Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gimnazjaliści z „Dwójki” potrafią łączyć naukę z wypoczynkiem


sliderUsytuowane w samym sercu Gdańska Centrum Hewelianum to nowoczesne centrum nauki mieszczące się w zabytkowych obiektach architektury militarnej. Centrum Hewelianum zajmuje się popularyzacją nauki organizując interaktywne i multimedialne wystawy w nowoczesny sposób pokazujące inne oblicza nauki. Już dziś pomogły one zrozumieć naszym gimnazjalistom fizykę, astronomię, historię czy biologię a  także matematykę i chemię.

Młodzież z Gimnazjum nr 2 w Mławie uczestniczyła podczas pobytu na biwaku w Jantarze w warsztatach naukowych: mikroświat oraz H2O. Warsztaty miały za zadanie odpowiedzieć : Co jest niezbędne do życia…? Woda, zdrowa woda. W laboratorium Centrum Hewelianum zbadaliśmy wodę i dowiedzieliśmy się jakie parametry decydują o tym czy woda jest „dobra” dla ludzi 
i zwierząt. Za pomocą mierników zmierzyli  parametry różnych wód i dowiedzieli się jaki mają wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka oraz dlaczego „dobra” woda jest niezbędna dla zdrowia człowieka. Mikroświat natomiast  pomógł odpowiedzieć na pytania: Czy można zobaczyć niewidzialne? Tak! W okularze mikroskopu zobaczyli nawet to, co znajduje się w małej kropli wody i jest niewidoczne gołym okiem. Jako uczestnicy warsztatów nauczyli się posługiwać mikroskopem, przygotowywać różne preparaty oraz prowadzić obserwacje mikroskopowe. Ale to nie wszystko – odkryli również chlorofil i przeprowadzili „kolorową” chromatografię barwników roślinnych.

Kolejne dni również obfitowały w wiele atrakcji. Jedną z nich była wizyta w CENTRUM EXODUS, w którym mieliśmy  za zadanie rozwiązanie łamigłówek z zakresu przedmiotów gimnazjalnych, aby móc znaleźć klucz i otworzyć pokój. Młodzież musiała zmierzyć się z Tajemnicami Wiktora Fritza! Czy 60 minut wystarczy, aby odkryć jego sekrety? Zadaniem uczniów było odnaleźć zapiski Wiktora oraz przedmioty, które są z nimi powiązane. Każdy przedmiot w pokoju miał inne pochodzenie, ale tylko niektóre z nich były pomocne w rozwikłaniu tajemnicy podróżnika. Po nauce przyszedł czas na relaks. Odwiedziliśmy laserowy paintball, grali w Xboxa, jeździli na wirtualnych torach samochodowych. Wieczorem zaś obejrzeli film „Kochaj”.

Jak widać uczniowie z „dwójki” potrafią łączyć naukę z zabawą, a przez to zdobywać wiele nowych wiadomości i umiejętności czego przykładem jest bardzo dobrze napisany egzamin gimnazjalny.

źródło: Mariusz Dziubiński Gimnazjum nr 2 w Mławie

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500