Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Festyn rodzinny w mławskiej „Szóstce” za nami


slajderSzkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Mławie w sobotę  4 czerwca br. zorganizowała festyn rodzinny. Na imprezie licznie zjawili się rodzice z pociechami.  Na przybyłych czekały różne atrakcje, każdy bez względu na wiek i upodobania znalazł coś dla siebie.  

Słoneczne ogrody Mława

 Uczniowie  szkoły pod okiem nauczycieli przygotowali i zaprezentowali część artystyczną. Na scenie można było obejrzeć „Taniec węgierski” w wykonaniu kl. O przygotowany pod opieką Anny Cichowskiej.  W  świat dźwięków i magii wprowadziła słuchaczy grą na skrzypcach  Olga Sobolewska.  Wiele emocji wzbudził taneczny pokaz szkolnego zespołu  ABC. Występy na scenie  zakończyło wspólne wykonanie przez dzieci i nauczycieli piosenki pod tytułem „Dziećmi jesteśmy tylko raz”.

Szkoła ma się czym pochwalić. Między występami artystycznymi na scenie odbyła się prezentacja tegorocznych stypendystów burmistrza oraz uczniów z wysokimi osiągnięciami naukowymi, uczniów artystycznie uzdolnionych oraz osiągających sukcesy sportowe.

Po zakończeniu prezentacji artystycznej przyszedł  czas na gry i zabawy sportowo – rekreacyjne, które poprowadził  nauczyciel wf mgr Krzysztof Koziatek.

Dostępne były też różne stoiska instytucji zewnętrznych m.in. stolik zdrowia  Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej. Przy stoliku Caritas zainteresowani zdrowiem mogli zmierzyć sobie  ciśnienia i poziom cukru we krwi.  Odbywała się degustacja  zdrowej żywności przygotowanej przez dzieci i rodziców i grill.

Najmłodsi chętnie korzystali z zamku i zjeżdżalni. Dużym zainteresowaniem cieszyło się  malowanie twarzy, modelowanie balonów, rodzinne malowanie kredą. Można było usiąść za kierownicą samochodu strażackiego, obejrzeć jego wyposażenie i porozmawiać ze strażakami, którzy chętnie odpowiadali na pytania.

Podczas festynu zbierano fundusze na mobilną pracownię komputerową dla szkoły.

Rozgrywano konkurencje nazwane „Sportowymi Duetami”. W sumie na starcie zawodów stanęło 37 „sportowych duetów” (jeden rodzic + jedno dziecko). Wyniki rywalizacji są następujące:

I miejsce – Gabriela Goschorska z tatą p. Jarosławem Goschorskim – 213 PKT

II miejsce – Klaudia Rykowska z tatą p. Jarosławem Rykowskim – 169 PKT

I nagroda dodatkowa – Mateusz Łojewski z mamą p. Barbarą Łojewską (129 pkt) – losowanie

II nagroda dodatkowa – Filip Domeradzki z tatą p. Domeradzkim

Uroczystość zakończył piękny występ Weroniki Kocęby, która zaśpiewała  utwór „Tolerancja”.

 – Proszę Państwa dzisiejsza impreza wpisała się na stałe w kalendarz imprez – mówiła na zakończenie prowadząca festyn Dominika Myślińska.

RK

« 1 z 2 »

 


Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500