Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Nawałnice nad powiatem mławskim


Ponad 22 zdarzenia odnotowali mławscy strażacy w związku z nawałnicą jaka przeszła wczoraj (26 czerwca) nad powiatem mławskim. Silny wiatr i intensywne opady powodowały zalania ulic i piwnic domów, a złamane konary i przewrócone drzewa tarasowały jezdnie. Silny wiatr spowodował też uszkodzenie dachu stodoły w Strzegowie.  Największa liczba takich zdarzeń miała miejsce w gminach Strzegowo i Lipowiec Kościelny.

KSP Mława nabór

– Strażacy usuwali połamane konary i wywrócone drzewa w miejscowości Strzegowo między innymi na ulicach Słowackiego, Roli-Żymierskiego, Świętej Anny, ale także  w Unierzyżu, Mdzewie, Grabienicach, Konotopie,Turzy Wielkiej, Miączynie Małym, Szreńsku, Kowalewie, w Mławie na ulicy Płockiej. Wiatr spowodował częściowe zerwanie dachu na stodole przy ulicy Św. Anny w Strzegowie. Zalania piwnic domów i budynków gospodarczych wystąpiły w Strzegowie na ulicach Targowej, Słowackiego i Sportowej.Kilkukrotnie strażacy pompowali wodę z zalanych piwnic w Lipowcu Kościelnym, a także w Pawłowie i Dzierzgowie – podaje Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP Mława.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz