Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od dziesiątki po półmaraton. Biegacze walczyli w Gdyni i Unisławiu


NosarzewskiSezon biegowy w pełni, dlatego nasi reprezentanci nie próżnują. Konrad Nosarzewski walczył w Gdyni, natomiast Henryk Kuciejczyk pokazał się z dobrej strony w Unisławiu. Obaj uplasowali się w pierwszej dziesiątce rywalizacji.


Nosarzewski zameldował się na starcie nocnego biegu świętojańskiego. Rozegrany na dystansie 10 kilometrów przyciągnął na start ponad 5000 amatorów biegania. Nie tylko z terenu naszego kraju, w Trójmieście rywalizowali przybysze z Kenii, Maroka, Czech i Ukrainy.

Ostatecznie zwyciężył Polak, Tomasz Grycko. W tym doborowym towarzystwie nasz zawodnik spisał się wybornie. Z czasem trzydzieści dwie minuty i czterdzieści cztery sekundy uplasował się na dziewiątym miejscu. W kategorii wiekowej M20 był czwarty.

Z kolei mieszkający na co dzień w Szydłowie Kuciejczyk stawił się w Unisławiu na starcie półmaratonu. Mimo trudnych warunków atmosferycznym (temperatura 33 stopni) na trasę o długości 21 kilometrów ruszyło 222 zawodników. Zwyciężył Kamil Nartowski z Torunia, który na dotarcie do mety potrzebował zaledwie siedemdziesiąt sześć minut.

Nasz reprezentant zakończył zmagania na dziesiątym miejscu (stracił do zwycięzcy trzynaście minut). W swojej grupie wiekowej M50 okazał się najlepszy, wyprzedzając po zaciętej walce pięciu rywali.

Kuciejczyk

fot. gdyniasport.pl i własne

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x