Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Pszczoły obsiadły lipę przy ratuszu


sliderRój pszczół obsiadł dziś jedną z lip rosnących w szpalerze wzdłuż ratusza.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Pszczelarzom wiadomo, że pierwsza dekada czerwca to okres kiedy pszczoły wchodzą w „nastrój rojowy”, a mówiąc prościej  część pszczół wraz ze starą matką opuszcza „rodzinne” gniazdo i szuka sobie miejsca na założenie nowego. Wylatujący z ula rój osiada zwykle niedaleko rodzinnego gniazda, często na drzewie.

Taki właśnie rój wylądował dziś około godziny 14 w samym centrum miasta na jednej z lip rosnących przy ratuszu. Tym razem straż pożarna nie musiała interweniować. Pszczoły zebrał jeden z pszczelarzy, a strażnicy miejscy zabezpieczali ten fragment chodnika, aby któregoś z przechodniów nie użądliły owady.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Wml

Pszczoły poczuły że w ratuszu lipa …

xy

Burmistrz słodzi to i pszczoły się zlatują