Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością. Marsz dla Życia i Rodziny w Mławie


slider11Katolickie Stowarzyszenie „Serce za serce”  i Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Mławie zorganizowały w sobotę 4 czerwca  uroczyste obchody I Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością.

Słoneczne ogrody Mława

Początkiem obchodów była msza św. w kościele Świętej Trójcy. Po jej zakończeniu uczestnicy  przeszli w Marszu Dla Życia i Rodziny  do parku miejskiego, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Hasło Marszu  „KAŻDE ŻYCIE JEST BEZCENNE!” doskonale wpisuje się w obchody tego Dnia. Organizatorem tej części obchodów była pani Marzena Chodubska.

Na uroczystości przybyło wielu gości m.in. poseł Anna Cicholska, wicestarosta Barbara Gutowska, burmistrz  Sławomir Kowalewski, dorośli i młodzież reprezentująca różne placówki działające na rzecz osób z niepełnosprawnością z Mławy, Bogurzyna, Strzegowa i Nidzicy. Estradowym występom towarzyszyła wystawa rękodzieła wykonywanego przez osoby niepełnosprawne.

 Na estradzie w parku miejskim odbyły się występy. Artyści swoją energią zarażali widzów, którzy nagradzali ich gromkimi oklaskami.

I Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością uświetnił wspaniały recital  Marty i Pawła Stawińskich.

RK

« 1 z 3 »

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500