Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławska SP 6 ma zdolnych matematyków


sliderPiątka uczniów mławskiej „szóstki” świetnie wypadła w ostatniej, marcowej edycji  Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

Słoneczne ogrody Mława

Wśród biorących w nim udział uczniów z całego świata znalazła się liczna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. K. Makuszyńskiego w Mławie. Dzieci rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych tzn. żaczek kl. II, maluch kl. III i IV, beniamin kl. V i VI. Uczniowie mławskiej szóstki odnieśli pięć znaczących sukcesów. Laureatem w kategorii wiekowej „żaczek” została Zuzanna Szynkiewicz, uczennica kl. II d. Wynik bardzo dobry uzyskała Aleksandra Woźniak, uczennica klasy IV a, a wyróżnienia otrzymali: Magdalena Wiącek, uczennica kl. III c,  Daniel Jędrzejewski, uczeń kl. VI a, Maciej Szpakut, uczeń kl. VI c.

Osiągnięty przez młodych matematyków sukcesów dał im nie tylko satysfakcję, ale też wymierne korzyści w postaci nagród książkowych i bonów podarunkowych. Ponadto Daniel Jędrzejewski i Maciej Szpakut są uczniami klasy szóstej więc swoje zdolności matematyczne wykorzystali na sprawdzianie szóstoklasisty. Z części matematycznej otrzymali maksymalną liczbę punktów.

Źródło i foto: SP nr 6

oprac. JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500