Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Konopianka wygrywa rywalizację w B-klasie


KonopiankaZawodnicy z Konopek zostali mistrzami ciechanowskiej B-klasy. W nagrodę awansowali na boiska A-klasy, na tym poziomie rozgrywkowym występowali po raz ostatni w sezonie 2012/13. Na trzecim miejscu ukończyli zmagania debiutanci z Radzanowa.


Sukces podopiecznych Mariusza Mikłowskiego jest w pełni zasłużony. W całym sezonie zanotowali tylko dwie porażki, obie w rywalizacji z Tamką Dzierzgowo. Mimo tych wpadek nie dali się zepchnąć z pierwszego miejsca (plasowali się na nim nieprzerwanie od piątej kolejki). Na finiszu poradzili sobie doskonale z ogromną presją.  Rywali z Gumina pokonali 8:2, natomiast ligę pożegnali wyjazdowym sukcesem odniesionym na boisku w Radzanowie.

Zespół z Konopek zdobył w sumie 44 bramki. Dziewięć wbił Georg Gevorgian, osiem Daniel Lis, natomiast siedem Mateusz Pietruś. Jednak żaden z nich mógł się równać z królem B-klasowych rozgrywek, napastnikiem radzanowskiej Wkry. Zbigniew Kalinowski zakończył batalię z 15 trafieniami na koncie. Jedenaście dorzucił Krzysztof Dziurlikowski, po dwie Dominik Pakuszewski, Jarosław Krogulski i Marcin Keczmerski.

W swoim debiutanckim sezonie podopieczni Pawła Borkowskiego zajęli trzecie miejsce. Mogli powalczyć o coś więcej, gdyby nie reperkusje związane z rejestracją Kamila Ważnego. Zbyt późno zgłoszony do rozgrywek, wystąpił na inagurację rundy z Guminem. Choć Wkra wygrała 5:2, decyzją Wydziału Gier Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej została ukarana walkowerem.

Mimo wyjątkowo korzystnego bilans zmagań z liderem dzierzgowianie zakończyli rywalizację poza podium. Początek rundy rewanżowej zaczęli kapitalnie – po czterech wygranych z rzędu zbliżyli się do Konopianki na odległość zaledwie trzech oczek. Jednak porażki z Radzanowem, a na zakończenie także z Opinogórą oznaczały, że gracze Jacka Szypulskiego zakończyli rywalizację na czwartej pozycji.

Z dziewięcioma golami zakończył rozgrywki Michał Zbysiński. Siedem dołożył Tomasz Grzybowski, cztery grający trener Jacek Szypulski. Dorobek tego ostatniego zawodnika mógł być znacznie okazalszy, ale ze względu na problemy z kręgosłupem rozegrał na wiosnę niewielką liczbę minut.

Ostatnia kolejka sezonu (28-29 maja): Gumino – Orlęta 2:7, Radzanów – Konopianka 1:3,  Opia – Tamka 3:0, Andzin – pauza

 33

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x