Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Siódemka tuż obok podium. Złoto dla Radzymina


sliderNa obiekcie Mławskiej Hali Sportowej rozegrano finałowe zawody XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów. Wśród nich były reprezentantki mławskiej SP nr 7.

Słoneczne ogrody Mława

Podopieczne Wojciecha Kowalskiego zaczęły turniej bardzo nerwowo. W pierwszym meczu zaledwie zremisowały 13:13 z Kadzidłem, by w kolejnym starciu przegrać 12:16 z SP 16 Płock. Takie rozstrzygnięcie postawiło gospodynie pod murem. Kolejne niepowodzenie oznaczało koniec marzeń o wejściu do strefy medalowej.

Jednak w konfrontacji z Radomiem nasze dziewczęta stanęły na wysokości zadania. Rozegrały najlepszy mecz w turnieju, zwyciężając 16:12. Karolina Sobka rzucała nad głowami rywalek, na rozegraniu nie próżnowała Julia Grzybowska, a kilka udanych interwencji zanotowała bramkarka Kornelia Balcerzak. Zdołała obronić nawet strzał z rzutu karnego.

W nagrodę przebiły się do półfinału, w którym zmierzyły się z rewelacyjnie dysponowanym Radzyminem. Walczyły dzielnie, ale ostatecznie poległy 15:22. Rywalki sięgnęły później po złoto, a mławiankom pozostała walka o brąz. W tzw. „małym” finale zmierzyły się ponownie z płocczankami. Niestety ponownie zwycięsko z niego wyszły rywalki, zwyciężając tym razem 12:9.

Zespół siódemki wystąpił na igrzyskach w składzie: Kornelia Balcerzak, Julia Grzybowska, Roksana Szubiak, Patrycja Dziubińska, Martyna Węgrzyn, Klaudia Kowalska, Zuzanna Burakowska, Tatiana Pytkiewicz, Andżelika Dębska, Dominika Pakuszewska, Zuzanna Wodzyńska i Karolina Sobka.

Końcowa kolejność: 1. SP 2 Radzymin 2. SP 300 Warszawa, 3. SP 16 Płock, 4. SP 7 Mława, 5. SP Kadzidło, 5. SP Jaktorów, 7. SP 18 Radom, 8. SP 5 Siedlce

RS

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500