Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

LG planuje przenieść do Mławy całą produkcję swoich telewizorów


DSC01715Władze firmy LG planują przenieść całą produkcję telewizorów wyłącznie do naszego miasta. Dotychczas bowiem część produkcji odbywa się w drugim zakładzie  LG w Kobierzycach. Według planów firmy w Mławie skoncentrowano by produkcję telewizorów, a w Kobierzycach produktów AGD.  

KSP Mława nabór

Koncern zdecydował się poprosić władze lokalne o wsparcie dla swoich planów. Burmistrz podjął już działania, aby wesprzeć firmę w jej staraniach. 19 kwietnia wraz z prezesem LG  spotkali się z ministrem rozwoju Mateuszem Morawieckim. Podczas spotkania firma LG uzyskała wstępną akceptację dla planów firmy. Burmistrz poprosił także  radnych miejskich o przyjęcie apelu popierającego planowane działania LG. Podobne prośby wystosował do wójtów gmin powiatu mławskiego i starosty.  31 maja miejscy radni na sesji jednogłośnie zaakceptowali dokument popierający starania LG. Umiejscowienie całej produkcji telewizorów w naszym mieście byłoby szansą na utrzymanie obecnych miejsc pracy, a także utworzenie kolejnych w przyszłości. Natomiast brak porozumienia w tej sprawie mógłby zdaniem radnych doprowadzić do katastrofalnych skutków społecznych i ekonomicznych”.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

7 - liczba komentarzy w artykule "LG planuje przenieść do Mławy całą produkcję swoich telewizorów"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Do Marek
Gość
Teraz gra toczy się wylacznie o pieniądze a nie o to czy zakład bedzie czy nie. Decyzja juz jest podjęta. Zakład bedzie. Zarząd LG próbuje uzyskać czemu sie wcale nie dziwie dodatkowe bonusy. Wciąga w tą grę UM i RM. W kobierzycach za proponowaną stawkę nie ma chętnych do pracy, bo jest lepiej płacąca konkurencja. Dlatego zakład ładuje w Mławie. W negocjacjach tez trzeba myślec i miec nerwy. Ta obniżka przełoży się tylko na zysk dla LG a i tak za kilka lat firma z Mlawy i Polski wyjedzie. Trzeba miec tego świadomość planując rozwój miasta na ktory trzeba miec… Czytaj więcej »
mink
Gość
Wątpię, żeby LG uciekło za kilka lat z Mławy, no bo gdzie? Na Ukrainę, gdzie jest wojna i która nie jest w UE i szybko nie będzie? Kilka lat temu po mieście już krążyła taka plotka. Problem jest inny. Brakuje kilku pracodawców, powiedzmy 5 zakładów zatrudniających ok. 200 osób, którzy oferowaliby lepsze warunki pracy – głównie chodzi o płacę i urlopy. Wówczas byłaby konkurencja i realny wybór. Wtedy LG także musiałoby się dostosować do nowych standardów i oferować wyższe pensje. Obecnie realnym konkurentem jest Wipasz czy też XL chociaż nie wiem jak tam sytuacja wygląda, ale i tak potrzeba Mławie… Czytaj więcej »
Marek
Gość

t – trafia mnie, jak czytam komentarze niezadowolonych. To może lepiej niech burmistrz i wójtowie nie wspierają pomysłu LG i niech „cała produkcja telewizorów” idzie do Kobierzyc. Ten pomysł jest lepszy? Skoro są tacy źli, to trzeba ich pogonić. A szczerze, to myślę, że cierpisz na krótkowzroczność, załóż okulary.

...
Gość

Mareczku, decyzje zostały już podjęte przez LG.
LG tylko bije pianę o ulgi, oczywiście za wiedzą burmistrza, a to popieranie czy też niepopieranie to tylko zawoalowane petycje o kolejne ulgi dla LG. I niech Cię tak szlag nie trafia.

t
Gość

Przenosiny produkcji nie wynikają z dobrej woli LG i szczególnej sympatii do naszego miasta, tylko z twardego rachunku ekonomicznego. W Kobierzycach brakuje pracowników, a tym co są trzeba coraz więcej płacić, żeby nie przeszli do konkurencji. W Mławie z konkurencją słabo, więc można utrzymywać płace na niskim poziomie. Produkcja będzie przeniesiona bo to się opłaca, nie z powodu działań radnych, wójtów, burmistrza, itp.. Wspieranie LG w staraniach o kolejne ulgi to zwykła naiwność i strzelanie sobie w kolano.

...
Gość

Decyzje już zapadły, a więc po co to bicie piany???
Po to żeby mieć jakieś wytłumaczenie kolejnych ulg dla LG???
Burmistrz znów omamił radnych, którzy przełknęli wszystko bez krztuszenia się, nie zastanawiając się nad dalszym ciągiem koncepcji burmistrza i prezesów LG, bo tu właśnie chodzi o to,
żeby LG jeszcze mniej płaciło na rzecz miasta i żeby taką decyzję radni też przełknęli bez problemu.

Pracownik
Gość

Dokładnie.
Firma zawsze tłumaczy się że jest w trudnej sytuacji kiedy ludzie starają się poprosić o wolne za pracujące soboty a wskaźniki rocznych podsumowań ukazują procentowe wzrosty sprzedaży.
Do tego ciągle wymagają wiecej i więcej od pracowników podwyższając im „targety”
I zeby nie bylo tak pięknie gdy czytamy o nowych miejscach pracy, fakt że one będą ale zdecydowanie nie w takich ilościach jak wydaje się przeciętnemu człowiekowi bo tak naprawdę obarczą już pracujących ciężko ludzi dodatkową pracą

wpDiscuz