Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna tworzy „Program Mława”


sliderDziałająca w Mławie od stosunkowo niedawna  Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna Mławski Klub Lekkiej Atletyki już może pochwalić się pierwszymi efektami pracy z młodymi talentami.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Grupa naszych lekkoatletów świetnie prezentuje się na ogólnopolskich zawodach, osiągając bardzo dobre wyniki. Dużym wyróżnieniem jest, że dwie nasze podopieczne Natalia Zawadzka  z Gimnazjum nr .1 oraz Maja Więckowska  ze Społecznego Gimnazjum „Wyspianum” zostały wytypowane do wzięcia udziału w obozie organizowanym przez PZLA na szczeblu centralnym, który będzie miał miejsce w Szklarskiej Porębie na przełomie lipca i sierpnia br. Te dwie nasze zawodniczki zakwalifikowały się do finałowej, ogólnopolskiej imprezy lekkoatletycznej NESTE CUP, która odbędzie się 2-3 września 2016 r. w Toruniu.

MAL przygotowuje i wdraża „Program/Model: Mława” popierany przez  prezesa  Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Jerzego Skuchę, kierownika Zakładu Teorii Sportu Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie prof. dr hab. Henryka Sozańskiego, oraz dwóch byłych „Legionistów”: pana Czesława Langa – dyrektora LangTeam i organizatora Tour de Pologne, a także pana Marka Goliszewskiego – prezesa Business Center Club.

Aktualnie powstaje „Ogólnopolska Grupa Sponsoringowa”, która ma w swoich szeregach gościć:

– Partnerów Strategicznych – 2 lub 3 bardzo duże podmioty gospodarcze,

– Sponsorów Kluczowych – wiele mniejszych przedsiębiorstw,

– Sponsorów akcyjno-imprezowych i osoby prywatne.

Poza tym dzięki PZLA udało się wyszkolić 5 instruktorów L.A. oraz 30 sędziów, którzy są członkami Regionalnego Kolegium Sędziów w Organizacji. Nasi sędziowie sędziują imprezy organizowane przez PZLA w ramach programu „Lekkoatletyka dla Każdego!” i ich praca jest bardzo dobrze oceniania.

W miesiącu lipcu i sierpniu br. odbędą się dwa obozy – dla szkół podstawowych w Rybnie i dla gimnazjalistów na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku Oliwie, gdzie trenerem wiodącym będzie tren. Edward Szymczak – wiceprezes ds. szkolenia w MAL i MAL-MKLA Mława.

MAL jest też pierwszym stowarzyszeniem lekkoatletycznym w Polsce, który ma swojego kapelana. Decyzją Biskupa Diecezji Płockiej ks. Piotra Libery, proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie, ks. kan. mgr Sławomir Franciszek Kowalski, został mianowany Kapelanem Mazowieckiej Akademii Lekkoatletycznej.

 

źródło: MAL MKLA

oprac. JK

Pierwszy trening tyczkarski w SP nr 6 w Mławie List od ks. Biskupa Obóz Szkoły Podstawowe Obóz Gdańsk Oliwa COS-COPO SPAŁA -kurs instruktorski PZLA

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Wacke

Fajna ta Akademia, szkoda tylko że działania poparte tak dużą selekcją… Mimo wszystko życzę powodzenia…