Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zobaczyć Wenecję i … odebrać świadectwo


sliderZakończenie roku szkolnego wcale nie musi odbywać się w szkole na uroczystej akademii. Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego świadectwa promocyjne i nagrody za najlepsze wyniki w nauce i pracy na rzecz szkoły otrzymali z rąk swojego dyrektora Jacka Duszy w Wenecji.


Przez jedenaście dni uczniowie I i II klasy KLO zwiedzają południe Europy. Byli w Pradze, Wiedniu, Wenecji, Lubljanie i Budapeszcie. Ta wycieczka to takie nietypowe, miłe i ciekawe zakończenie roku szkolnego. Rozdanie świadectw na Placu św. Marka w Wenecji wzbudziło ciekawość obecnych tam turystów z całego świata. A to nie byle jakie audytorium, bo szacuje się, że dziennie przez ten plac przewija się około 70 tys. zwiedzających. Tak więc i tym razem fotorelację z wręczenia świadectw można zobaczyć w serwisach społecznościowych na całym świecie. Szczególne zainteresowanie i aktywność fotograficzną wykazywali tu turyści z Japonii.

Najlepszą uczennicą w tym roku szkolnym była Mariola Jasińska z I klasy liceum. Uzyskała średnią ocen 5,56,a jej kandydatura została przedstawiona do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Licealiści najwięcej czasu spędzili w bardzo popularnym, włoskim kurorcie Bibione. To miasto położone nad Morzem Adriatyckim słynie przede wszystkim z certyfikowanego niebieską flagą kąpieliska o najwyższych parametrach czystości i walorach fizykochemicznych. W takim miejscu nudzić się nie można, więc oprócz plażowania była wycieczka rowerowa, pokaz sztucznych ogni, spaghetti party, Guliweriada. Niedzielne Msze św. w języku polskim odprawił słowacki kapłan w Bibione oraz w polscy Księża Chrystusowcy w Budapeszcie.

Niezapomniane wrażenia pozostały po zwiedzaniu wiedeńskiego Kunsthistorisches Museum oraz olśniewających mozaik weneckiej Bazyliki Świętego Marka.

Dla niektórych licealistów ciekawym doświadczeniem stało się samodzielne przygotowywanie posiłków. Do wartości nabytych w trakcie wyjazdu doliczyć spokojnie można podniesienie poziomu umiejętności kulinarnych.

źródło: KLO

oprac. JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
7 lata temu

no cóż nie każdego stać na takie odebranie świadectwa, nie ma co ukrywać że to raczej bogatsza młodzież może się cieszyć takim akurat zakończeniem roku szkolnego

...
...
7 lata temu
Reply to  gość

No cóż, c’est la vie, jak mawiają Francuzi. 🙂
Zazdrościsz? – zazdrość, zawiść to uczucia maluczkich. Dorośnij.
Nie wszystkich stać na szkoły płatne, mnie też nie stać, ale jeśli kogoś stać, to mu nie zazdroszczę, tak samo jak nigdy nikomu nie zazdroszczę luksusowego auta czy willi z basenem.
Kogo stać i kto chce opływać w luksusach – proszę bardzo.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x