Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Biblioteka pedagogiczna. Wystawa „Piłka nożna w filatelistyce”


sliderZ okazji  Mistrzostw Europy w piłce nożnej we Francji Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa w Mławie przy ul. 3-go Maja 5 zaprasza do obejrzenia wystawy „Piłka nożna w filatelistyce” ze zbiorów Janusz Dębskiego.

Na półpiętrze w gablotach możemy zobaczyć blisko 1000 znaczków. Całe komplety serii z bloczkami, pojedyncze serie, pojedyncze egzemplarze znaczków oraz okolicznościowe koperty z nadrukami ze wszystkich kontynentów świata. Przedstawiają one zmagania piłkarskie na wszelakich turniejach różnych rang, które odbywały się po II wojnie światowej a kończąc na czasach współczesnych. Możemy tu zobaczyć m.in. znaczki z wieloma znanymi piłkarzami, drużynami Europy i świata czy międzynarodowe mecze, które tworzyły historie tego nadal popularnego sportu. Kolorowe, czarno-białe oraz serie wydawane przez poczty nieistniejących już państw. Dodatkowo kolekcjoner wzbogacił swoją wystawę o pięć dużych plansz, przedstawiające powiększone skany bloczków i zwartych serii z nowożytnych turniejów piłkarskich.

Podsumowując wszyscy pasjonaci historii piłki nożnej powinni tą wystawę zobaczyć, a młodzież mogłaby uzmysłowić sobie, iż zbieranie znaczków może przynieść wiele satysfakcji, korzyści i przyjemności i może stać się pasją na całe życie.

Wystawę można oglądać do 16 lipca br. od poniedziałku do soboty w godz. otwarcia biblioteki.

źródło i foto: Janusz Dębski

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz