Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Pojawiły się już pierwsze grzyby


sliderKilka ostatnich deszczowych i ciepłych dni stworzyło sprzyjające warunki ku temu, by pod drzewami, nie tylko w lasach pojawiły się pierwsze grzyby. Takie właśnie  modrzewiaki urosły w ogrodzie czytelniczki Codziennika. Podobno pojawiły się też pierwsze kurki i koźlarze, ale nie jest to jeszcze jakiś szczególny ich wysyp.

KSP Mława nabór

W swoim ulubionym siedlisku – pod modrzewiami, modrzewiak zwany inaczej maślakiem żółtym lub modrzewiowym (suillus grevillei) występuje przy sprzyjających warunkach bardzo licznie. Kapelusze dojrzałych okazów mają średnicę nawet do 15 cm mają powierzchnię gładką, śliską, pokrytą śluzem. Kolorystyka kapelusza to odcienie żółci, złota aż do brązu. Maślak żółty jest smacznym grzybem jadalnym, można go przyrządzać na wiele sposobów. Skórka na kapeluszu ma gorzkawy posmak, dlatego tez należy ją zdejmować.

JK

IMG_1181 IMG_1180 IMG_1179

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Pojawiły się już pierwsze grzyby"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
xy
Gość

no pod tym pięknym świerkiem trudno dostrzec tych grzybków ale świerk spoko

wpDiscuz