Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Noc w klimacie lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku


slider2Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja placówek kultury.  Jej pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Udział w niej wzięło ponad 600 bibliotek publicznych i szkolnych z całej Polski. Odwiedziło je kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W tym roku do akcji zgłosiło się  ponad 1000 bibliotek w całej Polsce wśród nich nie zabrakło Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie.

KSP Mława nabór

W ciepły sobotni wieczór sala w mławskiej bibliotece zamieniła się w stylową kawiarenkę lat 20-tych i 30-tych, w której rozbrzmiewały szlagiery z tamtych lat w wykonaniu Patrycji Kowalskiej uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie przy akompaniamencie Tadeusza Hoffmanna oraz w wykonaniu Ewy Stabach. Jak na szanującą kawiarnię przystało goście mogli degustować aromatyczną kawę, pyszną herbatkę i ciasteczka.

Podczas spotkania panowała tak gorąca atmosfera, że z kufrów i skrzyń wyciągnięto kolorowe wachlarze. Grupa modowa „Wspmnień czar” zaprezentowała  stroje z lat 20 i 30, o których barwnie opowiadała pani Ewa Stabach.

To niecodzienne spotkanie zakończyła projekcja filmu „Każdemu wolno kochać” z niezapomnianym Adolfem Dymszą.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa zdjęć pt. „Jak drogie są wspomnienia”.

RK

« 1 z 2 »

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Noc w klimacie lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Uczestniczka
Gość

Jak zwykle było ciekawie , miło i wesoło a nalewki.. wyborne. 🙂

wpDiscuz