Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koniec niepewności. Znane są już wyniki egzaminu gimnazjalnego


DSCF4446Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu gimnazjalnego w 2016 roku. Zanim pełne sprawozdanie zostanie opublikowane, informację poznali  już dyrektorzy gimnazjów.


W powiecie mławskim najwyższymi wynikami może pochwalić się Społeczne Gimnazjum „Wyspianum”, a tuż za nim plasuje się Gimnazjum Katolickie. Wyniki osiągnięte przez pozostałe gimnazja publiczne są wyraźnie niższe od wspomnianych szkół. Pełne wyniki egzaminu analizowane będą przez  zespoły nauczycielskie danej grupy przedmiotów, w celu poprawy stopnia nabycia wiedzy i umiejętności.

– Jestem bardzo zadowolona z wyników tegorocznego egzaminu. Podane wyniki są średnie dla szkoły, ale mamy kilkoro uczniów, którzy uzyskali wyniki stuprocentowe. 21 osób na 31 uzyskiwało wyniki 93 %. To sukces pedagogiczny nauczycieli i praca uczniów – cieszy się dyrektor Ewa Wądołowska.

Według OKE,  uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie między innymi z zadaniem z języka polskiego, które sprawdzało odbiór tekstów kultury i wykorzystanie zawartych w nich informacji. Większości gimnazjalistów nie przysporzyło również problemów zadanie z historii sprawdzające umiejętność analizowania i wnioskowania na podstawie źródła ikonograficznego.  Z matematyki uczniowie wykazali się umiejętnością odczytywania i wykorzystywania informacji z wykresu, a z fizyki umiejętnością posługiwania się pojęciem przyśpieszenia do opisu ruchu.

Bez tytułu

Język polski (GH-P), Historia i WOS (GH-H) , Matematyka (GM-M) Przedmioty przyrodnicze (GM-P),  Język obcy na poziomie podstawowym – angielski (GA-P), niemiecki (GN-P), rosyjski (GR-P), francuski (GF-P), włoski (GW-P), hiszpański (GE-P)  Język obcy na poziomie rozszerzonym – angielski (GA-R), niemiecki (GN-R), rosyjski (GR-R), francuski (GF-R), włoski (GW-R), hiszpański (GE-R).

W zestawieniu brak danych z Gimnazjum w Strzegowie i Niedzborzu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kaśka
kaśka
4 lata temu

Brawo Wyspianum!

kot
kot
5 lata temu

i właściwie mamy ranking gimnazjów, ale właśnie pani minister ogłosiła śmierć gimnazjów. teraz to się będzie nazywać 7 i 8 klasa. tylko ciekawe w jakiej formie i w którym miejscu.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x