Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Pogotowie lekcyjne też będzie miało wakacje


sliderPogotowie lekcyjne to program Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w którym uczniowie – wolontariusze pomagają o odrabianiu lekcji i nauce swoim młodszym kolegom.   

jmj7 czyszczenie kostki brukowej i elewacji Mława i okolice
Reklama


Pracownicy socjalni oraz asystenci rodziny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dokonują wstępnego rozeznania rodzin z dziećmi, które mają problemy w nauce, a następnie kierują do koordynatora programu celem dokonania szczegółowych uzgodnień dotyczących zapotrzebowania na pomoc. MOPS zapewnia bazę lokalową oraz kadrę opiekunów zatrudnionych w Ośrodku. Stroną edukacyjną programu zajmują się już wolontariusze w ramach zawartych porozumień o współpracy.

W roku szkolnym 2015-2016 zajęcia w ramach pogotowia lekcyjnego odbywały się w Klubie Aktywności Społecznej przy ul. Mariackiej 20 raz w tygodniu.

Wolontariusze spotykali się ze swoimi podopiecznymi w ciągu 23 spotkań, pomagając najczęściej z matematyki, języka angielskiego, chemii czy języka polskiego. Uczniowie, którzy nie mogli korzystać z pogotowia lekcyjnego na Mariackiej korzystali z projektu w innych dniach w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie. Z zajęć pogotowia lekcyjnego skorzystało 18 uczniów, a korepetycji udzielało 20 wolontariuszy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie.

– Jestem bardzo zadowolona, że na takie zajęcia uczęszcza moja córka. Dziecko bardzo chetnie przychodzi. Mam satysfakcję, że widać efekty. Młodzież jest bardzo sympatyczna. Przygotowują zwłaszcza przed zajęciami. W przyszłym roku też na pewno będziemy korzystać – mówi pani Barbara.

– Na zajęcia chodzą dwie córki, są wklasie trzeciej i piątej. Miały trochę kłopotów w nauce, ale na pewno zdadzą – dodaje pani Milena.

– Lubię pomagać, lubię robić coś dobrego. Mnie też pomagało starsze rodzeństwo – o swoich motywach opowiada jedna z wolontariuszek.

– Dzielenie się wiedzą sprawia mi przyjemność. Pomagam z matematyki i języka angielskiego – dodaje jej kolega, tegoroczny absolwent I LO.

15 czerwca br. – na ostatnim spotkaniu wolontariuszy i podopiecznych przed wakacjami, ci pierwsi otrzymali podziękowania i dyplomy.

W tym roku szkolnym jako wolontariusze pracowali:

Jarosław Bieniek, Joanna Brzezicka, Natalia Siwiec, Wiktoria Kamińska, Jolanta Rakowska, Kamila Pazderska, Adam Iwanicki, Kamila Smolińska, Agata Sosnowska, Julia Wieczorek, Julia Ceryn, Julia Brzozowska, Agata Kucińska, Malwina Żurawska, Olga Kulasińska, Mateusz Żurawski, Monika Gwarda, Klaudia Wesołek, Paulina Balcerzak, Jowita Julia Młodzińska.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500