Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Czy wiecie gdzie jest ulica Bezpańska w Mławie?


sliderSpokojnie można by ją nazwać ulicą Bezpańską. Trawa pomiędzy chodnikiem a jezdnią sięga tam „po pas”. Taki obrazek oglądają już dłuższy czas mławianie.

Słoneczne ogrody Mława

Przy czym określenie „po pas” nie jest precyzyjne. Po pas sięgnie dorosłemu człowiekowi średniego wzrostu. Małe dziecko z łatwością się w niej skryje, nawet nie kucając. Powiecie, że to pewnie gdzieś w okolicy zapomnianej przez … napiszmy ludzi, żeby Boga nie mieszać do prostych spraw , które odpowiednie służby dawno powinny już załatwić. I tu zdziwienie. To nie peryferie, ale jedna z głównych ulic Mławy – ulica Franciszka Żwirki.

Taki preriowy krajobraz ciągnie się po obu stronach jezdni od skrzyżowania z ulicą Lelewela  do ulicy Sądowej z różnym natężeniem zjawiska. Są bowiem miejsca, gdzie chyba sami mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zajęli się wybujałą trawą. Wyrośnięta trawa pozwoliła jednak zaobserwować ciekawe zjawisko występujące dokładnie przy trzech drzewach w pasie zieleni. Otóż wokół tych drzew jest krąg zżółkłej, zwiędłej, jakby wypalonej trawy. Tylko przy tych trzech drzewach. Obrazują to dokładnie fotografie. Ciekawe komu uda się ustalić przyczynę tej ciekawostki?

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

18
KOMENTARZE

1500
malwersant

Nie ma i nie będzie już wiecej pieniędzy na odśnieżanie.

XY

Ta ciekawostka wygląda na celowe działanie. Komuś te drzewa przeszkadzają?

xyz

Zapytaj się tych drzew.

Bystry

Z pytaniami trzeba się pośpieszyć bo wygląda na to, że te drzewa długo już niepożyją

dociekliwy

Burmistrz jest teraz zajęty laniem asfaltu pod ratuszem!

xD

Czy na pewno laniem… hm… asfaltu?

krak

To eksperyment w ramach rewitalizacji Mławy.

UM

Piłsudskiego taka sama sytuacja. Zwirki jest wojewódzka ale porządek na niej nalezy do władz miasta. Mozna wiedzy zasięgnąć w Ratuszu

Wiosna

Takich bezpanskich ulic jest duzo wiecej.chociazby ul.piekielko. wiem ze daleko od centrum ze peryferie.ale podatki takie same.wszedzie lawki ustawione u nas nie.posprzatane u nas nie.chodnika tez nie mamy i pewnie miec niebedziemy

nielubieburmistrza

wiadukt na Wólce ciemnooooo…..

...

Piękne 😀
Burmistrz jest naprawdę świetnym gospodarzem, a Mława z dnia na dzień piękniejsza.
Już nawet nie trzeba odwiedzać ul. Marszałkowskiej… piękno zaniedbania wkracza powoli do centrum.

Te wypalone miejsca łatwo wytłumaczyć: bardzo polubiły je pieski i te małe, i te duże…

Kamil

Ulicą Żwirki zarządza MZDW Rejon Drogowy W Ciechanowie. To służby tej instytucji zajmują się utrzymaniem ciągu ulic stanowiących część drogi wojewódzkiej nr 544 Działdowo – Mława – Przasnysz. Tym razem Burmistrz niewinny.

...

Nie masz racji
Wygląd miasta to sprawa burmistrza i on powinien zadbać o to żeby miasto było czyste, zadbane, tu nie chodzi o zbieranie papierków czy też koszenie trawy przez burmistrza, od tego są odpowiednie służby, ale dyscyplinowanie tych służb to zadanie dla UM.
Niewinny? – a coś takiego jak skuteczność interwencji?? interweniował w tej sprawie? był w tym niezmordowany?

...

Dodam jeszcze, że burmistrz chyba już zaczyna następną kampanię przedwyborczą o czym świadczą relacje ze spotkań różnego typu, tylko czy te spotkania i fotorelacje z nich są najważniejsze? no ale nasz włodarz lubi błyszczeć w świetle kamer, a więc do tego sprowadza się jego praca, czyli do reprezentacji, a nie do pełnienia roli dobrego gospodarza menadżera.

ramzes

Ulica Żwirki jest drogą wojewódzką i mimo to że zarządza nią MZDW to jednak przebiega przez miasto w którym gospodarzem jest niestety ale nasz kochany burmistrz. Czyżby był aż tak zapracowany że nie ma czasu aby przypomnieć o tych zaroślach odpowiednim służbom i organom? Sam powiedział, że „Mława pięknieje” więc jak skomentować tą sytuację? Skoro sobie nie może poradzić z takimi rzeczami to na co nam taki burmistrz?

ramzes

Nie tylko z tą ulicą Burmistrz ma problemy. Piłsudskiego jest również zarośnięta. No ale „Mława pięknieje”. Szkoda że W ZIELENINIE DO PASA.

niko

Jaki Ty jesteś obcykany

Znawca

To jakiś wstrętny niszczyciel a nie pieski