Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony” w Lipowcu Kościelnym


sliederProgram profilaktyczny „B&N” czyli „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony ”  jest realizowany w celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na obszarze Mazowieckiego Garnizonu Policji. W tym roku  Szkoła Podstawowa im. bł. bp. L. Wetmańskiego w Lipowcu Kościelnym przystąpiła do jego realizacji. Koordynatorką szkolną programu została pani Joanna Pastuszka.

Dzięki udziałowi w projekcie na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka „Raz, dwa, trzy, możesz być bezpieczny i ty”. Opracowano, wydrukowano i powielono broszurkę „Bezpieczny uczeń”.  Otrzymali ją rodzice podczas spotkania, na którym był  obecny dzielnicowy gminy Lipowiec Kościelny aspirant sztabowy Piotr Biedrzycki. W szkole  odbywały się spotkania dotyczące przede wszystkim bezpieczeństwa na drodze z udziałem dzielnicowego Piotra Biedrzyckiego.

Uczniowie przystąpili i wykonali wszystkie zadania w ramach konkursu Komendy Powiatowej Policji w Mławie „Odblaskowa szkoła”. Brali udział w powiatowym konkursie BRD. Klasa IV przygotowywała się do egzaminu na kartę rowerową.

Szkoła Podstawowa w Lipowcu Kościelnym wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Lipowcu Kościelnym ogłosiły  gminny konkurs plastyczny „Na drodze konieczne – sytuacje bezpieczne”, na który wpłynęły 34 prace ze wszystkich szkół w gminie.

W piątek 3 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Lipowcu Kościelnym odbyło się uroczyste podsumowanie działań w programie. Na spotkanie przybyło wielu gości, których  przywitał dyrektor szkoły pan Jerzy Nowakowski. Wśród zaproszonych gości byli m.in. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie z  zastępcą komendanta powiatowego nadkom. Krzysztofem Hincmanem, dzielnicowy gminy Lipowiec Kościelny Piotr Biedrzycki, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie z zastępcą komendanta  bryg. Zbigniewem Kąpińskim , strażacy OSP Lipowiec Kościelny,  rodzice.

Podczas spotkania odbywały się występy artystyczne uczniów i konkursy o tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz różnymi zagrożeniami w życiu codziennym. Wręczono nagrody i wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym. Miała miejsce prezentacja ratownictwa medycznego w wykonaniu mławskich strażaków.

Na placu przed budynkiem szkolnym odbył się pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez strażaków z OSP Lipowiec Kościelny.

Dekorację całej sali (z pomocą uczniów, w tym głównie swoich wychowanków klasy III),  ulotkę promującą oraz całość przedsięwzięcia zaplanowała i przygotowała pani Joanna Pastuszka – koordynator szkolnego programu profilaktycznego „B&N”, która również czuwała nad występem swoich podopiecznych i przebiegiem całej uroczystości.

RK

« 1 z 3 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x