Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Akcja „Jak nie czytam jak czytam”. Spotkanie z Jolantą Szwalbe


DSC0967710 czerwca 2016 r. z inicjatywy Agata Mierzwy – Kierownika mławskiej Filii Biblioteki Pedagogicznej  grupa nauczycieli bibliotekarzy naszego powiatu punktualnie o godzinie 10.00 w siedzibie  Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Reymonta 4 włączyła się do akcji  „Jak nie czytam jak czytam”.


Organizatorem tej akcji jest czasopismo „Biblioteka w Szkole”. Jak wskazują badania naukowe aż 63 % Polaków w ogóle nie czyta książek. Wobec tego nasza biblioteka postanowiła rozpropagować wartości wynikające z czytania. Każdy z uczestników tej akcji mógł przez 15 minut przeczytać fragment wybranej przez siebie książki.

Drugą część spotkania stanowiła prelekcja Jolanty Szwalbe – „Nie starzeje się ten kto nie ma na to czasu , która w sposób szczególny wpisała się w ten dzień. Autorka mieszka w Łodzi, jest założycielką Wydawnictwa Benjamina Franklina i tam drukuje swoje książki. Pani Szwalbe opracowała sześć antologii cytatów: Myśl i działaj dla przyszłości, Złap na zawsze wiatr w żagle, Wyrusz w drogę, Sekrety istnienia, Sto i więcej lat w aktywności, Obudź się do życia. Stanowią one zbiór ciekawych myśli wybitnych osobowości ze świata nauki, literatury czy sztuki. Tworzą  nieprzemijalną, ponadczasową  wartość, choć wiele z tych cytatów została wypowiedziana przez jej autora wieki wcześniej. Każdy z tomów poprzedzony jest przedmową autorytetów w danej dziedzinie, m.in.          dr Ewy Lisowskiej, Zuzanny Celmer, czy prof. dr hab. Jana Ślężyńskiego. Jak sama mówi swoje książki kieruje do wszystkich odbiorców, ale szczególnie do grupy 50+.

 Uważa, iż o wieku każdego z nas świadczą nie lata biologiczne ale wiek naszego umysłu.         Z ogromną chęcią i zaangażowaniem odwiedza Uniwersytety Trzeciego Wieku czy biblioteki. Optymizm i radość życia Pani Jolanty rozemocjonowała wszystkich słuchaczy zarówno tych młodszych jak i starszych. A nadmienić należy, iż w spotkaniu autorskim uczestniczyli bibliotekarze oraz uczniowie z Gimnazjum  nr 1 oraz ZS nr 3. Pani Szwalbe przeplatała swoje wypowiedzi cytatami z poszczególnych książek przez co pobudzała widownie do głębszych przemyśleń na temat własnego życia.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniami, były też okazją do wspólnych fotografii oraz zakupu wybranych przez siebie książek autorki.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Źródło i zdjęcia:

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie filia w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x