Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Biblioteka pedagogiczna. Wystawa „Piłka nożna w filatelistyce”


sliderZ okazji  Mistrzostw Europy w piłce nożnej we Francji Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa w Mławie przy ul. 3-go Maja 5 zaprasza do obejrzenia wystawy „Piłka nożna w filatelistyce” ze zbiorów Janusz Dębskiego.

Na półpiętrze w gablotach możemy zobaczyć blisko 1000 znaczków. Całe komplety serii z bloczkami, pojedyncze serie, pojedyncze egzemplarze znaczków oraz okolicznościowe koperty z nadrukami ze wszystkich kontynentów świata. Przedstawiają one zmagania piłkarskie na wszelakich turniejach różnych rang, które odbywały się po II wojnie światowej a kończąc na czasach współczesnych. Możemy tu zobaczyć m.in. znaczki z wieloma znanymi piłkarzami, drużynami Europy i świata czy międzynarodowe mecze, które tworzyły historie tego nadal popularnego sportu. Kolorowe, czarno-białe oraz serie wydawane przez poczty nieistniejących już państw. Dodatkowo kolekcjoner wzbogacił swoją wystawę o pięć dużych plansz, przedstawiające powiększone skany bloczków i zwartych serii z nowożytnych turniejów piłkarskich.

Podsumowując wszyscy pasjonaci historii piłki nożnej powinni tą wystawę zobaczyć, a młodzież mogłaby uzmysłowić sobie, iż zbieranie znaczków może przynieść wiele satysfakcji, korzyści i przyjemności i może stać się pasją na całe życie.

Wystawę można oglądać do 16 lipca br. od poniedziałku do soboty w godz. otwarcia biblioteki.

źródło i foto: Janusz Dębski

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500