Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Koniec niepewności. Znane są już wyniki egzaminu gimnazjalnego


DSCF4446Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu gimnazjalnego w 2016 roku. Zanim pełne sprawozdanie zostanie opublikowane, informację poznali  już dyrektorzy gimnazjów.

Słoneczne ogrody Mława

W powiecie mławskim najwyższymi wynikami może pochwalić się Społeczne Gimnazjum „Wyspianum”, a tuż za nim plasuje się Gimnazjum Katolickie. Wyniki osiągnięte przez pozostałe gimnazja publiczne są wyraźnie niższe od wspomnianych szkół. Pełne wyniki egzaminu analizowane będą przez  zespoły nauczycielskie danej grupy przedmiotów, w celu poprawy stopnia nabycia wiedzy i umiejętności.

– Jestem bardzo zadowolona z wyników tegorocznego egzaminu. Podane wyniki są średnie dla szkoły, ale mamy kilkoro uczniów, którzy uzyskali wyniki stuprocentowe. 21 osób na 31 uzyskiwało wyniki 93 %. To sukces pedagogiczny nauczycieli i praca uczniów – cieszy się dyrektor Ewa Wądołowska.

Według OKE,  uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie między innymi z zadaniem z języka polskiego, które sprawdzało odbiór tekstów kultury i wykorzystanie zawartych w nich informacji. Większości gimnazjalistów nie przysporzyło również problemów zadanie z historii sprawdzające umiejętność analizowania i wnioskowania na podstawie źródła ikonograficznego.  Z matematyki uczniowie wykazali się umiejętnością odczytywania i wykorzystywania informacji z wykresu, a z fizyki umiejętnością posługiwania się pojęciem przyśpieszenia do opisu ruchu.

Bez tytułu

Język polski (GH-P), Historia i WOS (GH-H) , Matematyka (GM-M) Przedmioty przyrodnicze (GM-P),  Język obcy na poziomie podstawowym – angielski (GA-P), niemiecki (GN-P), rosyjski (GR-P), francuski (GF-P), włoski (GW-P), hiszpański (GE-P)  Język obcy na poziomie rozszerzonym – angielski (GA-R), niemiecki (GN-R), rosyjski (GR-R), francuski (GF-R), włoski (GW-R), hiszpański (GE-R).

W zestawieniu brak danych z Gimnazjum w Strzegowie i Niedzborzu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
kaśka

Brawo Wyspianum!

kot

i właściwie mamy ranking gimnazjów, ale właśnie pani minister ogłosiła śmierć gimnazjów. teraz to się będzie nazywać 7 i 8 klasa. tylko ciekawe w jakiej formie i w którym miejscu.