Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Noc w klimacie lat 20-tych i 30-tych ubiegłego wieku


slider2Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja placówek kultury.  Jej pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Udział w niej wzięło ponad 600 bibliotek publicznych i szkolnych z całej Polski. Odwiedziło je kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W tym roku do akcji zgłosiło się  ponad 1000 bibliotek w całej Polsce wśród nich nie zabrakło Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie.

Słoneczne ogrody Mława

W ciepły sobotni wieczór sala w mławskiej bibliotece zamieniła się w stylową kawiarenkę lat 20-tych i 30-tych, w której rozbrzmiewały szlagiery z tamtych lat w wykonaniu Patrycji Kowalskiej uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie przy akompaniamencie Tadeusza Hoffmanna oraz w wykonaniu Ewy Stabach. Jak na szanującą kawiarnię przystało goście mogli degustować aromatyczną kawę, pyszną herbatkę i ciasteczka.

Podczas spotkania panowała tak gorąca atmosfera, że z kufrów i skrzyń wyciągnięto kolorowe wachlarze. Grupa modowa „Wspmnień czar” zaprezentowała  stroje z lat 20 i 30, o których barwnie opowiadała pani Ewa Stabach.

To niecodzienne spotkanie zakończyła projekcja filmu „Każdemu wolno kochać” z niezapomnianym Adolfem Dymszą.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa zdjęć pt. „Jak drogie są wspomnienia”.

RK

« 1 z 2 »

 

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Uczestniczka

Jak zwykle było ciekawie , miło i wesoło a nalewki.. wyborne. 🙂