Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Kobieto, chcesz coś powiedzieć? To mów teraz…


W ostatnich turniejach reprezentacja Polski grała trzy spotkania: mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Oby tak nie było tym razem. Dziś pierwszy mecz biało-czerwonych. W Mławie nie ma strefy kibica, będziemy zatem naszą drużynę wspierać w domach, pizzeriach i innych tego typu lokalach.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Po mistrzostwach świata w roku 1974, w których Polska reprezentacja zajęła trzecie miejsce „urodził się” (nomen omen) taki oto dowcip:

Żona spodziewająca się dziecka pyta męża:

– Jak nazwiemy nasze dziecko?

– Robert!

– A jak to będzie dziewczynka?

– To nazwiemy ją Gadocha!

Niewtajemniczonym przypominam, że chodzi tu o Roberta Gadochę – lewoskrzydłowego biało-czerwonych na mundialu w 1974 r. Dziś może już nie jesteśmy tak skłonni dawać imion swoim dzieciom na cześć naszych piłkarzy, ale imię Robert w naszej reprezentacji z całą pewnością jest wciąż aktualne. Skoro już mowa o nazywaniu, to moi znajomi mają psa o imieniu Euro. Został on tak „ochrzczony” 4 lata temu, bo przybłąkał się do nich akurat w trakcie trwających mistrzostw Europy w piłce nożnej.

euro

Euro

Euro 2016 we Francji już wystartowało, a dziś pierwszy mecz polskiej reprezentacji. Niejeden ojciec rodziny zapewne przeprowadził ze swoją żoną rozmowę znaną z skeczu Marcina Dańca: „Kobieto, chcesz coś powiedzieć? To mów teraz. I masz zakaz przechodzenia między kanapą a telewizorem. Następna nasza rozmowa za miesiąc”. Wszak tyle właśnie trwa Euro. Oczywiście są też kobiety interesujące się sportem. Ba, są nawet takie, które wiedzą co to jest spalony. W takiej sytuacji oglądanie meczu w gronie rodzinnym na pewno należy do przyjemności.

Zresztą będziemy musieli w gronie rodzinnym, w każdym razie domowym – pozostać. Bo jak już wiemy strefy kibica w Mławie nie będzie. Oczywiście fani piłki kopanej będą się zbierać w różnego rodzaju mławskich pubach, pijalniach, restauracjach, pizzeriach, kebabowniach…

Najwierniejsi biało-czerwonym zapewne będą oglądali spotkania naszej reprezentacji we Francji na stadionach. Pozostali w kraju – może w szalikach czy koszulkach przed telewizorami, będą równie gorąco kibicować. Zainteresowanie turniejem już widać na naszych ulicach. Na swoich samochodach niektórzy mławianie zainstalowali polskie flagi.

Wielu z nas dziś stawia sobie pytanie: jakie mamy szanse w tym turnieju? Czy damy radę choćby wyjść z grupy? W ostatnich turniejach nasi grali tylko po trzy spotkania: mecz otwarcia, mecz o wszystko zwany też „ostatniej szansy” i mecz o honor. Znaczy się nie wychodziliśmy z grupy. Na pocieszenie przypomnę, że teraz ma być łatwiej, bo w Euro 2016 jest więcej drużyn niż 4 lata temu. A z grupy będą wychodzić nie tylko 2 pierwsze miejsca, ale także najlepsze cztery drużyny, które zajęły trzecie miejsca w swoich grupach. A zatem teoretycznie mamy łatwiej, choć w grupie trafiliśmy na obecnych mistrzów świata – Niemców. Tak czy inaczej lepiej wolelibyśmy nie słyszeć zbyt często przyśpiewki „Polacy nic się nie stało”.

Swoją drogą niektórzy w Mławie nie bardzo chyba wierzą w sukces naszej drużyny na tym turnieju. Ot, na przykład taki burmistrz Sławomir Kowalewski. Na sesji rady miasta powiedział, że miasto nie chce wydawać pieniędzy na organizowanie strefy kibica i że zorganizuje coś w rodzaju strefy, ale tylko w przypadku jeśli Polska dotrze do finału, dodając, że wierzy w taki sukces. Cóż, gdyby wierzył rzeczywiście, że biało-czerwoni do finału trafią, pewnie strefa kibica już w Mławie by działała. Tak nawiasem – uważam, że organizacją strefy nie powinien zajmować się samorząd, tylko prywatni przedsiębiorcy.

Tak czy inaczej, przygotujmy się do kibicowania. Oby najczęściej śpiewaną przez fanów futbolu w naszym kraju piosenką nie było znowu „Polacy nic się nie stało”.

TW

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
SokoleOko

szalik jak trzeba, ale nie szczerzy kłów

psiara

Wspaniały! Wygląda na zadumanego;-) pewnie zastanawia się nad dzisiejszym wynikiem 😉

m.m.

Pies Euro wspaniały! :*