Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Pszczoły obsiadły lipę przy ratuszu


sliderRój pszczół obsiadł dziś jedną z lip rosnących w szpalerze wzdłuż ratusza.

KSP Mława nabór

Pszczelarzom wiadomo, że pierwsza dekada czerwca to okres kiedy pszczoły wchodzą w „nastrój rojowy”, a mówiąc prościej  część pszczół wraz ze starą matką opuszcza „rodzinne” gniazdo i szuka sobie miejsca na założenie nowego. Wylatujący z ula rój osiada zwykle niedaleko rodzinnego gniazda, często na drzewie.

Taki właśnie rój wylądował dziś około godziny 14 w samym centrum miasta na jednej z lip rosnących przy ratuszu. Tym razem straż pożarna nie musiała interweniować. Pszczoły zebrał jeden z pszczelarzy, a strażnicy miejscy zabezpieczali ten fragment chodnika, aby któregoś z przechodniów nie użądliły owady.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Pszczoły obsiadły lipę przy ratuszu"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Wml
Gość

Pszczoły poczuły że w ratuszu lipa …

xy
Gość

Burmistrz słodzi to i pszczoły się zlatują

wpDiscuz