną. W trakcie rozmowy rodzice zdecydowali, że kierują sprawę do prokuratury. Tym samym zawieszona została procedura kościelna.

Wyrażamy głęboki żal z powodu zaistniałego zgorszenia i wyrządzone zło. Otaczamy modlitwą wiernych parafii Szreńsk i wszystkich, których ta sprawa dotknęła.

Płock, dnia 25 czerwca 2016 r.

 

Dr Elżbieta Grzybowska

Rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej Płockiej

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

30
KOMENTARZE

1500
parafianin

To dramat i dla Księdza i dla Nieletniej, dla najbliższych z obu stron. Fakt, takie wiadomości oburzają i trudno zrozumieć to, jak mogło do tego dojść. Prawdę znają Oni i Pan Bóg. Kara za takie czyny jest oczywista i bezsporna !!! Dobrze jest że Ksiądz się przyznał. Modlę się i wierzę, że sprawa będzie dokładnie zbadana i oceniona. My szybko oceniamy. Wiemy najlepiej jak jest…Przypomina mi się tutaj spotkanie Jezusa z tłumem, który chciał ukamienować „jawnogrzesznicę” i słowa: ” Kto pierwszy jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem…” Nie popieram tego co się stało, Zło jest złem. Potępiajmy grzech, mimo… Czytaj więcej »

Parafianka

Był wielkim hipokrytą. Przestańcie go usprawiedliwiać, otumaniał Was w Tym Domowym Kościele i czuliście się ponad innymi. Dla większości parafian nie jesteście żadnymi wzorcami, jak próbował wmawiać były proboszcz. Potrzebował was tylko dla kasy.

oleg

daj sobie spokój, naprawdę.na pewno to dramat dla dziewczyny i rodziny, pozostałe to domysły. nawet to, że ksiądz się przyznał to tylko domysł. a jawnogrzesznica nie grzeszyła z dziećmi. nie czytałem na tym forum jakiś wyjątkowo drastycznych ocen P.B, ale nie oczekuj, że ktoś przytuli go i pogłaszcze po główce. chyba takie komentarze jak twój wywołują efekt przeciwny od zamierzonego

parafianka

No i dobrze że emocje opadają. Zaczekajmy na fakty. Całe mnóstwo domysłów. To była osoba niepełnoletnia (komunikat Kurii), czy dziecko (informacja portalu)? Ksiądz zrobił źle, będzie za to ukarany, a mam nadzieję że jest bardziej świadomy popełnionego grzechu niż niejedna osoba spośród nas.

wml

Domysły? A czyja to wina? Może zamiast kurii sam sprawca powinien powiedzieć co ma do powiedzenia ? Może wtedy ludzie wiedzieliby chociaż czy tego czynu żałuje. Poza tym może uważniej czytaj słowo pisane. czepiasz się portalu a o co? Obu określeń „dziecko” i „niepełnoletnia” używa komunikat kurii. To może niech napiszą go trochę jaśniej? mniej będzie wtedy domysłów.

KIBOL

PRZEGRALIŚMY !!! WYGRAĆ NIE MOGLIŚMY !!!

aga

cudowny kapłan i człowiek, każdy błądzi w jakiś sposób

Marek

Masz absolutną rację. Biedaczek nie wiedział co robi i to go usprawiedliwia.

Piter

Zafundowac mu wakacje z dziecmi. niech odpocznie od nagonki gorszego sortu 🙂

kasia

A jak pobłądzi na Twoim dziecku to też będzie cudowny ?

Toten

Dotychczas Wielce Szanowny Ksiądz Proboszcz, obecnie anonim, a po postawieniu zarzutów P.B.

Julita

A mi dwa lata temu nie chciał się zgodzić, żebym razem z narzeczonym ochrzciła dziecko, albo jako samotna matka albo w ogóle. Twierdził, że jak on przed Bogiem będzie wyglądał, jak my w grzechu żyjemy.

ciekawy

To przypadek że praktycznie w tym samym czasie (wczoraj wieczorem) 2 główne portale informacyjne podają tą samą wiadomość?

troll

Ty masz rację. Aż sobie sprawdziłem w tej sprawie tak jest. ale ogólnie widzę że ten pisze więcej i szybciej niż tamten a jeszcze łatwiej przegląda się archiwa

parafianin

Stary cap.Piękne kazania o moralnosci a tu proszę jaka wpadka.Pozostał problem co z tą sektą(domowym kościołem) biedne owieczki!

Adam

Głupiś! Najpierw poczytaj, ( jak umiesz czytać) a nie powtarzaj głupich sloganów.

mhf

W tym momencie to w ogóle chyba żart. Po co potępiasz innych „parafianinie”? Może mówisz o sobie -biedna owieczko ? Ludzie zastanówcie się czasami sto razy zanim cokolwiek napiszecie

Beret

Módlmy się za księdza.

emigrant

za księdza? serio? a co z ofiarą?

emigrant

znieść celibat, zmniejszyć profity, a księżmi zostaną tylko ci, którzy naprawdę mają powołanie i chęć pomocy ludziom

:D

i są wykastrowani….

:D

bo powołania to nie prześwietlisz tak samo jak i dobrego serca, tego nie da się ani zważyć, ani zmierzyć.

emigrant

no nie da, ale jeśli zmniejszy się „udogodnienia” związane z tym stanowiskiem, to zostanie ich nieco mnie, ale może lepszej jakości 😉

Arek

i zapewne tą osobą niepełnoletnią był chłopiec…

Conchita

Dziewczynka…

Milagros

I co ??? Nadal wierzycie w księży ???
Stary perfidny pedofil i taki komunie święta ludziom podaje ,i z ambony kazania daje że sex przed ślubem to grzech !!!! Boze cuda wianki

...

W księży to raczej nikt nie wierzył i nie wierzy 😀

Marek

Niewiem jak Ty ale ja wierzyłem i będę wierzył w Boga. Chyba że na starość rozum stracę. W co Ty i inni wierzą to już nie moja sprawa. Niektórzy wierzą w krowy i też jakoś żyja 😉

xy

chyba czas na zmianę,niech dadzą im pęsje i zniosą celibat będą mieli wszystko w domu .

Wierny

I taki ktoś nazywa sie duchownym! My mamy sie im spowiadać! Dość tego! Mocherowe berety oddają im całe emerytury na zabawę i rozpustę!