Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Otwarta latryna i szczury na podwórku


sliderMieszkańcy kamienicy przy ulicy Mickiewicza 14 skarżą się na warunki w jakich żyją na co dzień.  O swoich problemach wielokrotnie informowali zarządcę budynku – TBS , ale bez skutku. O złym stanie technicznym budynku opowiadają, oprowadzając po kamienicy i pokazując niebezpieczne miejsca w budynku i otoczeniu.

KSP Mława nabór

– Przynoszą nam podwyżki ale nic tu nie robią. Zrównali nas z blokami, to są chyba najdroższe mieszkania  –  mówi Bożena Romaniuk  jedna z mieszkanek , okazując przy tym książeczkę wpłat.

– Proszę zobaczyć w jakich warunkach mieszkamy. Niebezpieczne, stare, drewniane schody, od dawna nie malowane. Wilgoć w mieszkaniach.  Jak robimy na własny koszt  remont, to TBS nie odlicza nam tego  od czynszu. Wodomierze zakładaliśmy na własny koszt, za szambo płacimy bardzo dużo, 15 – 17zł. TBS już trzy lata chodzi i spisuje kto ma łazienkę a kto nie. Rozliczenia za wodę i szambo najpierw były co miesiąc, potem co kwartał, a teraz co pół roku. I zawsze są dopłaty a duże kwoty ciężej ludziom zapłacić. Od czerwca mamy dużą podwyżkę czynszu.  A proszę zobaczyć podwórko. Każdy ma swój pojemnik na śmieci, u niektórych jest ich dużo, stoją obok, u niektórych mniej, a nie powinien być jeden większy? No i ubikacje dla tych co nie mają w mieszkaniu – jak widać. Latem to szczury po podwórku chodzą i nie można spokojnie usiąść na podwórku, a przecież są tu też dzieci. Potrzebujemy żeby była u nas jakaś brama i ogrodzenie. Każdy może wejść i załatwić się na podwórku. Zwracamy uwagę, ale bez skutku – problemy wskazują pani Bożena i mieszkanki kamienicy.

Co na to zarządca obiektu?

– Budynek przy Mickiewicza 14 jest przedwojenny. Mieszka w nim 11 rodzin. Obiekt jest skanalizowany, każdy lokal posiada wodę bieżącą i kanalizację. W ostatnich latach prowadzone były remonty. W 1999 budowa komina za 2386 zł, w 2005 wymiana stolarki okiennej w trzech lokalach ( 5394zł) w 2011 remont dachu z wymianą więźby za kwotę 61 644 zł, jak też malowanie klatki schodowej i naprawa schodów (8356 zł). W 2013 wybudowane  zostało szambo o poj. 10 metrów sześć., w 2014 remont kominów na strychu (2220 zł) a w 2015 remont lokalu po eksmisji (6065,09 zł).

Na ten rok na pewno zaplanowana jest wymiana drzwi wejściowych do klatek schodowych i naprawa schodów wejściowych – planowany koszt to 20 tys. zł

Raz w roku prowadzimy przegląd obiektu, spisujemy wtedy protokół. Sygnalizowane przez mieszkańców potrzeby remontowe zgłaszane są do corocznego planu remontów ustalanego przez radę miasta. Nie wszystkie remonty udaje się od razu ująć. Problem ubikacji na podwórku sprawdzimy  – odpowiada  Andrzej Więckowski prezes TBS.

JK

Od redakcji: O tych problemach mieszkańców próbował na ostatniej sesji rady miasta opowiedzieć Kamil Przybyszewski, przewodniczący zarządu osiedla nr 8 na Wólce. Przewodniczący rady miasta Leszek Ośliźlok odebrał mu jednak głoś, zarzucając, że narusza powagę obrad robiąc show.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

15 - liczba komentarzy w artykule "Otwarta latryna i szczury na podwórku"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Obywatel
Gość

Nie potrafią poradzić sobie z patologia? Niektórzy mieszkańcy brudzą, chleją, niszczą co popadnie? Od czego jest zarządca, policja, straż miejska, urząd miasta? Jak się chce to się potrafi zrobić z takim elementem porządek.

SokoleOko
Gość

Zaraz, zaraz. Pan prezes mówi, że wszystkie mieszkania są skanalizowane, więc komu służy bardaszka?

Kol
Gość

czytam że forum jest przeciw tym ludziom. Może nie znacie sytuacji gdy w bloku mieszka np. 10 rodzin a kilka nie dba o klatkę, nie sprzątają, imprezują non stop i jeszcze nie płacą za lokal. mieszkanie wielorodzinne to zawsze jakieś niesnaski się pojawią. Widzę że trochę podobnie jest tu. Z tymi co brudzą nie dbają i mają w du… powinien porządek zrobić TBS jako właściciel. no i trochę to ogarnąć, bo podobno Mława pięknieje a ten kibel to tragedia

mławianin
Gość

Opona to rozumiem że sama się przyturlała ale te śmieci w pomieszczeniach to skąd się wzięły? Albo rzygociny (lub odchody bo nie wiem co to tam spływa) na ścianie?

koko
Gość

Jak kto dba tak ma.

wpDiscuz