Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Akcja WF z klasą zakończona

sliderW czerwcu odbyło się w Szkole Podstawowej w Zawadach podsumowanie akcji WF Z KLASĄ. „Moda na zdrowie” czyli całoroczna ścieżka zdrowotna, to zadanie, które zostało wybrane do realizacji przez uczniów i nauczycieli w ramach III edycji programu ”WF z klasą”. Celem tego programu jest: kształtowanie nawyku dbałości o własne zdrowie i umiejętności tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu, a  także uświadomienie, że zdrowie to dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny.

KSP Mława nabór

Uczniowie klasy szóstej przygotowali prezentację na temat znaczenia aktywności ruchowej, która przedstawiona została pozostałym uczniom naszej szkoły.

Opracowane i rozpropagowane zostały ulotki z dekalogiem zdrowego stylu życia oraz właściwym obliczaniem wskaźnika BMI wśród uczniów  szkoły, rodziców i zaproszonych gości.

Najważniejszym punktem  programu prozdrowotnego była sesja naukowa na temat zdrowego stylu życia, ze szczególnym zwróceniem uwagi na właściwe odżywianie się, aktywność ruchową, higienę osobistą oraz zdolność do entuzjazmu. Prezentacja ta, przygotowana została w formie multimedialnej i przedstawiona wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej w Zawadach, rodzicom oraz zaproszonym gościom. Prezentacja przepleciona została trzema spektaklami teatralnymi pt. „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”. Ponadto przedstawiony został skecz kabaretowy ukazujący humorystyczną propozycję jak spędzać czas wolny.

Całość programu dopełniły prezentacje klasowe o witaminach i solach mineralnych wylosowanych przez przedstawicieli klas. Przedstawione zostały one, w postaci różnorodnych gazetek.

Klasy przygotowały informacje na temat wylosowanych witamin i soli mineralnych, wykonały rysunki i obrazki charakteryzujące je.

Stoiska przygotowane przez uczniów i rodziców uzupełnione zostały potrawami zawierającymi wylosowane witaminy oraz przepisami na niektóre z nich np.: humus, zupa brokułowa, ciasto ze szpinakiem, różnego rodzaju surówki, sałatki warzywne, owocowe, koktajle warzywne lub owocowe.

Źródło i foto: Szkoła Podstawowa w Zawadach

 

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz