Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Telefon Bezpieczeństwa dla turystów z zagranicy


sliderRuszył Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. Od 1 czerwca do 30 września, w godzinach 08:00-20:00, turyści zagraniczni będą mogli uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center będą posługiwać się biegle językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.Głównym celem funkcjonowania telefonu bezpieczeństwa jest zapewnienie informacji i pomocy w nagłych sytuacjach kryzysowych. W celu połączenia się z operatorem wystarczy zadzwonić pod specjalny numer infolinii: +48 608 599 999, + 48 22 278 77 77. Kontakt można również nawiązać pisząc e-maila na adres: [email protected]
Telefon obsługiwany jest w językach: polskim, angielskim, niemieckim oraz – w sezonie 2016 – w j. hiszpańskim, w następujących godzinach: 8:00 – 18:00 w okresie styczeń – maj oraz październik – grudzień, natomiast w okresie czerwiec-wrzesień w godz. 8:00 – 20:00. Telefon będzie czynny we wszystkie dni tygodnia poza dniami ustawowo wolnymi od pracy. Komenda Główna Policji zapewnia osobom obsługującym telefon bezpieczeństwa możliwość bezpośredniego połączenia z centralą KGP – co ułatwia szybką komunikację z właściwymi jednostkami Policji.
Telefon bezpieczeństwa jest zintegrowany z infolinią turystyczną prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną w ramach projektu Contact Center i działa od kilku lat. Obowiązujące dotychczas w tej sprawie porozumienie wygasło, a zainteresowane strony zdecydowały, iż inicjatywa jest bardzo ważna z punktu widzenia ruchu turystycznego, stąd decyzja o podpisaniu nowej umowy, która obowiązywać będzie do końca 2020 r.
Funkcjonowanie systemu Contact Center, czyli zintegrowanie telefonu bezpieczeństwa z infolinią turystyczną jest niezwykle istotne w kontekście dużych wydarzeń zaplanowanych w tym roku w Polsce. Chodzi tutaj przede wszystkim o organizowane w dniach 26 – 31 lipca 2016 r. w Krakowie Światowe Dni Młodzieży.
W związku z nimi Ministerstwo Sportu i Turystyki wydrukowało 0,5 mln wizytówek Contact Center w języku angielskim, które zostały przekazane Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM i będą dystrybuowane wśród pielgrzymów. Ponadto Polska Organizacja Turystyczna wydrukowała 120 tys. wizytówek w j. polskim i j. angielskim, i rozdystrybuowała je wśród komend wojewódzkich Policji, Regionalnych Organizacji Turystycznych oraz punktów informacji turystycznej.
Wizytówki i ulotki z numerami Infolinii otrzymała także mławska policja – są one dostępne w puncie recepcyjnym KPP w Mławie oraz u policjantów pełniących służbę.

Oprac. asp. Anna Pawłowska
źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz www.policja.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500