Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

„B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony” w Lipowcu Kościelnym


sliederProgram profilaktyczny „B&N” czyli „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony ”  jest realizowany w celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na obszarze Mazowieckiego Garnizonu Policji. W tym roku  Szkoła Podstawowa im. bł. bp. L. Wetmańskiego w Lipowcu Kościelnym przystąpiła do jego realizacji. Koordynatorką szkolną programu została pani Joanna Pastuszka.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Dzięki udziałowi w projekcie na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka „Raz, dwa, trzy, możesz być bezpieczny i ty”. Opracowano, wydrukowano i powielono broszurkę „Bezpieczny uczeń”.  Otrzymali ją rodzice podczas spotkania, na którym był  obecny dzielnicowy gminy Lipowiec Kościelny aspirant sztabowy Piotr Biedrzycki. W szkole  odbywały się spotkania dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa na drodze z udziałem dzielnicowego Piotra Biedrzyckiego.

Uczniowie przystąpili i wykonali wszystkie zadania w ramach konkursu Komendy Powiatowej Policji w Mławie „Odblaskowa szkoła”. Brali udział w powiatowym konkursie BRD. Klasa IV przygotowywała się do egzaminu na kartę rowerową.

Szkoła Podstawowa w Lipowcu Kościelnym wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Lipowcu Kościelnym ogłosiły  gminny konkurs plastyczny „Na drodze konieczne – sytuacje bezpieczne”, na który wpłynęły 34 prace ze wszystkich szkół w gminie.

W piątek 3 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Lipowcu Kościelnym odbyło się uroczyste podsumowanie działań w programie. Na spotkanie przybyło wielu gości, których  przywitał dyrektor szkoły pan Jerzy Nowakowski. Wśród zaproszonych gości byli m.in. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie z  zastępcą komendanta powiatowego nadkom. Krzysztofem Hincmanem, dzielnicowy gminy Lipowiec Kościelny Piotr Biedrzycki, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie z zastępcą komendanta  bryg. Zbigniewem Kąpińskim , strażacy OSP Lipowiec Kościelny,  rodzice.

Podczas spotkania odbywały się występy artystyczne uczniów i konkursy o tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz różnymi zagrożeniami w życiu codziennym. Wręczono nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym. Miała miejsce prezentacja ratownictwa medycznego w wykonaniu mławskich strażaków.

Na placu przed budynkiem szkolnym odbył się pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez strażaków z OSP Lipowiec Kościelny.

Dekorację całej sali (z pomocą uczniów, w tym głównie swoich wychowanków klasy III),  ulotkę promującą oraz całość przedsięwzięcia zaplanowała i przygotowała pani Joanna Pastuszka – koordynator szkolnego programu profilaktycznego „B&N”, która również czuwała nad występem swoich podopiecznych i przebiegiem całej uroczystości.

RK

« 1 z 3 »

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500