Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pojawiły się już pierwsze grzyby


sliderKilka ostatnich deszczowych i ciepłych dni stworzyło sprzyjające warunki ku temu, by pod drzewami, nie tylko w lasach pojawiły się pierwsze grzyby. Takie właśnie  modrzewiaki urosły w ogrodzie czytelniczki Codziennika. Podobno pojawiły się też pierwsze kurki i koźlarze, ale nie jest to jeszcze jakiś szczególny ich wysyp.


W swoim ulubionym siedlisku – pod modrzewiami, modrzewiak zwany inaczej maślakiem żółtym lub modrzewiowym (suillus grevillei) występuje przy sprzyjających warunkach bardzo licznie. Kapelusze dojrzałych okazów mają średnicę nawet do 15 cm mają powierzchnię gładką, śliską, pokrytą śluzem. Kolorystyka kapelusza to odcienie żółci, złota aż do brązu. Maślak żółty jest smacznym grzybem jadalnym, można go przyrządzać na wiele sposobów. Skórka na kapeluszu ma gorzkawy posmak, dlatego tez należy ją zdejmować.

JK

IMG_1181 IMG_1180 IMG_1179

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
xy
xy
4 lata temu

no pod tym pięknym świerkiem trudno dostrzec tych grzybków ale świerk spoko