Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Grędziński do historii. Trzeci z rzędu triumf


sliderBartosz Grędziński przeszedł na dobre do historii wyścigu o złoty pierścień Mławy. Sięgnął po główne trofeum po raz trzeci z rzędu. Po zaciętej walce okazał się lepszy od innego mławianina Michała Różańskiego. Na trzecim miejscu uplasował się Adrian Jusiński z Ząbek.


Zmagania na najdłuższym dystansie zgromadziły na starcie 32 zawodników. Pięciu z nich wycofało się przedwcześnie – duży wpływ na przebieg rywalizacji miała temperatura dochodząca do trzydziestu pięciu stopni. Jeden z zawodników w trakcie wyścigu zasłabł, konieczna okazała się interwencja służb medycznych. Reszta pojechała dalej, w ścisłej czołówce od początku plasowali się Grędziński  i Różański. Ostatecznie walka między nimi rozstrzygnęła się na ostatnim metrach. Lepszy na finiszu okazał się Bartek. Sięgnął po pierwsze miejsce, wyprzedzając swojego krajana o sześć sekund.

Na czternastej pozycji na odcinku Long (54 km) uplasował się Michał Biranowski. Dziewiętnasty był Janusz Jastrzębowski.

Naszych zawodników nie zabrakło także na dystansie Short (30 kilometrów). Triumfował na nim Mariusz Marszałek, ale już druga lokata przypadła pochodzącemu z Dzierzgowa Bartoszowi Stryjewskiemu. Za nim uplasowali inni nasi reprezentanci: Łukasz Różański (drugi w kategorii MS2), Mariusz Truszkowski, Paweł Rudziński, Andrzej Klimek, Jacek Pala, Wojciech Jędrusik, Janusz Iwański czy najlepsza wśród kobiet Paula Hinczewska.

Najwcześniej ze wszystkich odcinków rozegrano zmagania na dystansie Mini. Siedem kilometrów najszybciej pokonał Mariusz Osowiecki ze Stupska. Na najniższym stopniu podium stanął dzierzgowianin Jan Stryjewski – ponadto na trasie walczyli m.in. Wiktor Bryks, Hadrian Gruszewski, Adam Szulc, Mateusz Powązka, Damian Bińkiewicz, Jakub Wierzchowski, Adam Powązka oraz Wiktoria Miecznikowska.

Pełna tabela wyników znajduje się pod linkiem: https://superczas.pl/mtbmlawa/wyniki#main

RS

« 1 z 7 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x