Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Siódemka tuż obok podium. Złoto dla Radzymina


sliderNa obiekcie Mławskiej Hali Sportowej rozegrano finałowe zawody XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów. Wśród nich były reprezentantki mławskiej SP nr 7.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Podopieczne Wojciecha Kowalskiego zaczęły turniej bardzo nerwowo. W pierwszym meczu zaledwie zremisowały 13:13 z Kadzidłem, by w kolejnym starciu przegrać 12:16 z SP 16 Płock. Takie rozstrzygnięcie postawiło gospodynie pod murem. Kolejne niepowodzenie oznaczało koniec marzeń o wejściu do strefy medalowej.

Jednak w konfrontacji z Radomiem nasze dziewczęta stanęły na wysokości zadania. Rozegrały najlepszy mecz w turnieju, zwyciężając 16:12. Karolina Sobka rzucała nad głowami rywalek, na rozegraniu nie próżnowała Julia Grzybowska, a kilka udanych interwencji zanotowała bramkarka Kornelia Balcerzak. Zdołała obronić nawet strzał z rzutu karnego.

W nagrodę przebiły się do półfinału, w którym zmierzyły się z rewelacyjnie dysponowanym Radzyminem. Walczyły dzielnie, ale ostatecznie poległy 15:22. Rywalki sięgnęły później po złoto, a mławiankom pozostała walka o brąz. W tzw. „małym” finale zmierzyły się ponownie z płocczankami. Niestety ponownie zwycięsko z niego wyszły rywalki, zwyciężając tym razem 12:9.

Zespół siódemki wystąpił na igrzyskach w składzie: Kornelia Balcerzak, Julia Grzybowska, Roksana Szubiak, Patrycja Dziubińska, Martyna Węgrzyn, Klaudia Kowalska, Zuzanna Burakowska, Tatiana Pytkiewicz, Andżelika Dębska, Dominika Pakuszewska, Zuzanna Wodzyńska i Karolina Sobka.

Końcowa kolejność: 1. SP 2 Radzymin 2. SP 300 Warszawa, 3. SP 16 Płock, 4. SP 7 Mława, 5. SP Kadzidło, 5. SP Jaktorów, 7. SP 18 Radom, 8. SP 5 Siedlce

RS

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500