Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
meblolux

Zak …wiłam się i tyle!


slider dymChmury śmierdzącego dymu zamiast relaksu na hamaku w gorące i słoneczne,  sobotnie przedpołudnie – taką niespodziankę sprawił swoim sąsiadom jeden z mieszkańców wydawałoby się spokojnej uliczki w Mławie.

Słoneczne ogrody Mława

To właśnie nadesłana opowieść o takiej przygodzie zainspirowała nas do poświęcenia podobnej tematyce niedzielnego felietonu pt. „Jak dobrze mieć sąsiada”. Relacja czytelniczki jest krótka i lapidarna, podparta fotografiami, zacytujemy ją więc w oryginalnym brzmieniu, jedynie z niewielką kosmetyką redakcyjną.

– Codzienniku, upalny sobotni ranek, już 28 stopni w cieniu, ptaszki jeszcze mają siłę ćwierkać w listowiu, aż prosi się wywiesić pranko albo lepiej – posiedzieć w cieniu z napojem izotonicznym i dobrą książką. Chciałoby się…. ino czy można? Redaktorstwo sobie spróbuje wyobrazić taką idyllę w takich oto okolicznościach…  Od działki sąsiada napływa chmura gryzącego dymu a wiaterek kieruje ją do sąsiadów. I prosto na mnie. Co tam pali? Pan Bóg raczy wiedzieć. Nie wytrzymałam. A potem zadymienie było jeszcze większe, bo ognisko wodą podlał łachudra. Smród jak cholera, że drzwi i okna zamykać trzeba … Zak …wiłam się i tyle! – pisze czytelniczka.

Sytuację właściwie można zostawić bez komentarza. Trudno też wywnioskować z opisu, czy było to złośliwe, czy może tylko bezmyślne. Skutek mamy podobny. I kto by się w podobnej sytuacji nie zak…wił?

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

1500
warszawiak

na ul.Okólnej to codzienność i latem i zimą,może straż miejska sie tym wreszcie zajmie

sda

zabił i zwłoki palił, a policja co na to? dlaczego go nie aresztowali? moze to talib terorysta i chciał wytruc ludzi, nie na takich bandytów kary

dymiącysąsiad

też ma problemy

Kolo

Pretensje do sasiada? Moze do Boga? Ktos wiatrem kieruje.
Jedni pracyja by inni mogli nic nie robic.
Mieszkajac na wsi nie ma odpoczynku tylko gospodarze wyprowadzaja bydlo chociazby.
W gorach slyszy sie owce i barany.
W Mlawie pali sie smieci, piluje i wierci. Noestety ale TAKI MAMY KLIMAT.
A jak mowi przyslowie- jeszcze sie taki nie urodzil aby kazdemu dogodzil