Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Otwarta latryna i szczury na podwórku


sliderMieszkańcy kamienicy przy ulicy Mickiewicza 14 skarżą się na warunki w jakich żyją na co dzień.  O swoich problemach wielokrotnie informowali zarządcę budynku – TBS , ale bez skutku. O złym stanie technicznym budynku opowiadają, oprowadzając po kamienicy i pokazując niebezpieczne miejsca w budynku i otoczeniu.


– Przynoszą nam podwyżki ale nic tu nie robią. Zrównali nas z blokami, to są chyba najdroższe mieszkania  –  mówi Bożena Romaniuk  jedna z mieszkanek , okazując przy tym książeczkę wpłat.

– Proszę zobaczyć w jakich warunkach mieszkamy. Niebezpieczne, stare, drewniane schody, od dawna nie malowane. Wilgoć w mieszkaniach.  Jak robimy na własny koszt  remont, to TBS nie odlicza nam tego  od czynszu. Wodomierze zakładaliśmy na własny koszt, za szambo płacimy bardzo dużo, 15 – 17zł. TBS już trzy lata chodzi i spisuje kto ma łazienkę a kto nie. Rozliczenia za wodę i szambo najpierw były co miesiąc, potem co kwartał, a teraz co pół roku. I zawsze są dopłaty a duże kwoty ciężej ludziom zapłacić. Od czerwca mamy dużą podwyżkę czynszu.  A proszę zobaczyć podwórko. Każdy ma swój pojemnik na śmieci, u niektórych jest ich dużo, stoją obok, u niektórych mniej, a nie powinien być jeden większy? No i ubikacje dla tych co nie mają w mieszkaniu – jak widać. Latem to szczury po podwórku chodzą i nie można spokojnie usiąść na podwórku, a przecież są tu też dzieci. Potrzebujemy żeby była u nas jakaś brama i ogrodzenie. Każdy może wejść i załatwić się na podwórku. Zwracamy uwagę, ale bez skutku – problemy wskazują pani Bożena i mieszkanki kamienicy.

Co na to zarządca obiektu?

– Budynek przy Mickiewicza 14 jest przedwojenny. Mieszka w nim 11 rodzin. Obiekt jest skanalizowany, każdy lokal posiada wodę bieżącą i kanalizację. W ostatnich latach prowadzone były remonty. W 1999 budowa komina za 2386 zł, w 2005 wymiana stolarki okiennej w trzech lokalach ( 5394zł) w 2011 remont dachu z wymianą więźby za kwotę 61 644 zł, jak też malowanie klatki schodowej i naprawa schodów (8356 zł). W 2013 wybudowane  zostało szambo o poj. 10 metrów sześć., w 2014 remont kominów na strychu (2220 zł) a w 2015 remont lokalu po eksmisji (6065,09 zł).

Na ten rok na pewno zaplanowana jest wymiana drzwi wejściowych do klatek schodowych i naprawa schodów wejściowych – planowany koszt to 20 tys. zł

Raz w roku prowadzimy przegląd obiektu, spisujemy wtedy protokół. Sygnalizowane przez mieszkańców potrzeby remontowe zgłaszane są do corocznego planu remontów ustalanego przez radę miasta. Nie wszystkie remonty udaje się od razu ująć. Problem ubikacji na podwórku sprawdzimy  – odpowiada  Andrzej Więckowski prezes TBS.

JK

Od redakcji: O tych problemach mieszkańców próbował na ostatniej sesji rady miasta opowiedzieć Kamil Przybyszewski, przewodniczący zarządu osiedla nr 8 na Wólce. Przewodniczący rady miasta Leszek Ośliźlok odebrał mu jednak głoś, zarzucając, że narusza powagę obrad robiąc show.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel
Obywatel
4 lata temu

Nie potrafią poradzić sobie z patologia? Niektórzy mieszkańcy brudzą, chleją, niszczą co popadnie? Od czego jest zarządca, policja, straż miejska, urząd miasta? Jak się chce to się potrafi zrobić z takim elementem porządek.

SokoleOko
SokoleOko
4 lata temu

Zaraz, zaraz. Pan prezes mówi, że wszystkie mieszkania są skanalizowane, więc komu służy bardaszka?

Kol
Kol
4 lata temu

czytam że forum jest przeciw tym ludziom. Może nie znacie sytuacji gdy w bloku mieszka np. 10 rodzin a kilka nie dba o klatkę, nie sprzątają, imprezują non stop i jeszcze nie płacą za lokal. mieszkanie wielorodzinne to zawsze jakieś niesnaski się pojawią. Widzę że trochę podobnie jest tu. Z tymi co brudzą nie dbają i mają w du… powinien porządek zrobić TBS jako właściciel. no i trochę to ogarnąć, bo podobno Mława pięknieje a ten kibel to tragedia

mławianin
mławianin
4 lata temu

Opona to rozumiem że sama się przyturlała ale te śmieci w pomieszczeniach to skąd się wzięły? Albo rzygociny (lub odchody bo nie wiem co to tam spływa) na ścianie?

koko
koko
4 lata temu

Jak kto dba tak ma.

pff
pff
4 lata temu

Sam jad. Paskudne komentarze.

koko
koko
4 lata temu
Reply to  pff

To nie czytaj. Jeszcze się otrujesz tym jadem.

Obywatel
Obywatel
4 lata temu

Tych klientów nie obsługujemy! Biedni, ktoś im naśmiecił i powyrywał drzwi. Ja mam kredyt na 35 lat – proponuję takie rozwiązanie.

a
a
4 lata temu

Jakoś inni sobie radzą, robią za najniższą krajową a jak brakuje pieniędzy to i dorabiają sobie po godzinach, biorą kredyt mieszkaniowy i są na swoim i o to dbają. Można ?

ramzes
ramzes
4 lata temu

Trudno się dziwić szczurom że tam grasują skoro mają ku temu warunki. Śmieci same się tam nie znalazły, drzwi widoczne na zdjęciu same nieodpadły. Skoro się wymaga czegoś od innych, fajnie by było jakby się wymagało też od siebie. Owszem remont sam się nie zrobi i należy on do zarządcy budynku ale jakoś słabo widać aby mieszkańcy dbali o miejsce w którym mieszkają.

Olala
Olala
4 lata temu
Reply to  ramzes

Halo! ja przeczytałam, że robią też remonty sami. Może jedni dbają i płacą a inni nie. których jest tu więcej?

Anzelm
Anzelm
4 lata temu

Typowa postawa takich roszczeniowych ludzi. Co sami zrobili żeby ten obiekt wyglądał przyzwoicie ? ( te śmieci to ktoś przyjechał spoza Mławy i zostawił ), niech wezmą szczotki i posprzątają a nie całe życie na koszt pozostałej części społeczeństwa. Rozumiem ludzi ciężko doświadczonych przez los, chorych ale nie rozumiem ciągłego chciejstwa. Przecież jest to majątek miejski czyli tych ludzi też.

...
...
4 lata temu
Reply to  Anzelm

Nie uogólniaj Anzelm. Widzisz z takich domach wielorodzinnych mieszka kilka, kilkanaście rodzin, każda z nich jest inna, tak samo jak nie ma dwóch identycznych osób. Jedni dbają o mienie i porządek, inni nie dbają, a jeszcze inni wszystko za nic sobie mają, chleją po nocach, rzygają po klatkach a na dodatek prowadzą meliny, sprowadzają różny element, który plącze się po klatkach schodowych i po podwórku, i kto ma ich utemperować, ten dobry sąsiad? wiesz że to niemożliwe.

Mieszkańcy mają rację: w pierwszej kolejności powinno się ogrodzić tę posesję, a wtedy zobaczymy czy sami są takimi niechlujami czy potrafią dbać o porządek

marko
marko
4 lata temu

Ile wynosi czynsz w tym budynku?

rafal
rafal
4 lata temu

Przecież nikt na siłę tych ludzi tam nie trzyma. Jest tyle lokali do wynajęcia w całym mieście.
Dla chcącego nic trudnego. Nie rozumiem jak Ci ludzie mieszkający tam przez tyle lat za pół darmo doprowadziwszy do stanu takiego jaki jest teraz, nadal mają czelność wymagać remontów na koszt państwa. Mieszkania socjalne powinny dawno zostać zlikwidowane.
Ten budynek sam się nie zniszczył. Drzwi od tych komórek same nie poodpadały.