Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czy mieszkańców Mławy czeka podwyżka opłaty za wywóz odpadów?


sliderW ogłoszonym przez urząd miasta przetargu na wywóz i zagospodarowanie odpadów wpłynęła tylko jedna oferta. Zaoferowana przez spółkę NOVAGO łączna kwota za odbiór odpadów segregowanych i zmieszanych jest wyższa przeciętnie o 21 % od poprzedniej stawki obowiązującej w okresie  od 01.07.2015 r. do 30.06.2016 r. Czy oznacza to dla mieszkańców konieczność podniesienia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi?


Dziś każdy z właścicieli nieruchomości w Mławie zobowiązany był złożyć deklarację, w której określa zarówno liczbę osób zamieszkujących na jej terenie jak i sposób gromadzenia i odbierania odpadów ( selektywny, bądź nie). Na podstawie tej deklaracji należność za odbiór odpadów obliczana jest jako iloczyn liczby osób tam zamieszkujących oraz ustalonej przez radę miasta stawki jednostkowej – dla odpadów zmieszanych – 10 zł, dla zbieranych selektywnie 6 zł. Takie zasady uchwalili radni miejscy na początku 2015 roku. Od roku 2013 obowiązywały bowiem nieco wyższe stawki – odpowiednio 11 i 9 zł.

W latach wcześniejszych spółka USKOM, zmieniona później w spółkę NOVAGO oferowała w przetargach ceny niższe niż w obecnym.

W przetargu ogłoszonym w roku 2013 obejmującym okres od 1 lipca 2013 do 30 czerwca 2015 Zakład Usług Komunalnych „USKOM” Sp. z o.o. zaoferował w dwuletnim okresie trwania umowy ryczałt miesięczny brutto: 187 500 zł a całkowita wartość wyniosła 4 500 000 zł

W kolejnym przetargu na odbiór odpadów w okresie 01.07.2015 r. do 30.06.2016 r spółka NOVAGO zaoferowała ryczałt miesięczny brutto: 189 702 zł  a całkowita opłata wyniosła 2 276 424 zł. Stanowiło to wzrost o około 1% w stosunku do oferty z poprzedniego okresu.

W obecnym przetargu obejmującym okres trzyletni ( 2016 – 2019) spółka NOVAGO zaoferowała cenę brutto z wywóz odpadów zmieszanych: 8 164 800zł oraz za wywóz odpadów segregowanych: 77 760 zł. Licząc opłaty łącznie średnio miesięcznie zaproponowana miastu cena wzrasta o 21%. Póki co jednak przetarg nie został rozstrzygnięty, gdyż jedyna złożona w przetargu oferta spółki NOVAGO o ponad 1,3 mln zł przekracza zaplanowane przez urząd miasta na to zadanie środki. Urząd miasta w pierwszej kolejności musi znaleźć dodatkowe 1,3 mln zł  na rozstrzygnięcie przetargu i dopiero wtedy zdecyduje jakie ostatecznie stawki zapłacą mieszkańcy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
a
a
5 lata temu

Gościu jeździ sobie ferrari i śmieje nam się w twarz. Opanował cały lokalny rynek publiczny i nic mu teraz nikt nie zrobi. Tutejsza władza to jego chłopcy na posyłki. Wywieźć na taczkach !

Wml
Wml
5 lata temu

Prezes uskomu chyba kiedyś kandydował na radnego z psl? miał jakiś cel?

As
As
5 lata temu

Monopolista dyktuje ceny i nikt mu nie podskoczy. Chce podnieść ceny to podnosi a my i tak zapłacimy.

UM
UM
5 lata temu

Oczywiście cena wzrośnie. Jest juz po wyborach i początek kolejnej kadencji a wiec wszystkie podwyzki bedą wlasnie teraz. Prosze sobie przypomnieć przed wyborami jaki to był sukces utrzymanie ceny za wywóz odpadów :). Teraz przychodzi czas zapłaty……. Tak samo niedługo bedą wyglądały negocjacje na dostarczenie wody i odbiór ścieków.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x