Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Fotografia Artystyczna – zaproszenie na IV Wólczańskie Warsztaty Artystyczne 2016 oraz wystawę


fot. Agata Czerwińska Szpunar


17 – 18 czerwca 2016 r. odbędzie się czwarta edycja Wólczańskich Warsztatów Artystycznych. Zajęcia poprowadzi  Agata Czerwińska Szpunar z Warszawy. Organizator – Ksiądz Janusz Cegłowski zaprasza chętnych do wzięcia udziału w warsztatach oraz zaprezentowania swoich prac. Najciekawsze fotografie wezmą udział w wystawie. 

Ksiądz Janusz Cegłowski – organizator Warsztatów prosi pasjonatów fotografii i tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę oraz wziąć udział w spotkaniu warsztatowym:

1. O złożenie do 10 czerwca najciekawszych prac fotograficznych na plebanii, ulica Graniczna 86. Każdy uczestnik Warsztatów składa maksymalnie 6 prac na papierze fotograficznym (najlepiej format A4) oraz na płycie CD.

2. Najciekawsze prace zostaną zakwalifikowane na wystawę.

3. W piątek – 17 czerwca od godz. 15.30 do 19.00 ,warsztaty poprowadzi Agata Czerwińska Szpunar (stara plebania na Wólce, ul. Graniczna 86).

4. W sobotę – 18 czerwca o godz. 15.00, otwarcie wystawy fotograficznej prac autorskich Agaty Czerwińskiej Szpunar pt. „Zielono mi…”, oraz wyróżnionych prac uczestników Warsztatów. Miejsce wystawy: „Galeria U KANTEGO”, podziemia kościoła parafii św. Jana Kantego – Mława Wólka.

 

Agata Czerwińska-Szpunar

Portret CMYK1 po kor

Urodziła się w Warszawie, od kilku lat mieszka w Kaniach.

Fotografia i malarstwo od wielu lat przeplatają się w jej życiu.

W latach 1989-91 jako wolny słuchacz Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, uczęszczała na zajęcia do pracowni rysunku, malarstwa, grafiki i fotografii. Właśnie tam zafascynowała ją fotografia jako ciekawa technika dająca duże możliwości twórcze.
W 1993 uzyskała dyplom Fotografa w Policealnym Studium Fotograficznym.
Od tamtej pory nie rozstaje się z aparatem fotograficznym. Najchętniej fotografuje wodę, niebo, detale przyrody i pejzaże.
Swoich zdjęć nigdy nie obrabia komputerowo! To w naturze szuka ciekawych form, barw i faktur, które tworzą gotowe kompozycje i uwiecznia je używając aparatu fotograficznego. Tak powstają barwne obrazy, które często wyglądają jak malowane farbami abstrakcje. Dlatego mówią o niej: „Malujący fotograf”.

W latach 1998-2000 była członkiem Wolskiej Integracji Artystycznej. Wtedy dwie swoje pasje zaczęła łączyć.
Od 1998 – co roku jeździ na plenery malarskie jako jedyny fotograf i przywozi z nich obrazy oraz ogromne ilości zdjęć.

Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich na terenie całego kraju, a jej obrazy prezentowane były na wystawach poplenerowych i zbiorowych. Jednak zawsze bliższa jej sercu była fotografia.

W 2002 miała pierwszą indywidualną wystawę swoich fotografii
pt „Malowane na wodzie”, która w kolejnych latach była prezentowana w sześciu galeriach na Mazowszu, w Galerii „N69” na warszawskiej Pradze i w Galerii „Niespokojnej” w warszawskiej Szkole Fotograficznej.

Natomiast w 2009 Agata miała wystawę fotografii i malarstwa w Międzyrzecu Podlaskim.
Wystawione tam fotografie tematycznie dopasowane były do obrazów, przedstawiały pejzaże i przyrodę.

W październiku 2013 wystawiła swoje prace fotograficzne w CKiSz w Sierpcu, do którego wielokrotnie przyjeżdżała na Ogólnopolskie plenery malarskie. Tam po raz pierwszy zaprezentowała cykl zdjęć „Zielono mi…”, który powstał właśnie w Sierpcu. Były one częścią wystawy pt „Malowane na sierpeckiej wodzie”.
W styczniu 2014 roku cała wystawa pojechała do Miejskiego Centrum Kultury w Lipnie.
W 2015 roku zaprezentowała fotografie z cyklu „Zielono mi…” w Galerii Okej w Brwinowie.

Trafnie fotografie Agaty scharakteryzowała Grażyna Jezierska – artysta plastyk:

„MALOWANE NA WODZIE” to koncepcja Agaty na plastyczną przygodę w fotografii.(…) Zdjęcia przedstawiają faktury wody, malują ją, zmieniają, deformują, kryją jej budowę. Część z nich odzwierciedla stan naturalny, część staje się złudzeniem i konstruuje zupełnie nierealne kompozycje. (…) Autorka fotograficznie rejestruje rzeczywistość i dostrzega pewne jej fragmenty. Stają się one gotowymi obrazami już w jej obiektywie.(…) Fotografie te mają wymowę obrazów malarskich, mieszczących się pomiędzy realizmem a abstrakcją. Odbiorcom życzę palety wrażeń. Autorce – aby dalej tak patrzyła i pokazywała nam to, czego często nie dostrzegamy.”

Warsztaty zostały dofinansowane w ramach Programu mikrowsparcia „Artystycznie Energetyczna Mława”.

Źródło: Organizatorzy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x