Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Remis Mławianki na koniec. Strzelił weteran i młodzieżowiec

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W sobotnie popołudnie piłkarze Mławianki rozegrali ostatni mecz w sezonie. Już wcześniej było wiadomo, że zakończą zmagania na czwartym miejscu. Remis 2:2 z Bugiem Wyszków nic w tej kwestii nie zmienił. Na pierwszym miejscu finiszował Huragan Wołomin, który w meczach barażowych z Victorią Sulejówek powalczy o awans do trzeciej ligi.

Mławianie przystąpili do rywalizacji aż z sześcioma młodzieżowcami w składzie. Najmłodszy spośród nich był Tomasz Więckiewicz, który dopiero  w grudniu skończy osiemnasty rok życia. Zagrał od pierwszej minuty dopiero po raz trzeci – w pozostałych spotkaniach rundy wiosennej wychowanek naszego klubu pojawiał się na boisku z ławki rezerwowych.

Pierwsi groźnie zaatakowali podopieczni Tomasza Aziewicza, ale to rywale okazali się skuteczniejsi. Strzał Karola Podlińskiego przeleciał nad poprzeczką, natomiast Ernesta Dąbkowskiego wylądował w siatce.

Mławianie wyrównali tuż przed przerwą. Więckiewicz przebiegł z piłką przy nodze kilkanaście metrów, a potem zachował jeszcze siły na skuteczne uderzenie. Bramkarz gości nie odbił piłki, mimo że leciała w środek bramki. Dla młodego zawodnika to premierowe trafienie w seniorskim zespole Mławianki.

Początek drugiej połowy okazał się pechowy dla Emila Brzozowskiego i Michała Chmielewskiego. Ogromne nieporozumienie sprawiło, że w wybornej sytuacji znalazł się Aron Majczyna. Zawodnik z Wyszkowa nie pomylił się, strzelając celnie do pustej bramki.

Odpowiedź ze strony naszych graczy nadeszła w 68. minucie. Daniel Orzechowski wypatrzył wbiegającego w pole karne Mariusza Walczaka. Doświadczony napastnik poradził sobie z obrońcą, po czym uderzył precyzyjnie w długi róg.

Remis nikogo nie zadowalał, dlatego obie drużyny próbowały zadać decydujący cios. Żadnej z nich ta sztuka jednak się nie udała. Chmielewski poradził sobie z dwoma groźnymi strzałami wyszkowian. Natomiast Jakub Wróblewski i Podliński przegrali pojedynki z bramkarzem rywali. Pierwszy strzelił wprost w ręce Golenia, drugi trafił w słupek.

Kolejny sezon w czwartej lidze rozpocznie się w dniach 6-7 sierpnia 2016 r.

Wynik meczu

MKS Mławianka Mława – Bug Wyszków 2:2 (1:1)

Mława: ChmielewskiFrancuz, Komorowski, E. Brzozowski (60. Alancewicz), Masiak, Drzewiecki, Wróblewski,Więckiewicz, Orzechowski, Podliński (85. Dąbkowski), Sawicki (60. Walczak)

XXXIV kolejka (18 czerwca): Ciechanów – Czarni 0:1, Przasnysz – Łomianki 2:0, Naprzód – Wisła II 3:2,  Mazur – Błękitni 3:0 – walkower, Huragan – Ożarowianka 1:0, Korona – Ostrovia 2:7, Wkra – Mazovia 1:3, Bzura – pauza