Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Wólczańskie Warsztaty Artystyczne


sliderWystawą prac złożonych przez pasjonatów fotografii i uczestników Wólczańskich Warsztatów Artystycznych połączoną z ekspozycją cyklu fotografii Agaty Czerwińskiej Szpunar pt. „Zielono mi …” zakończyła się czwarta edycja odbywających się w parafii św. Jana Kantego warsztatów.

Słoneczne ogrody Mława

 Wystawa powstała ze złożonych wcześniej do organizatorów fotografii, wykonanych przez fotografików głównie mławskich i jest wyeksponowana w „Galerii u Kantego” w podziemiach wólczańskiego kościoła. Te fotografie, które ostatecznie możemy zobaczyć na wystawie wybrała prowadząca warsztaty Agata Czerwińska Szpunar.

Organizatorem warsztatów jest ks. Janusz Cegłowski, proboszcz parafii św. Jana Kantego, choć jak sam podkreślił, do warsztatów nie doszłoby bez udziału pani Ewy Osowskiej. Organizatorzy zachęcają do zwiedzania nadal dostępnej wystawy.

– My liczymy na tych ludzi, którzy są w niedzielę w kościele. Zawsze zapraszamy po mszy św. To nie jest tak, że te prace pozostaną bez kontemplacji. A każdemu artyście zależy, bo tworzy, ma taką potrzebę serca, ale chce podzielić się tymi przeżyciami z innymi – mówił ks. janusz Cegłowski.

O wystawie swoich prac z cyklu „Zielono mi…” opowiedziała ich autorka Agata Czerwińska Szpunar. Okazuje się, że są efektem spaceru nad „kwitnącym” stawem w Sierpcu. Fotografie wody pokrytej rzęsą, często z jakimś fragmentem gałązki czy owada wyglądają jak malowane farbami abstrakcje, w przypadku tego cyklu utrzymane są w tonacjach zieleni. Warsztaty odbyły się w dniach 17-18 czerwca.  Zachęcamy do obejrzenia wystawy.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500