Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
meblolux

Będą dodatkowe postoje pociągów w Mławie


dworzec pkp (4)Po interwencjach burmistrza Mławy Sławomira Kowalewskiego, Rady Miasta Mława, Rady Powiatu Mławskiego oraz Starosty Mławskiego, udało się wywalczyć dodatkowe postoje w Mławie pociągów kursujących między Warszawą a Olsztynem oraz między stolicą a Gdynią. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od 12 czerwca.

Słoneczne ogrody Mława

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w lutym poinformowało burmistrza, że wystąpiło do PKP Intercity S.A. o analizę możliwości zatrzymywania się czterech pociągów na stacji Mława. „W wyniku uzgodnień z przewoźnikiem ustalono, iż w ramach prac nad korektą rozkładu jazdy 2015/2016, która wejdzie w życie 12 czerwca 2016 r., PKP Intercity S.A. złoży wniosek do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o wprowadzenie dodatkowych postojów w Mławie” – czytamy w piśmie sygnowanym przez podsekretarza stanu w resorcie infrastruktury Piotra Stommę.

Działania te zakończyły się sukcesem. Od 12 czerwca będą obowiązywać dodatkowe postoje na stacji Mława pociągów:

– nr 1521, relacji Warszawa Zachodnia – Olsztyn Główny,

– nr 5120, relacji Olsztyn Główny – Warszawa Zachodnia,

– nr 15101, relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna,

– nr 51100, relacji Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia.

Godziny odjazdów pociągów PKP można sprawdzić tutaj: http://rozklad-pkp.pl/. Wystarczy tylko wpisać miejscowości początkową i docelową oraz interesujący nas termin podróży.

Źródło: UM Mława oprac. RK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500