Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

XII KAMPANIA BIAŁYCH SERC – EUROPEJSKĄ KAMPANIĄ SOLIDARNEGO PROTESTU PRZECIWKO NARKOTYKOM


plakatXIIkbsXII KAMPANIA BIAŁYCH SERC -JUŻ EUROPEJSKĄ KAMPANIĄ SOLIDARNEGO PROTESTU PRZECIWKO NARKOTYKOM!

Słoneczne ogrody Mława

Od 2 do 5 czerwca 2016 r. w Warszawie trwał X Kongres Polki International – Międzynarodowej Asocjacji Polskich Kobiet istniejącej od 2000 roku. Zarejestrowana w Szwecji organizacja jest instytucją charytatywną stawiającą przed sobą cele jakim jest między innymi niesienie pomocy w krytycznych sytuacjach, promowanie przedsiębiorczości wśród polskich i polskojęzycznych kobiet, pomaganie dzieciom niepełnosprawnym, propagowanie sportu i idei olimpijskich, współpraca z młodzieżą i organizacjami społecznymi. Założycielką i Prezesem Polka International jest Elizabeth Blania-Kacprzyk mieszkająca w Malmo współzałożycielka między innymi Polskiego Klubu Olimpijskiego w Szwecji.

Na zaproszenie Polka International w dniu 3 czerwca 2016 r. przyjechali do Warszawy przedstawiciele Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie oraz Grupy Zalewski Patrol – głównego organizatora Kampanii Białych Serc – ogólnopolskiego solidarnego protestu przeciwko narkotykom, który już w październiku będzie miał swoją dwunastą odsłonę.
Celem spotkania w Warszawie było promowanie i koordynowanie solidarnego protestu przeciwko narkotykom także w Europie co pozwoli na wzmocnienie działań profilaktycznych w ramach zbliżającej się Kampanii Białych Serc także poza terenem Polski. Ubiegłoroczna Kampania Białych Serc już przekroczyła granicę kraju i dotarła z białymi sercami do Doniecka, Włoch i Szwecji. Warszawskie spotkanie z przedstawicielkami oddziałów Polka International pozwoli na jeszcze większą obecność w wielu państwach europejskich. W październiku 2015 r. pomysłodawca Kampanii Białych Serc Mariusz Zalewski podpisał nominację na Koordynatora Kampanii Białych Serc of Europe, którą otrzymała prezes Polka International pani Elizabeth Blania-Kacprzyk. Spotkanie w stolicy zacieśnia współpracę między organizacjami, która trwa już od dawna,a także stała się okazją do spotkania z ciekawymi gośćmi między innymi panią Bożeną Łojką -Fundacja Zerwane Więzi, panią Marią Ciechanowicz-Sulima -poetką z Grodna,która wręczyła z dedykacją tomik „Poezje” oraz panią Jolantą Horodecką-Wieczorek pisarką bajek dla dzieci, która także przekazała bajki swojego autorstwa dla dzieci będących pod opieką Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Pani Jolanta Horodecka-Wieczorek także patronuje każdej edycji Kampanii Białych Serc oraz od niedawna„Wojownikom Szkoły Ulicy Grupy Zalewskiego”.

XII Kampania Białych Serc rozpocznie się 12 października i potrwa do 23 października 2016 r. W tym roku odbywać się będzie pod hasłem „W SIECI UZALEŻNIEŃ”.

Źródło i zdjęcia: Grupa Zalewski Patrol

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500