Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Podczas weekendowej akcji „Alkohol i narkotyki” policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców


slider prawo jazdyW ramach zapowiadanych na weekend wzmożonych działań prewencyjnych policjanci skontrolowali stan trzeźwości 1275 kierujących, w trzech przypadkach zbadali obecność narkotyków w organizmie.  

Słoneczne ogrody Mława

12 czerwca o godz. 15.40, na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Żurominek, w ramach akcji „Stop -Trzeźwość”, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Opel Astra. 46- letni Jacek Z., mieszkaniec Mławy, miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Tego samego dnia, do mławskiego aresztu trafił nietrzeźwy sprawca zdarzenia drogowego, do którego doszło o godz. 10:00 w miejscowości Cegielnia Lewicka. Zatrzymany Jarosław M. lat 20, mieszkaniec Mławy, kierujący samochodem marki Skoda Fabia, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Nawet najbardziej nasilone kontrole, nie zastąpią ostrożności oraz zdrowego rozsądku na drodze, dlatego policja apeluje o przekazywanie informacji dotyczących nietrzeźwych kierujących. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer 997 i przekazać informację – chociażby anonimowo.

Podczas weekendu policjanci sprawdzali nie tylko trzeźwość kierujących ale także m.in.  prędkość jazdy, warunki przewozu pasażerów oraz stan techniczny pojazdów. Policjanci zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych pojazdów, ukarali mandatami 24 kierujących – głównymi przewinieniami była nadmierna prędkość, nieużywanie pasów bezpieczeństwa oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

źródło: KPP Mława

oprac. JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500