Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nosarzewski wygrał w Olsztynie, Kuciejczyk w Szulmierzu


KuciejczykWyjątkowo udane występy zanotowali biegacze z powiatu mławskiego. Pochodzący ze Stupska Konrad Nosarzewski sięgnął po pierwsze miejsce w III Biegu Uniwersyteckim rozegranym na ulicach Olsztyna. Natomiast mieszkający na co dzień w Szydłowie Henryk Kuciejczyk nie miał sobie równych w Szulmierzu w gminie Regimin.


Szydłowianin ukończył trasę „Leśnej ZaDyszki” w ekspresowym tempie. Dystans 10 kilometrów pokonał w 37:17 – drugi na mecie Tomasz Filipowicz z Chorzel stracił do niego dwadzieścia sekund. Czternasty był Andrzej Kubisa (Windyki), piętnasty Sławomir Kuchciński (Mława), dwudziesty Dawid Brodowski (Nosarzewo Borowe), dwudziesty dziewiąty Krzysztof Grzybowski (Mława), czterdziesty ósmy Andrzej Rogowski (Mława).

Wśród przedstawicielek płci pięknej najlepsza okazała się Ewelina Delurska z Ciechanowa. Trzecie miejsce przypadło w udziale Sylwii Kiwit-Błaszkiewicz. Na trzynastym miejscu uplasowała się Małgorzata Sobiecka z Konopek.

Podczas imprezy rozegrano także konkurencje dodatkowe: bieg na 5 km oraz marsz Nordic Walking na tym samym dystansie. W tej ostatniej konkurencji brązowy medal zdobył Józef Oleś. Natomiast rywalizacja na 5000 metrów przyniosła piątą pozycję Mariusza Osowieckiego ze Stupska oraz dziewiątą mławianki Marzeny Grzybowskiej. Ponadto walczyły jeszcze szydłowianki – Paulina Żerańska (19), Martyna Żerańska (29) i Paulina Wysztygiel (31).

W biegu głównym uczestniczyło 123 amatorów biegania.

Najlepszy wśród siedmiuset

Za to do rywalizacji ulicami stolicy Warmii i Mazur na dystansie 10 Nosarzewskikm przystąpiło ponad siedmiuset biegaczy. Wszystkich pogodził Konrad Nosarzewski, który czuł się w Olsztynie jak u siebie (studiował na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim). W porywającym stylu sięgnął po główne trofeum, o minutę wyprzedzając miejscowego zawodnika Dawida Worobca.

Jako dwunasty linię mety przekroczył Kuciejczyk (2 w kategorii M50+). Na dalszych pozycjach uplasowała się trójka biegaczy rodem z gminy Stupsk. Mariusz Osowiecki był 107. (27 w kategorii M 16-29), z kolei w rywalizacji kobiet Joanna Raszkowska zajęła siedemnaste miejsce (8 w K 30-39), a  Małgorzata Sobiecka trzydzieste pierwsze (12 w K 30-39).

Spotkanie w Ostródzie

Kolejne spotkanie Nosarzewskiego i Kuciejczyka nastąpiło w Ostródzie. Konrad ukończył zmagania w tamtejszym półmaratonie świętego Jerzego na drugim miejscu. Przegrał jedynie z Pawłem Tarasiukiem z Poznania. Na pocieszenie okazał się najlepszy wśród dwudziestolatków. Z kolei Kuciejczyk został sklasyfikowany na 14. pozycji. W kategorii M50 przegrał tylko z jednym rywalem.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x