Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Proboszcz parafii w Szreńsku odwołany z funkcji z zakazem kontaktów z osobami niepełnoletnimi


szrenskKilka dni temu w nagłym trybie został odwołany z funkcji proboszcz parafii św. Wojciecha w Szreńsku. Powody jego odwołania wyjaśnia specjalny komunikat rzecznika prasowego Płockiej Kurii, z którego wynika, że ksiądz przyznał się do popełnienia czynów niemoralnych z osobą niepełnoletnią. Poniżej publikujemy treść komunikatu.


Komunikat prasowy dotyczący odwołania proboszcza parafii Szreńsk

W dniu 21 czerwca 2016 r. Biskup Płocki odwołał z urzędu dotychczasowego proboszcza parafii Szreńsk i zawiesił go we wszystkich funkcjach duszpasterskich. Zgłosił się on sam do biskupa i przyznał się do czynów niemoralnych z osoba niepełnoletnią.

W konsekwencji duchowny ten został zobowiązany do niezwłocznego opuszczenia parafii oraz otrzymał zakaz kontaktów z osobami niepełnoletnimi. Skierowany został do miejsca odosobnienia.

Biskup niezwłocznie spotkał się z rodzicami i ich dzieckiem. W trakcie rozmowy zostali oni przeproszeni za doznaną krzywdę. Otrzymali zapewnienie o pełnej współpracy w rozwiązaniu tej bolesnej sprawy. Rodzina przyjęła zaproponowaną pomoc prawną i psychologiczną. W trakcie rozmowy rodzice zdecydowali, że kierują sprawę do prokuratury. Tym samym zawieszona została procedura kościelna.

Wyrażamy głęboki żal z powodu zaistniałego zgorszenia i wyrządzone zło. Otaczamy modlitwą wiernych parafii Szreńsk i wszystkich, których ta sprawa dotknęła.

Płock, dnia 25 czerwca 2016 r.

 

Dr Elżbieta Grzybowska

Rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej Płockiej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
30 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
parafianin
parafianin
7 lata temu

To dramat i dla Księdza i dla Nieletniej, dla najbliższych z obu stron. Fakt, takie wiadomości oburzają i trudno zrozumieć to, jak mogło do tego dojść. Prawdę znają Oni i Pan Bóg. Kara za takie czyny jest oczywista i bezsporna !!!
Dobrze jest że Ksiądz się przyznał. Modlę się i wierzę, że sprawa będzie dokładnie zbadana i oceniona. My szybko oceniamy. Wiemy najlepiej jak jest…Przypomina mi się tutaj spotkanie Jezusa z tłumem, który chciał ukamienować „jawnogrzesznicę” i słowa: ” Kto pierwszy jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem…”
Nie popieram tego co się stało, Zło jest złem. Potępiajmy grzech, mimo wszystko – nie ludzi !!!

Parafianka
Parafianka
7 lata temu
Reply to  parafianin

Był wielkim hipokrytą. Przestańcie go usprawiedliwiać, otumaniał Was w Tym Domowym Kościele i czuliście się ponad innymi. Dla większości parafian nie jesteście żadnymi wzorcami, jak próbował wmawiać były proboszcz. Potrzebował was tylko dla kasy.

oleg
oleg
7 lata temu
Reply to  parafianin

daj sobie spokój, naprawdę.na pewno to dramat dla dziewczyny i rodziny, pozostałe to domysły. nawet to, że ksiądz się przyznał to tylko domysł. a jawnogrzesznica nie grzeszyła z dziećmi. nie czytałem na tym forum jakiś wyjątkowo drastycznych ocen P.B, ale nie oczekuj, że ktoś przytuli go i pogłaszcze po główce. chyba takie komentarze jak twój wywołują efekt przeciwny od zamierzonego

parafianka
parafianka
7 lata temu

No i dobrze że emocje opadają. Zaczekajmy na fakty. Całe mnóstwo domysłów. To była osoba niepełnoletnia (komunikat Kurii), czy dziecko (informacja portalu)? Ksiądz zrobił źle, będzie za to ukarany, a mam nadzieję że jest bardziej świadomy popełnionego grzechu niż niejedna osoba spośród nas.

wml
wml
7 lata temu
Reply to  parafianka

Domysły? A czyja to wina? Może zamiast kurii sam sprawca powinien powiedzieć co ma do powiedzenia ? Może wtedy ludzie wiedzieliby chociaż czy tego czynu żałuje. Poza tym może uważniej czytaj słowo pisane. czepiasz się portalu a o co? Obu określeń „dziecko” i „niepełnoletnia” używa komunikat kurii. To może niech napiszą go trochę jaśniej? mniej będzie wtedy domysłów.

KIBOL
KIBOL
7 lata temu

PRZEGRALIŚMY !!! WYGRAĆ NIE MOGLIŚMY !!!

aga
aga
7 lata temu

cudowny kapłan i człowiek, każdy błądzi w jakiś sposób

Marek
Marek
7 lata temu
Reply to  aga

Masz absolutną rację. Biedaczek nie wiedział co robi i to go usprawiedliwia.

Piter
Piter
7 lata temu
Reply to  Marek

Zafundowac mu wakacje z dziecmi. niech odpocznie od nagonki gorszego sortu 🙂

kasia
kasia
7 lata temu
Reply to  aga

A jak pobłądzi na Twoim dziecku to też będzie cudowny ?

Toten
Toten
7 lata temu

Dotychczas Wielce Szanowny Ksiądz Proboszcz, obecnie anonim, a po postawieniu zarzutów P.B.

Julita
Julita
7 lata temu

A mi dwa lata temu nie chciał się zgodzić, żebym razem z narzeczonym ochrzciła dziecko, albo jako samotna matka albo w ogóle. Twierdził, że jak on przed Bogiem będzie wyglądał, jak my w grzechu żyjemy.

ciekawy
ciekawy
7 lata temu

To przypadek że praktycznie w tym samym czasie (wczoraj wieczorem) 2 główne portale informacyjne podają tą samą wiadomość?

troll
troll
7 lata temu
Reply to  ciekawy

Ty masz rację. Aż sobie sprawdziłem w tej sprawie tak jest. ale ogólnie widzę że ten pisze więcej i szybciej niż tamten a jeszcze łatwiej przegląda się archiwa

parafianin
parafianin
7 lata temu

Stary cap.Piękne kazania o moralnosci a tu proszę jaka wpadka.Pozostał problem co z tą sektą(domowym kościołem) biedne owieczki!

Adam
Adam
7 lata temu
Reply to  parafianin

Głupiś! Najpierw poczytaj, ( jak umiesz czytać) a nie powtarzaj głupich sloganów.

mhf
mhf
7 lata temu
Reply to  parafianin

W tym momencie to w ogóle chyba żart. Po co potępiasz innych „parafianinie”? Może mówisz o sobie -biedna owieczko ? Ludzie zastanówcie się czasami sto razy zanim cokolwiek napiszecie

Beret
Beret
7 lata temu

Módlmy się za księdza.

emigrant
emigrant
7 lata temu
Reply to  Beret

za księdza? serio? a co z ofiarą?

emigrant
emigrant
7 lata temu

znieść celibat, zmniejszyć profity, a księżmi zostaną tylko ci, którzy naprawdę mają powołanie i chęć pomocy ludziom

:D
:D
7 lata temu
Reply to  emigrant

i są wykastrowani….

:D
:D
7 lata temu
Reply to  emigrant

bo powołania to nie prześwietlisz tak samo jak i dobrego serca, tego nie da się ani zważyć, ani zmierzyć.

emigrant
emigrant
7 lata temu
Reply to  :D

no nie da, ale jeśli zmniejszy się „udogodnienia” związane z tym stanowiskiem, to zostanie ich nieco mnie, ale może lepszej jakości 😉

Arek
Arek
7 lata temu

i zapewne tą osobą niepełnoletnią był chłopiec…

Conchita
Conchita
7 lata temu
Reply to  Arek

Dziewczynka…

Milagros
Milagros
7 lata temu

I co ??? Nadal wierzycie w księży ???
Stary perfidny pedofil i taki komunie święta ludziom podaje ,i z ambony kazania daje że sex przed ślubem to grzech !!!! Boze cuda wianki

...
...
7 lata temu
Reply to  Milagros

W księży to raczej nikt nie wierzył i nie wierzy 😀

Marek
Marek
7 lata temu
Reply to  Milagros

Niewiem jak Ty ale ja wierzyłem i będę wierzył w Boga. Chyba że na starość rozum stracę. W co Ty i inni wierzą to już nie moja sprawa. Niektórzy wierzą w krowy i też jakoś żyja 😉

xy
xy
7 lata temu

chyba czas na zmianę,niech dadzą im pęsje i zniosą celibat będą mieli wszystko w domu .

Wierny
Wierny
7 lata temu

I taki ktoś nazywa sie duchownym! My mamy sie im spowiadać! Dość tego! Mocherowe berety oddają im całe emerytury na zabawę i rozpustę!

30
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x