Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława. Potrącony sześcioletni rowerzysta


18 Stycznia 1Mławska policja ustala przebieg i przyczyny zdarzenia drogowego, w którym ranny został jadący rowerem 6- letni chłopiec. Do wypadku doszło w sobotę, 11 czerwca  na ul. 18 Stycznia w Mławie. Policja apeluje do rodziców o wzmożenie kontroli nad dziećmi.

Słoneczne ogrody Mława

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Skoda Octavia, 24- letni mieszkaniec Mławy, wjeżdżając z drogi na parking, znajdujący się na tyłach bloku, potrącił jeżdżące na rowerze dziecko. 6- letni chłopczyk jeździł po drodze, w pobliżu bloku  bez nadzoru rodziców. Chłopiec, z urazem głowy, zostało przewiezione do szpitala w Ciechanowie. Kierowca skody był trzeźwy. Trwają czynności policji.

Policja apeluje do rodziców o wzmożenie opieki nad dziećmi. Zgodnie z przepisami, dziecko do lat 7 nie może samo korzystać z drogi publicznej – powinno pozostawać pod opieką osoby dorosłej, a jeśli porusza się – jako pieszy, musi znajdować się pod opieką osoby, która ukończyła co najmniej 10 lat.  Przepis ten dotyczy strefy zamieszkania. Wybierając miejsce do zabaw dla dziecka lub jazdy na rowerze, należy pamiętać, by były to miejsca bezpieczne, oddalone od drogi, po której poruszają się pojazdy lub odgrodzone, tak by dziecko nie mogło wyjechać na drogę.

źródło i foto: KPP Mława

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500