Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie


KSP Mława nabór

Teatralna inscenizacja w wykonaniu uczniów, fragmenty literatury dziecięcej czytane przez rodziców, wspólne tańce, konkursy, gry i zabawy to wszystko działo się w ramach Dnia Rodziny w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie.

Dnia 1 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie odbyły się zajęcia w formie festynu edukacyjnego, w którym uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkoły podstawowej oraz ich rodzice.

Uroczystość rozpoczęli uczniowie klas V – VI przedstawiając inscenizację pt. „Romeo i Julia” stanowiącą podsumowanie projektu pt. „ Książka Moich Marzeń”.

Zainteresowaniem zebranych cieszyły się występy mażoretek oraz pokazy tańca klasycznego. Amatorska Grupa Taneczna zainspirowała dzieci i rodziców do wspólnego tańca pod hasłem „Cała szkoła tańczy z nami” .

Kolejnym punktem programu było podsumowanie akcji „Cała Szkoła Czyta Dzieciom”. Rodzice dla całej społeczności szkolnej czytali fragmenty literatury dziecięcej, zaś uczniowie poszczególnych klas wykorzystali ilustracje do treści wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa” na chodniku przed szkołą.

Dużo emocji dostarczył konkurs pt. „Mam talent”, w którym uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i zdolnościami artystycznymi. Rodzice mogli podziwiać i dopingować swoje pociechy.

W ramach festynu zorganizowano mini konkursy oraz gry i zabawy sportowe. Ponadto zorganizowano mecze piłki nożnej oraz ręcznej. Dodatkowymi atrakcjami były zjeżdżalnie, dmuchane zamki i trampoliny.

Dzień Rodziny przebiegł w wesołej atmosferze dostarczając wiele niezapomnianych wrażeń.

źródło i foto: SP w Dzierzgowie

oprac. JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz