Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pszczoły obsiadły lipę przy ratuszu


sliderRój pszczół obsiadł dziś jedną z lip rosnących w szpalerze wzdłuż ratusza.

Pszczelarzom wiadomo, że pierwsza dekada czerwca to okres kiedy pszczoły wchodzą w „nastrój rojowy”, a mówiąc prościej  część pszczół wraz ze starą matką opuszcza „rodzinne” gniazdo i szuka sobie miejsca na założenie nowego. Wylatujący z ula rój osiada zwykle niedaleko rodzinnego gniazda, często na drzewie.

Taki właśnie rój wylądował dziś około godziny 14 w samym centrum miasta na jednej z lip rosnących przy ratuszu. Tym razem straż pożarna nie musiała interweniować. Pszczoły zebrał jeden z pszczelarzy, a strażnicy miejscy zabezpieczali ten fragment chodnika, aby któregoś z przechodniów nie użądliły owady.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
Wml
Gość
Wml

Pszczoły poczuły że w ratuszu lipa …

xy
Gość
xy

Burmistrz słodzi to i pszczoły się zlatują