Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Akcja oddolna, STOP tak wysokiej podwyżce!


gulczynska i przybyszewski (3)Mieszkańcy Mławy Alina Gulczyńska i Kamil Przybyszewski wystosowali do Rady Miasta Mława wezwanie do usunięcia naruszenia prawa w uchwale dotyczącej podwyżki opłat za odprowadzanie ścieków. Domagają się jej uchylenia.

W wezwaniu złożonym w urzędzie miasta 7 czerwca br. czytamy między innymi: „W tym przypadku doszło do rażącego naruszenia interesu i uprawnień, a także złamania reguł obowiązujących. Podwyższenie opłaty o 40% za odprowadzanie ścieków, jest niezgodne z obowiązującym prawem i zasadami współżycia społecznego. Tak rażąca podwyżka jest nierozsądna w mieście, w którym panuje wysoki stopień bezrobocia wielu mieszkańców nie ma pracy i nie może partycypować w tak wysokich kosztach opłat za odprowadzanie ścieków.”

– Akcja, którą przeprowadzamy, ma charakter inicjatywy oddolnej, wypływającej wprost od mieszkańców miasta Mława. Nie jesteśmy związani z żadną opcją polityczną. Wsłuchując się w głosy mieszkańców, postanowiliśmy zorganizować akcję, która za główny cel stawia sobie wywarcie na radzie miasta, zmianę uchwały, uderzającej w kieszenie zwykłych mławian. Według wielu mławian, podwyżka na poziomie od 5 do 6 procent, nie była by tak odczuwalna dla budżetów domowych, które i tak są mocno nadwyrężone przez inne wysokie podatki, które uchwalała wielokrotnie rada miasta. Nie może być więcej takich sytuacji, kiedy to władza decyduje, a  mieszkańcy płacą! – mówi Kamil Przybyszewski przewodniczący Zarządu Osiedla nr 8 na Wólce.

– Jeżeli rada miasta nie uchyli uchwały o podwyżce złożymy skargę od Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Mieszkańcy składają podpisy pod zapytaniem czy popierają uchwałę rady miasta w sprawie podwyżki taryfy opłat za odprowadzanie ścieków i zadają pytanie: „Czyj interes burmistrz reprezentuje – mieszkańców czy prywatnej firmy”? Mam nadzieję, że radni się opamiętają – dodaje Alina Gulczyńska.

JK

Przypomnijmy, rada miasta na sesji w dniu 31 maja 2016 r. zatwierdziła  nowe taryfy opłat za wodę i ścieki. Woda podrożała prawie 3% a ścieki 39 %. Nowe taryfy obowiązywać będą od 1 lipca 2016 r. przez okres 1 roku. Tak znaczny wzrost opłat za ścieki wiąże się z przejęciem przez prywatną firmę  prowadzenia obecnej oczyszczalni ścieków i budową nowej. 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
54 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pogromca Celebrytów
Pogromca Celebrytów
4 lata temu

Próba zdyskredytowania pana Krzysztofa Bruździaka się nie powiedzie. Człowiek ten, jest świetnie przygotowany pod względem merytorycznym. Dysponując siłą argumentów, móglby wiele zdziałać
lecz zabiegi planowane wobec niego w myśl zasady Tacyta Afera: „Dictum, factum”, tymczasowo wstrzymują możliwośc przebicia się jego racji, do szerszego grona odbiorców. Inspirowane ruchy wymierzone w tego człowieka, niebawem nie będą miały siły rażenia, jak to sobie myślą jego przeciwnicy.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

No to mówiąc po naszemu – Jedziem Panie Zielonka! Mając do wyboru czy jadymy Miły Gościu na melanż,na bogato czy na durch wybrałem jazdę w wykonaniu zespołu Oberschlisen pod tytułem
Jadymy Durch dedykując ten utwór z You Tube nam wszystkim a w szczególności znajomym z fejsa .Pozdrawiam licząc na zrozumienie,współpracę,większą przychylność i asertywność.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Uwaga!Achtung!Wnimanie! Niezły bajer tylko szkoda,że spóźniony z tym Bruździak Show i zgrany jak stara płyta z tym ośmieszaniem innych z braku rzeczowych argumentów w dyskusji. Bardzo żałuję,że niestety nie mogę spełnić tak długich oczekiwań Pana Gościa podszywającego się bezprawnie pod moje nazwisko i mogącego naruszać moje dobra osobiste poprzez imputowanie mi rzeczy,których nigdy nie planowałem.Skromnie powiem,że są wybitni showmeni,którym nawet do pięt nie dorastamy.Już sam nie wiem czy należy śmiać się z tego wszystkiego,czy płakać.Jeżeli się mylę co do rzeczywistych intencji to przepraszam zapraszając do współpracy i dyskusji,a jest
nad czym w Mławie dyskutować z troską i poważnie.

Bruździak Show
Bruździak Show
4 lata temu

Uwaga uwaga ! Proszę Państwa Bruździak rozpoczyna właśnie swoje długo wyczekiwane show !!!
Jadymy Bruździak !

Poliglota
Poliglota
4 lata temu

Bardzo chamska wypowiedź

Monoglota
Monoglota
4 lata temu
Reply to  Poliglota

przyganiał kocioł garnkowi.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Gorąco polecam wysłuchanie w dniu dzisiejszym w popularnej na Północnym Mazowszu stacji radiowej audycji emitowanej w dniu dzisiejszym w środę o godz. 16:10/powtórka jutro o godz.6:05/
z udziałem inicjatorów akcji STOP tak wysokiej podwyżce! Pani Aliny Gulczyńskiej i Pana Kamila Przybyszewskiego,przewodniczącego Komitetu Osiedlowego Nr.8 Obrońców Mławy, na terenie którego jest zlokalizowana Mławska Kolei Dojazdowa i będącego jednocześnie jej wolontariuszem. Jest to sprawa o tyle ważna gdyż dotyczy kosztów funkcjonowania i działalności MKD w najbliższej
przyszłości podobnie jak firm,osób prowadzących działalność gospodarczą i mieszkańców.Przy okazji prostuję oczywistą omyłkę pisarską na brzmienie prawidłowe słowa „kilkuprocentowe”.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Zaś Państwu poddaję pod rozwagę i ocenę celowość kierowania i prowadzenia dyskusji na tematy
poboczne nie związane bezpośrednio z opisywanym wydarzeniem i podjętą inicjatywą. No chyba, że komuś na tym szczególnie zależy by skierować dyskusję na mniej istotne sprawy czego dowodem może być dyskusja wokół mojej osoby za co przepraszam ale uznałem,że nie można tak tego zostawić bez złożenia wyjaśnień i udzielenia odpowiedzi.Gorąco zachęcam do kontynuowania właściwego tematu zaś uczestników dyskusji do złożenia podpisów na listach protestacyjnych przeciwko przyjętej skali podwyżki co potwierdza wpis Co ona mówi?”Ja też potwierdzam,że podwyżka jest zbyt duża” .A więc do zobaczenia na listach!!!

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

I jeszcze na koniec.Przepraszam,że natychmiast nie odpowiem na apel „do Bruździaka” ale za stan rzeczy na Mławskiej Kolei Dojazdowej odpowiadają konkretne osoby i stowarzyszenia i do nich proszę się zwrócić o wyjaśnienia zaś o udzielenie informacji publicznej w kwestii pozwoleń najbardziej kompetentnym organem jest Delegatura w Ciechanowie Wojewódzkiego Mazowieckiego Konserwatora Zabytków.Ja sprawami kolejki zajmuję się od czasu powstania SZ.PiB 7-ka czyli od 2008r. i jestem obecnie bardzo zadowolony,że w końcu ustały wszelkie swary i animozje społeczników a zaczęło się wspólne działanie dla ratowania MKD czego dowodem jest
ostatnie drezynowanie i powadzone z ogromnym wysiłkiem i zaangażowaniem prace.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Po piąte! Wiem także co się dzieje na południu Mazowsza,a zwłaszcza w rejonie Szydłowca z tradycyjnie największą stopą bezrobocia powyżej 30% i znanym lekarzem w osobie Pani Kopacz.
Do dzisiaj wspominam noclegi w schronisku przy ul.Kościuszki z ciągłymi powitaniami lokatorów Salam alejkum w oczekiwaniu na odpowiedź wa’ alejkum salam przy każdym spotkaniu no i problemy z przebiegiem trasy S7 w kolizji np. z cmentarzem i problemami mieszkańców.
Proszę się nie dziwić,że są to mi problemy znane i bliskie,w tym problemy ludzi znajdujących się w
trudnych sytuacjach ale jest to związane m.in. z działalnością w ramach SZ.PiB 7-ka.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Po czwarte! Dziękując za dobrą radę,bym zaglądając do mapy nie pomylił regionów, zwłaszcza granic między Warmią a Mazurami uważam ją jednak za zbędną z uwagi na moje dotychczasowe zainteresowania historią i geografią,które były moim konikiem już w szkole.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Po trzecie! Zaręczam,że wiem co się działo i dzieje na Mazurach,które zjeździłem wzdłuż i wszerz.Po zwolnieniu dyscyplinarnym z pracy na podstawie dekretu o wprowadzeniu stanu wojennego z wilczym biletem i jak to ktoś ujął-spełniając własne marzenia-założyłem własną firmę handel obwoźny warzywami,owocami i art.spoż. sprzedając na terenie byłych PGR i właśnie na Mazurach w okolicach Węgorzewa,Kętrzyna,Reszla,Olsztynka,Mikołajek,Nidzicy,Działdowa itd. Znane mi są takie miejscowości jak Muławki,Radzieje,Babięta,Kamień,Wielbark czy Spychowo dawne Pupy jak i problemy żyjących tam ludzi,które są niejednokrotnie nie do pozazdroszczenia.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Po drugie! Pisząc o bezrobociu zaręczam,że wiem o czym piszę będąc osobą bezrobotną.Zadając
5 dni temu konkretne pytania oczekiwałem konkretnej odpowiedzi a nie uników w postaci ogólnych wymijających pytań będących ucieczką od właściwego tematu.Proponuję wspólne wystąpienie o diagnozę tej sytuacji do Powiatowego Urzędu Pracy lub GUS z uwagi na wagę problemu. Dla mnie
nawet kilku procentowe bezrobocie to istotny problem społeczny i wręcz tragedie ludzkie.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Wracając do dyskusji.Po pierwsze to nie jestem zdziwiony próbami zdyskredytowania mojej osoby, np. poprzez celowe używanie inicjału nazwiska/ Pan B./ co jest stosowane w przypadku osób podejrzanych o popełnienie przestępstw z postawionymi zarzutami prokuratorskimi czy osoby robiącej błędy w nazwiskach czyli niegramotnego. Do tego chcę jeszcze sam dodać,że wychowałem się na „krowiej ulicy” ale wcale się tego nie wstydzę. Insynuacje o celowej zamianie ,u’ w ,ó’ to już teoria wręcz spiskowa.Poprawna jest pisownia nazwiska Gulczyńska i Gólczyńska a wobec Pani Aliny składam przeprosiny za oczywisty nietakt mając nadzieję,że nie pociągnie mnie
do odpowiedzialności za zniesławienie.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Dla uspokojenie i relaksu proponuję w dniu dzisiejszym udać się na Al.Marszałkowską róg ul.Kopernika czyli na parking koło Ronda Flagi Polskiej by czynnie uczestniczyć w akcji drezynowania na szlaku Mławskiej Kolei Dojazdowej.

k.....
k.....
4 lata temu

Czas łysego i jego kliki dobiega końca.

Co ona mówi?
Co ona mówi?
4 lata temu

Nie tłumacz się zbyt szybkim pisaniem. Zjadłeś(aś) dwie litery : c i h, przypadek? Nie, to brak wiedzy o języku polskim. Najlepszą obroną jest atak – to Twoja taktyka. To jest właśnie małostkowość i egoizm o której tak chętnie piszesz. No i oczywiście obawa przez krytyką, której się boisz.
I jeszcze jedno, w naszym języku tak jest, że brak jednej litery bardzo często zmienia sens słowa i całego zdania. Dlatego właśnie trzeba na to zwracać uwagę. A skoro zwracasz uwagę na interpunkcję, w moim wypadku bezpodstawną, to tym bardziej powinieneś zrozumieć, że w przypadku nazwiska bohaterki artykułu zareagowałem jak najbardziej właściwie (litera ó). A może Pan B. celowo zamienił ‚u’ w ‚ó’. Dlatego właśnie zareagowałem. A to, że następnie pojawiłeś się Ty z….. komentarzem, uznałem za stosowne skorygować Cię :). Nie dziękuj….. Dla mnie to przyjemność. Do zobaczenia ….. 🙂

...
...
4 lata temu
Reply to  Co ona mówi?

Mimo wszystko dziękuję.
Masz rację, dwie litery zjedzone na drugie śniadanie, nie zmieniło to jednak sensu wypowiedzi, a mój „brzuszek” napełniony i kiszki marsza nie grają 🙂

Co ona mówi?
Co ona mówi?
4 lata temu
Reply to  ...

Ostatnia odpowiedź dała mi już obraz Ciebie 🙂

Co ona mówi?
Co ona mówi?
4 lata temu

Panie kropeczku
Nie jakiś innych a jakichś innych….
Poprawianie czyichś błędów jest jak najbardziej na miejscu. To jest podstawowa edukacja. Jeżeli popełniasz błędy to musisz o nich wiedzieć by nie ośmieszyć się następnym razem na forum publicznym.
Co innego ”zjeść” literę, popełnić lapsus. Ale jeśli chodzi o błędy stylistyczne, ortograficzne to jak najbardziej trzeba poprawiać takich gości.

...
...
4 lata temu
Reply to  Co ona mówi?

Nadal widzę, że nie stosujesz zasad savoir vivre. Powinieneś się trochę podszkolić, ale mówią, że kultury, to i Sorbona nie nauczy, bo to się wypija (albo nie) z mlekiem matki) 🙂 . Poprawiać błędy, to możesz swoim dzieciom i ewentualnie innym bliskim, a na forum publicznym jest to wielce niestosowne. Nawet jak redakcja zrobi błąd, zwracam uwagę w komentarzu, ale proszę o nie zamieszczanie komentarza i tak się dzieje. Poprawianie czyichś błędów publicznie świadczy bardzo źle o osobie która to robi. Świadczy o tym, że ktoś jest bardzo małostkowy, nietolerancyjny, narcystyczny i egoistyczny.
Tak, przy okazji, to kiepsko u Ciebie z interpunkcją.
Po prostu za szybko piszę i zdarza się, że zostają zjedzone jakieś litery, ale cóż z tego? czyż mimo braku „ch” ktoś ma problem z przeczytaniem? – nie sądzę.

Obiektywny
Obiektywny
4 lata temu
Reply to  ...

Jak już zwracasz komuś uwagę, że robi błędy w pisowni to zacznij najpierw od siebie. Zdania rozpoczyna się od dużej litery, przed ” : ” nie stawia się ” . „, natomiast w zdaniu „Tak, przy okazji, to kiepsko u Ciebie z interpunkcją”, po „tak” nie stawia się przecinka, Panie Interpunkcja.

...
...
4 lata temu
Reply to  Obiektywny

Adwokat?????????? 😀

Obiektywny
Obiektywny
4 lata temu
Reply to  ...

W przeciwieństwie do Ciebie nie muszę się dowartościowywać będąc czyimś adwokatem. Czytam od jakiegoś czasu Twoje komentarze i powiem jedno: śmieszny jesteś.

Do Bruździaka
Do Bruździaka
4 lata temu

Proszę o pilne zajęcie sie sprawą kolejki, jutro z rana. Z tego, co zasłyszałem, w godzinach od 8 do 10, na kolejce ma odbywać się usuwanie fragmentów torowiska, to znaczy ich demontaż. Interesuje mnie, czy są na to pozwolenia, jesli z tego co nam wiadomo, całość linii wpisana jest do rejestru zabytku. Zapamięta Pan ! Jutro między 8 a 10 demontaż torów na kolejce. Co chcą z nimi zrobić- nie wiadomo!

mak
mak
4 lata temu

dobrze ze jest w miescie Piotr Olszewski

Siała baba mak, nie wiedziała jak
Siała baba mak, nie wiedziała jak
4 lata temu
Reply to  mak

Hip hip hura.

Co ona mówi?
Co ona mówi?
4 lata temu

Przede wszystkim, niech Pan Panie Bruździak nie robi błędów w nazwiskach. Po drugie jeżeli pisze Pan o ukrytym bezrobociu to co mają mówić mieszkańcy miast, w których oficjalne bezrobocie sięga 18-20% i więcej. To ile wynosi z ukrytym? Ja też uważam, że podwyzka jest zbyt duża. A przyczepiłem się o to, że pisanie o wysokim bezrobociu w Mławie jest nieprawdą. Wie Pan co się dzieje na Mazurach? Nie Warmii, a na Maurach. Zaglądając do mapy proszę nie pomylić regionów. Wie Pan co się dzieje na południu Mazowsza?

...
...
4 lata temu

UM, radni Rady Miasta Mławy po wyborach zapomnieli widocznie jakim organem jest rada miasta i co należy do jej obowiązków.
RADNI NIE SĄ DO POTAKIWANIA TYLKO DO PEŁNIENIA FUNKCJI KONTROLNEJ POCZYNAŃ BURMISTRZA I JEGO PERSONELU.
Obowiązkiem radnego jest uczciwe postępowanie wobec nie tylko swoich wyborców. ale i mieszkańców
Radny jest przedstawicielem mieszkańców i reprezentuje ich interesy.
Radny powinien doskonale orientować się, jaki jest status mieszkańców (biedni, bogaci, młodzi, starzy), jakie mają plany i oczekiwania wobec gminy, co stanowi ich największy problem.

Co ona mówi?
Co ona mówi?
4 lata temu

Jeżeli w Polsce bezrobocie jest 9%, to 11% w Młąwie nie jest dużo. Porównaj sobie sąsiednie miasta. A jeśli chodzi o wkręcanie śrubek, to w każdym mieście są firmy, które potrzebują ludzi do takiej właśnie pracy.W takich miastach jak Mława nie wszyscy dostaną pracę swoich marzeń. Nie ma u nas firm rozwojowo- badawczych, dużych wyższych uczelni itp. Zawsze najwięcej pracy jest dla pracowników funkcyjnych, typu śrubki w LG czy na kurczakach w Wipaszu i to się nigdy nie zmieni. W takich miastach jak Olsztyn też tak jest, (Indykpol, Michelin itd.) Jedyna różnica to taka, że jest tam duzy uniwerek. Niestety tego małe miasta nie przeskoczą.

...
...
4 lata temu
Reply to  Co ona mówi?

Jeśli bezrobocie jest powyżej średniej to znaczy, że jest wysokie. Tu nie chodzi o pracę marzeń, bo marzenia to najlepiej spełniać zakładając własną firmę (tylko nie wszystkich na to stać i nie wszyscy mają do tego smykałkę).
Bezrobocie bezrobociem, płace4 są w większości minimalne.
Większość mławian to emeryci i renciści, a większość z nich ma na rękę koło 1000zł
PS. Nigdy nie poprawiaj czyichś błędów ortograficznych, interpunkcyjnych czy jakiś innych na forum publicznym, bo to źle o Tobie świadczy. Wywyższanie się to bardzo brzydka cecha – trochę pokory.

Co ona mówi?
Co ona mówi?
4 lata temu
Reply to  ...

Obcykaniec się znalazł..

UM
UM
4 lata temu

Rozumiemy potrzebę modernizacji oczyszczalni, rozumiemy konieczność pozyskania srodkow ale nie rozumiemy działań, ktore zostały podjęte. Nie przedstawiono Nam żadnych konkretnych wyliczeń, założeń biznesowych, porównań dlaczego tak a nie inaczej. Rada Miasta pełniąca funkcje nadzorczą ani razu nie poprosiła na piśmie o twarde ekonomiczne wyliczenia kosztow przy poszczególnych wariantach inwestycyjnych. Mamy ogólną informacje, ZE NAM SIĘ NIE OPŁACA. Jednak…..temu prywatnemu odwrotnie…….JEMU SIĘ OPŁACA. Więc dla kogo ta podwyżka?

UM
UM
4 lata temu

Z jakiego powodu cała koalicja jest za? Dlaczego nikt z nich nie potrafi zadać rzeczowych pytan dotyczących podwyżki jako przedstawiciel swojej społeczności? Przypomnijmy sobie ilu lokatorów spółdzielni nie płaci czynszów? Moze warto napisać artykuł o bezstronnosci Radnych, których członkowie rodzin zostali zatrudnieni przez UM w podległych mu placówkach, moze warto przeanalizowac inne działania uzależniające poszczególnych członków Rady? Czy czesc tej Rady spełnia kryteria do jakiej powinności zostali wybrani?

Wólczanka
Wólczanka
4 lata temu
Reply to  UM

radni sa powiązani, uzależnieni, co ich ogranicza: matki, żony i …. zatrudnione w Urzędzie i instytucjach zależnych. Prosze wskazać choć jednego radnego niezależnego zatrudnieniem samego siebie lub kogoś z rodziny

UM
UM
4 lata temu

Przypomnę, ze przed wyborami zakład się bilansował. Przypomnę, ze przez poprzednie kadencje nic się nie działo aż tu nagle prawie wszyscy są za 40% podwyzką!!! Robiąc 50% obecnej podwyżki 8lat temu bez gadania mieli byśmy dziś pieniądze na własną oczyszczalnie. Jezeli nie bierzemy kredytu na budowe oczyszczalni to co finansujemy? Jaką podwyżkę zrobi prywatny inwestor po przejęciu oczyszczalni? Z jakiego powodu cała koalicja jest za?

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Prośba do Gościa Normalnego o uzupełnienie retorycznych pytań o dane zawierające np. ile z
tych 11% pobiera zasiłek czy o podanie skali bezrobocia ukrytego. Już nas nie zaskakuje widok
„myszkujących” w kontenerach wykluczonych mieszkańców posiadających być może więcej honoru niż niejeden z nas.A stwierdzenie,że w Mławie nie pracuje ten kto nie chce pracować jako
zbyt powierzchowne pozostawię chwilowo bez komentarza by nie wypuścić Dżina z butelki.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
4 lata temu

Panie Gościu.Nie wiem czy Pan wie komu Pan to mówi.Pani Gólczyńska z pewnością wie co mówi. Mówi po prostu być może dla innych niewygodną prawdę do czego ma pełne prawo żyjąc w demokratycznym państwie i w mieście o pełnej swobodzie wypowiedzi na sesjach, szczycącym
się dewizą: „Niech będzie jednaka sprawiedliwość dla biednych i bogaczy,mieszkańców i przybyszów”.To jest „podstawa prawna” podwyżki-stać bogatego to i stać biednego-niech płaci z
500+ w ramach zniżek dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny a seniorzy?bezrobotni?i.t.d.?

Co ona mówi?
Co ona mówi?
4 lata temu

Pani Gulczyńska, w Mławie nie pracuje ten kto nie chce pracować. U nas nie ma wysokiego stopnia bezrobocia. Około 11% to nie jest tak dużo. Inna sprawa, że podwyzka jest spora

...
...
4 lata temu
Reply to  Co ona mówi?

Od kiedy 11% to jest niskie bezrobocie?
Młodzi bezrobotni stanowią w Mławie prawie 25% ogółu zarejestrowanych w PUP. Ponadto większość pracujących mławian zarabia najniższą krajową, a wg Ciebie sytuacja jest dobra, chwalić takie myślenie na uzasadnienie 40% podwyżek za ścieki – brawo.

...
...
4 lata temu
Reply to  Co ona mówi?

Druga sprawa, to twierdzisz, że w Mławie nie pracuje ten kto nie chce pracować?
Tak, jeżeli po dobrych studiach , z dobrymi kwalifikacjami paca przy wkręcaniu śrubek lub rozbiorze drobiu jest odpowiednią i rozwijającą pracą no to masz chyba rację 😀

normalny
normalny
4 lata temu

Wysoki stopa bezrobocia? 11% to wysoka stopa bezrobocia?

...
...
4 lata temu

Panowie/Panie
„do przewodniczącego”, „Obserwator”, „kto przygarnie kropka?”, „do „…””, „ZDZISIULEK Z KOPYDŁOWA”, „do Wielkiego Przewodniczącego”, „Szanowny Obrońco Uciśnionych”, „do „do zadającego pytania””, „do Pana Kropeczka i Ktosieczka”, „Marek”, „marzenna”, „PATRIOTYCZNY PATRIOTA”, „”Obywatel”, „niko” itd., czas na Wasze komentarze.
Może tym razem zaczniecie sami mądrą, konstruktywną polemikę, a przestaniecie atakować i krytykować innych – wykażcie się – czekamy

do Pana Kropka
do Pana Kropka
4 lata temu
Reply to  ...

Widzę, że Pan Kropek żyje więc może chociaż od niego dostanę odpowiedzi na moje pytania. W końcu jest przecież adwokatem wielkiego Pana Przewodniczącego a to do czegoś bądź co bądź zobowiązuje. Skoro wielki Przewodniczący nie może ich podać, to dobry i adwokat. Dajesz więc mistrzu.

...
...
4 lata temu
Reply to  do Pana Kropka

Ooo, jest Pan „do….itd” i znów Pan atakujesz, krytykujesz i uważasz się za najmądrzejszego i nieomylnego. Trzeba Pana wyprowadzić z błędu, bo takich ludzi po prostu nie ma!!! miły Panie. Nie jestem niczyim adwokatem i nie zamierzam nim być 🙂 To, że bronię słusznych idei i wnerwia mnie jak ktoś niesłusznie kogoś innego atakuje to zupełnie inna sprawa, zawsze staję po stronie pokrzywdzonego i mającego rację, a nie po stronie uporczywego napastnika, drogi Panie „do…….”

Panie Kropeczku
Panie Kropeczku
4 lata temu
Reply to  ...

Skoro „bronisz słusznych idei itd.” to może oświecisz mnie i wytłumaczysz w jaki sposób zadając komuś konkretne pytania, „niesłusznie kogoś innego atakuje, krytykuje i uważam się za najmądrzejszego i nie omylnego” ? To może być bardzo ciekawy wywód. No więc? Oczywiście liczę na Twój minus pod tym komentarzem bo na konkretną odpowiedź nie mam co liczyć

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

…bo jesteś zwykłym , książkowym hejterem… i tyle w temacie 🙂

Panie Kropeczku
Panie Kropeczku
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

No proszę 🙂 Z Pana Kropeczka zrobił się Pan Gall Anonimek 🙂
Hmm.. Skoro jestem „zwykłym, książkowym hejterem” to kim Ty jesteś? Zarzucasz coś komuś a kiedy się Ciebie pyta o coś konkretnego to unikasz odpowiedzi. Jak dla mnie to jest czysty debi*lizm. Robisz się coraz bardziej żałosny.
A co do minusów.. cóż.. forum wszystko przyjmie więc można sobie pisać co się podoba.

...
...
4 lata temu

Twoje pytania nijak się mają do tematu artykułu, ponadto w komentarzach nie ma miejsca na wyczerpujące odpowiedzi.
Uważaj co piszesz hejterze.:
Art. 216 § 2. Kodeksu Karnego mówi: Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku .

Panie Kropeczku
Panie Kropeczku
4 lata temu
Reply to  ...

No tak.. zapomniałem, że jesteś wyższa sfera. Wybacz. Owszem moje pytania nie tyczą się artykułu tylko Ciebie, bo to jednak Ty zarzucasz mi a nie np. redaktor, że „niesłusznie kogoś innego atakuje, krytykuje i uważam się za najmądrzejszego i nie omylnego” i szkoda że nie potrafisz uzasadnić swoich herezji 🙂 No ale żeby zabłysnąć to potrzeba tak niewiele nieprawdaż? 😉

...
...
4 lata temu

Aha, jeszcze jedno, przeze mnie został postawiony zaledwie jeden minus przy Twoich komentarzach, to tak dla jasności…

Panie Kropeczku
Panie Kropeczku
4 lata temu
Reply to  ...

Jeśli nieznasz odpowiedzi to po prostu powiedz. Będzie prościej.

UM
UM
4 lata temu

Jezeli prywatna firma ma zarządzać oczyszczalnią ścieków, to jaki interes ma Urząd Miasta aby podnosić opłatę? Czy to jest jakiś problem dla tej firmy zrobic plan biznesowy i podać teraz cenę za usługę dostarczenia wody i odprowadzenia ścieków? W jakim celu jest ta podwyżka jezeli to nie Miasto bedzie ją konsumować?

...
...
4 lata temu
Reply to  UM

Rozumowanie prawidłowe i bardzo logiczne, UM wierzę, że umiesz wyciągnąć sam również prawidłowe i rzeczowe wnioski ze swojego toku myślenia i sam sobie należycie odpowiesz na postawione pytania 🙂

54
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x