Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uczniowie I LO gośćmi bawarskiego Hersbruck


sliderOd 10 do 16 czerwca br. grupa licealistów z I LO w Mławie na zaproszenie Paul-Pfinzing-Gymnasium  przebywała w Hersbruck (Bawaria). Ta wizyta to efekt nawiązanej w tym roku szkolnym współpracy z bawarską placówką w ramach projektu wymiany młodzieży polsko – niemieckiej.

Słoneczne ogrody Mława

Pod opieką nauczycielek języka niemieckiego Małgorzaty Bielskiej i Edyty Dobiesz-Jąderko uczniowie pracowali nad projektem „Schönheit und Geschichte meiner Region” (Piękno i historia mojego regionu).

– Uczestniczyliśmy w warsztatach prowadzonych przez Dr M.Rittnera poświęconych historii i roli narodowego socjalizmu. Zwiedzaliśmy miejsce pamięci  związane z obozem koncentracyjnym Hersbruck, a także Norymbergę i Monachium. Poznaliśmy burmistrza Hersbruck. Był też czas na bliższe poznanie się z gospodarzami – szczególnie podczas przygotowanego przez rodziców młodzieży niemieckiej u których mieszkaliśmy  „wieczoru polsko – niemieckiego” – opowiadają opiekunki grupy.

 – Mamy nadzieję na owocną i długotrwałą współpracę pomiędzy naszymi szkołami, na budowanie przyjaźni polsko-niemieckiej, która pozwoli naszym uczniom zmierzyć się ze wspólną, trudna historią, nawiązać osobiste kontakty oraz doskonalić umiejętności językowe – dodają.  Jeszcze w tym roku jesienią młodzież niemiecka wraz z opiekunami P. Barbarą Raub i P. Christianem Weiß odwiedzą w ramach rewizyty Mławę.  Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie oraz Rady Rodziców przy I LO w Mławie.

źródło i foto: I LO w Mławie

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500