Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jolanta Szwalbe w „EKONOMIKU”


sliderBiblioteka szkolna Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie w dniu 10 czerwca 2016 roku dla uczniów  II LO – klas humanistycznych: kl. I h i II h zorganizowała spotkanie autorskie z panią Jolantą Szwalbe z Łodzi.


Zaproszony gość to przede wszystkim niepoprawna optymistka ( jak sama o sobie mówi),  autorka wzorująca się na ludziach, którzy do czegoś doszli pokonując swoje słabości i nie zniechęcili się przy pierwszym niepowodzeniu oraz tych  którzy działają na rzecz potrzebujących, właścicielka prywatnego wydawnictwa im. B. Franklina.  Pani Szwalbe uważa, że bez względu na wiek trzeba marzyć i dążyć do realizacji tych marzeń, ponieważ nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia, dlatego należy wydobywać je z siebie.  Autorka zachęcała do słuchania własnego serca i intuicji, ponieważ człowiek jest jak kopalnia złota, z której należy wydobywać to wszystko co jest mu potrzebne do wspaniałego i radosnego życia.

Jolanta Szwalbe na spotkaniu z młodzieżą ZS Nr 4 mówiła na temat:

„Kultura – odkrywanie piękna i prawdy”.  Nakłaniała uczniów do marzeń i ich realizacji. Według gościa marzenia spełniają się dzięki:

– wierze w siebie

– odwadze, która jest zwycięstwem nad strachem (zwątpienie to zdrajca)

– wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń i celów.

Przekonywała uczniów do aktywności, a bezczynność wskazywała jako zło.

Potrafiła  słuchaczy wzruszyć i rozśmieszyć, natchnąć optymizmem i skłonić do chęci realizowania swoich marzeń, bycia ciągle aktywnym mimo upływu lat zgodnie z powiedzeniem  „Jeśli jest coś, co możesz zrobić, albo ci się śni, że możesz, zacznij to robić. W śmiałości tkwi geniusz, potęga i sława”.

Książki Pani Jolanty Szwalbe  – zbiory cytatów, to:

„Myśl i działaj dla przyszłości”,

 „Złap na zawsze wiatr w żagle”,

„Wyrusz w drogę”.

„Sekrety istnienia”,

„Sto i więcej lat w aktywności”

„Obudź się do życia”

Spotkanie Pani Jolanta Szwalbe zakończyła życzeniami dla wszystkich. Życzyła odwagi do marzeń i ich realizacji, wiary w siebie oraz nieustającej pasji w odkrywaniu świata i ludzi.

Inicjatorką i organizatorką spotkania była Elżbieta Kwiatkowska nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie.

źródło: ZS nr 4

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x