Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kobieto, chcesz coś powiedzieć? To mów teraz…


W ostatnich turniejach reprezentacja Polski grała trzy spotkania: mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Oby tak nie było tym razem. Dziś pierwszy mecz biało-czerwonych. W Mławie nie ma strefy kibica, będziemy zatem naszą drużynę wspierać w domach, pizzeriach i innych tego typu lokalach.


Po mistrzostwach świata w roku 1974, w których Polska reprezentacja zajęła trzecie miejsce „urodził się” (nomen omen) taki oto dowcip:

Żona spodziewająca się dziecka pyta męża:

– Jak nazwiemy nasze dziecko?

– Robert!

– A jak to będzie dziewczynka?

– To nazwiemy ją Gadocha!

Niewtajemniczonym przypominam, że chodzi tu o Roberta Gadochę – lewoskrzydłowego biało-czerwonych na mundialu w 1974 r. Dziś może już nie jesteśmy tak skłonni dawać imion swoim dzieciom na cześć naszych piłkarzy, ale imię Robert w naszej reprezentacji z całą pewnością jest wciąż aktualne. Skoro już mowa o nazywaniu, to moi znajomi mają psa o imieniu Euro. Został on tak „ochrzczony” 4 lata temu, bo przybłąkał się do nich akurat w trakcie trwających mistrzostw Europy w piłce nożnej.

euro

Euro

Euro 2016 we Francji już wystartowało, a dziś pierwszy mecz polskiej reprezentacji. Niejeden ojciec rodziny zapewne przeprowadził ze swoją żoną rozmowę znaną z skeczu Marcina Dańca: „Kobieto, chcesz coś powiedzieć? To mów teraz. I masz zakaz przechodzenia między kanapą a telewizorem. Następna nasza rozmowa za miesiąc”. Wszak tyle właśnie trwa Euro. Oczywiście są też kobiety interesujące się sportem. Ba, są nawet takie, które wiedzą co to jest spalony. W takiej sytuacji oglądanie meczu w gronie rodzinnym na pewno należy do przyjemności.

Zresztą będziemy musieli w gronie rodzinnym, w każdym razie domowym – pozostać. Bo jak już wiemy strefy kibica w Mławie nie będzie. Oczywiście fani piłki kopanej będą się zbierać w różnego rodzaju mławskich pubach, pijalniach, restauracjach, pizzeriach, kebabowniach…

Najwierniejsi biało-czerwonym zapewne będą oglądali spotkania naszej reprezentacji we Francji na stadionach. Pozostali w kraju – może w szalikach czy koszulkach przed telewizorami, będą równie gorąco kibicować. Zainteresowanie turniejem już widać na naszych ulicach. Na swoich samochodach niektórzy mławianie zainstalowali polskie flagi.

Wielu z nas dziś stawia sobie pytanie: jakie mamy szanse w tym turnieju? Czy damy radę choćby wyjść z grupy? W ostatnich turniejach nasi grali tylko po trzy spotkania: mecz otwarcia, mecz o wszystko zwany też „ostatniej szansy” i mecz o honor. Znaczy się nie wychodziliśmy z grupy. Na pocieszenie przypomnę, że teraz ma być łatwiej, bo w Euro 2016 jest więcej drużyn niż 4 lata temu. A z grupy będą wychodzić nie tylko 2 pierwsze miejsca, ale także najlepsze cztery drużyny, które zajęły trzecie miejsca w swoich grupach. A zatem teoretycznie mamy łatwiej, choć w grupie trafiliśmy na obecnych mistrzów świata – Niemców. Tak czy inaczej lepiej wolelibyśmy nie słyszeć zbyt często przyśpiewki „Polacy nic się nie stało”.

Swoją drogą niektórzy w Mławie nie bardzo chyba wierzą w sukces naszej drużyny na tym turnieju. Ot, na przykład taki burmistrz Sławomir Kowalewski. Na sesji rady miasta powiedział, że miasto nie chce wydawać pieniędzy na organizowanie strefy kibica i że zorganizuje coś w rodzaju strefy, ale tylko w przypadku jeśli Polska dotrze do finału, dodając, że wierzy w taki sukces. Cóż, gdyby wierzył rzeczywiście, że biało-czerwoni do finału trafią, pewnie strefa kibica już w Mławie by działała. Tak nawiasem – uważam, że organizacją strefy nie powinien zajmować się samorząd, tylko prywatni przedsiębiorcy.

Tak czy inaczej, przygotujmy się do kibicowania. Oby najczęściej śpiewaną przez fanów futbolu w naszym kraju piosenką nie było znowu „Polacy nic się nie stało”.

TW

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
SokoleOko
SokoleOko
5 lata temu

szalik jak trzeba, ale nie szczerzy kłów

psiara
psiara
5 lata temu

Wspaniały! Wygląda na zadumanego;-) pewnie zastanawia się nad dzisiejszym wynikiem 😉

m.m.
m.m.
5 lata temu

Pies Euro wspaniały! :*

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x