Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Akcja WF z klasą zakończona

sliderW czerwcu odbyło się w Szkole Podstawowej w Zawadach podsumowanie akcji WF Z KLASĄ. „Moda na zdrowie” czyli całoroczna ścieżka zdrowotna, to zadanie, które zostało wybrane do realizacji przez uczniów i nauczycieli w ramach III edycji programu ”WF z klasą”. Celem tego programu jest: kształtowanie nawyku dbałości o własne zdrowie i umiejętności tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu, a  także uświadomienie, że zdrowie to dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny.

Słoneczne ogrody Mława

Uczniowie klasy szóstej przygotowali prezentację na temat znaczenia aktywności ruchowej, która przedstawiona została pozostałym uczniom naszej szkoły.

Opracowane i rozpropagowane zostały ulotki z dekalogiem zdrowego stylu życia oraz właściwym obliczaniem wskaźnika BMI wśród uczniów  szkoły, rodziców i zaproszonych gości.

Najważniejszym punktem  programu prozdrowotnego była sesja naukowa na temat zdrowego stylu życia, ze szczególnym zwróceniem uwagi na właściwe odżywianie się, aktywność ruchową, higienę osobistą oraz zdolność do entuzjazmu. Prezentacja ta, przygotowana została w formie multimedialnej i przedstawiona wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej w Zawadach, rodzicom oraz zaproszonym gościom. Prezentacja przepleciona została trzema spektaklami teatralnymi pt. „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”. Ponadto przedstawiony został skecz kabaretowy ukazujący humorystyczną propozycję jak spędzać czas wolny.

Całość programu dopełniły prezentacje klasowe o witaminach i solach mineralnych wylosowanych przez przedstawicieli klas. Przedstawione zostały one, w postaci różnorodnych gazetek.

Klasy przygotowały informacje na temat wylosowanych witamin i soli mineralnych, wykonały rysunki i obrazki charakteryzujące je.

Stoiska przygotowane przez uczniów i rodziców uzupełnione zostały potrawami zawierającymi wylosowane witaminy oraz przepisami na niektóre z nich np.: humus, zupa brokułowa, ciasto ze szpinakiem, różnego rodzaju surówki, sałatki warzywne, owocowe, koktajle warzywne lub owocowe.

Źródło i foto: Szkoła Podstawowa w Zawadach

 

 

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500