Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna tworzy „Program Mława”


sliderDziałająca w Mławie od stosunkowo niedawna  Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna Mławski Klub Lekkiej Atletyki już może pochwalić się pierwszymi efektami pracy z młodymi talentami.

Słoneczne ogrody Mława

Grupa naszych lekkoatletów świetnie prezentuje się na ogólnopolskich zawodach, osiągając bardzo dobre wyniki. Dużym wyróżnieniem jest, że dwie nasze podopieczne Natalia Zawadzka  z Gimnazjum nr .1 oraz Maja Więckowska  ze Społecznego Gimnazjum „Wyspianum” zostały wytypowane do wzięcia udziału w obozie organizowanym przez PZLA na szczeblu centralnym, który będzie miał miejsce w Szklarskiej Porębie na przełomie lipca i sierpnia br. Te dwie nasze zawodniczki zakwalifikowały się do finałowej, ogólnopolskiej imprezy lekkoatletycznej NESTE CUP, która odbędzie się 2-3 września 2016 r. w Toruniu.

MAL przygotowuje i wdraża „Program/Model: Mława” popierany przez  prezesa  Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Jerzego Skuchę, kierownika Zakładu Teorii Sportu Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie prof. dr hab. Henryka Sozańskiego, oraz dwóch byłych „Legionistów”: pana Czesława Langa – dyrektora LangTeam i organizatora Tour de Pologne, a także pana Marka Goliszewskiego – prezesa Business Center Club.

Aktualnie powstaje „Ogólnopolska Grupa Sponsoringowa”, która ma w swoich szeregach gościć:

– Partnerów Strategicznych – 2 lub 3 bardzo duże podmioty gospodarcze,

– Sponsorów Kluczowych – wiele mniejszych przedsiębiorstw,

– Sponsorów akcyjno-imprezowych i osoby prywatne.

Poza tym dzięki PZLA udało się wyszkolić 5 instruktorów L.A. oraz 30 sędziów, którzy są członkami Regionalnego Kolegium Sędziów w Organizacji. Nasi sędziowie sędziują imprezy organizowane przez PZLA w ramach programu „Lekkoatletyka dla Każdego!” i ich praca jest bardzo dobrze oceniania.

W miesiącu lipcu i sierpniu br. odbędą się dwa obozy – dla szkół podstawowych w Rybnie i dla gimnazjalistów na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku Oliwie, gdzie trenerem wiodącym będzie tren. Edward Szymczak – wiceprezes ds. szkolenia w MAL i MAL-MKLA Mława.

MAL jest też pierwszym stowarzyszeniem lekkoatletycznym w Polsce, który ma swojego kapelana. Decyzją Biskupa Diecezji Płockiej ks. Piotra Libery, proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie, ks. kan. mgr Sławomir Franciszek Kowalski, został mianowany Kapelanem Mazowieckiej Akademii Lekkoatletycznej.

 

źródło: MAL MKLA

oprac. JK

Pierwszy trening tyczkarski w SP nr 6 w Mławie List od ks. Biskupa Obóz Szkoły Podstawowe Obóz Gdańsk Oliwa COS-COPO SPAŁA -kurs instruktorski PZLA

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Wacke

Fajna ta Akademia, szkoda tylko że działania poparte tak dużą selekcją… Mimo wszystko życzę powodzenia…