Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
meblolux

Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie


Słoneczne ogrody Mława

Teatralna inscenizacja w wykonaniu uczniów, fragmenty literatury dziecięcej czytane przez rodziców, wspólne tańce, konkursy, gry i zabawy to wszystko działo się w ramach Dnia Rodziny w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie.

Dnia 1 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie odbyły się zajęcia w formie festynu edukacyjnego, w którym uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkoły podstawowej oraz ich rodzice.

Uroczystość rozpoczęli uczniowie klas V – VI przedstawiając inscenizację pt. „Romeo i Julia” stanowiącą podsumowanie projektu pt. „ Książka Moich Marzeń”.

Zainteresowaniem zebranych cieszyły się występy mażoretek oraz pokazy tańca klasycznego. Amatorska Grupa Taneczna zainspirowała dzieci i rodziców do wspólnego tańca pod hasłem „Cała szkoła tańczy z nami” .

Kolejnym punktem programu było podsumowanie akcji „Cała Szkoła Czyta Dzieciom”. Rodzice dla całej społeczności szkolnej czytali fragmenty literatury dziecięcej, zaś uczniowie poszczególnych klas wykorzystali ilustracje do treści wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa” na chodniku przed szkołą.

Dużo emocji dostarczył konkurs pt. „Mam talent”, w którym uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i zdolnościami artystycznymi. Rodzice mogli podziwiać i dopingować swoje pociechy.

W ramach festynu zorganizowano mini konkursy oraz gry i zabawy sportowe. Ponadto zorganizowano mecze piłki nożnej oraz ręcznej. Dodatkowymi atrakcjami były zjeżdżalnie, dmuchane zamki i trampoliny.

Dzień Rodziny przebiegł w wesołej atmosferze dostarczając wiele niezapomnianych wrażeń.

źródło i foto: SP w Dzierzgowie

oprac. JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500