Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Policja i saperzy na ulicy Padlewskiego


slider kom2Przed jedną z posesji na ulicy Padlewskiego pojawili się mławscy policjanci z wydziału kryminalnego, a następnie saperzy z jednostki wojskowej w Nowym Dworze Mazowieckim.Ich pojawienie się, a następnie podjęte przez nich działania wzbudziły  zainteresowanie u przechodzących  lub przejeżdżających ulicą Padlewskiego w ubiegły czwartek (16 czerwca) po południu.

KSP Mława nabór

Wśród mieszkańców szybko pojawiła się wersja o ładunku wybuchowym podłożonym w mieszczącym się tam punkcie gastronomicznym. Dla czytelników Codziennika sprawę wyjaśnia zastępca komendanta powiatowego Policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman.

– Funkcjonariusze policji w trakcie interwencji w dniu 13 czerwca zabezpieczyli w jednym z mieszkań na ulicy Padlewskiego 4 szt. amunicji sportowej o kalibrze 22. Powtórnie policjanci weszli do tego samego mieszkania  16 czerwca, gdzie ponownie ujawniono 5 szt. amunicji kal. 22. W toku dalszych działań na terenie posesji odnaleziono 30 szt. łusek od pocisków artyleryjskich kal. 105 mm z okresu drugiej wojny światowej. W związku z tym został wezwany patrol rozpoznania minersko – pirotechnicznego z jednostki wojskowej w Nowym Dworze Mazowieckim.  Saperzy przeszukali teren, zabezpieczyli znalezione łuski i wywieźli  je.  W zaistniałej sytuacji prowadzone są dwa postępowania. W związku z tymi sprawami przesłuchana została jedna osoba w charakterze świadka. Na tym etapie nie postawiono nikomu zarzutów, trwają dalsze czynności policji – informuje nadkom. Hincman.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz