Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jeszcze łopata nie wkopana a już 40 proc. drożej płacimy za ścieki


sliderOd 1 lipca o 39 % podrożeją ścieki a o  3% więcej zapłacimy za bieżącą wodę – tak zdecydowali na wczorajszej sesji radni miejscy, choć nie jednogłośnie. Radni Rakowski, Pol i Kacprzak byli przeciwni takiej decyzji.


Wniosek o zatwierdzenie nowych taryf na okres od 1 lipca 2016 do 30 czerwca 2017  w imieniu  Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalnia Ścieków „WOD-KAN” Sp. z o. o. złożył do burmistrza prezes spółki Marek Dusiński. Przed jego skierowaniem pod obrady rady miasta burmistrz winien dokonać analizy poprawności kalkulacji cen, dopiero wtedy trafia on do zatwierdzenia do rady miasta.

Podczas obrad rady w tym punkcie rozgorzała dyskusja, głównie pomiędzy radnym Jerzym Rakowskim (byłym burmistrzem) a burmistrzem Sławomirem Kowalewskim.

– Musimy mieć tę świadomość, że przerzucamy koszty  budowy oczyszczalni na mieszkańców. Rodzi się swoisty podatek. Według moich analiz około 2 mln zł więcej będzie płacił podatnik, przedsiębiorca rocznie w skali tych 33 lat będzie trzeba dodatkowo zapłacić za to, że taka konstelacja w Mławie jeśli chodzi o partnerstwo publiczno prywatnie powstała. Dyskusja o wyborze partnerstwa się już wcześniej odbyła, ale myślę że mało kto miał świadomość, że jeszcze łopata nie została wkopana a już będziemy płacić prawie 40 % więcej za ścieki.  Wiem że to jest trudna decyzja, my jako rada nie mamy w tym momencie żadnego ruchu.  Wiedzę na temat stanu oczyszczalni ścieków miał pan przez te 10 lat i wiadomo było że będzie tylko gorzej. Przypomnę tylko, że spółka (WOD-KAN – red.) corocznie wpłaca 2 mln zł do budżetu. Wiemy jaka to jest ważna decyzja. Ja bym nawet teraz bym nie podjął się tej decyzji. Raczej próbował bym szukać rozwiązania własnymi siłami – mówił radny Rakowski.

– Wiemy że to czas najwyższy, żeby wybudować nowy obiekt. I z takim przeświadczeniem, trzeba o stawkach za wodę i ścieki dyskutować. Zachęcam, żeby dyskusja była konkretna, poważna i merytoryczna.  Nie stać nas na tym etapie na wybudowanie nowych kolektorów i oczyszczalni ścieków.  Wartość inwestycji nowej oczyszczalni to 50 mln zł. Dofinansowanie 50 %.  Czy stać nas na wariant dołożenia 13 mln do kolektorów sanitarnych i 25 mln do oczyszczalni?. Taka inwestycja też spowoduje wzrost stawki za ścieki. Zablokujemy również możliwość innych inwestycji w budżecie na najbliższe trzy, cztery lata. Budując za własne pieniądze będzie drożej. To zostało poparte analizą. Gruntownie przeanalizowałem to. PPP to jest szansa dla Mławy, dla samorządu. Ten samorząd który jako pierwszy skorzysta będą przyjeżdżały wycieczki i podziwiały naszą odwagę i determinację i skuteczny sposób rozwiązywania problemów. Ja proponuję wariant bardziej łagodny, rozłożony w czasie, żebyśmy równolegle budowali oczyszczalnię, kolektory, drogi chodniki czy  place zabaw – argumentował burmistrz Kowalewski.

Ostatecznie rada 16 głosami „za” przy trzech głosach przeciwnych uchwaliła nową taryfę zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie miasta Mława. Od 1 lipca 2016 mieszkańcy zapłacą za odbiór 1 m sześć. ścieków 6,11 zł brutto (dotychczas 4,41) , a za wodę 3 zł brutto (dotychczas 2,92).

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
77 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wólczanka
Wólczanka
7 lata temu

no i c dalej. Może Radni zmienia zdanie i oczyszczalnia zostanie wlasnoscią miasta, miasto za 10 mln może ja zmodernizować. troche oszczednosci i mozna by wybudowac lub wyremontowac oczyszczalnie

do Pana Kropka
do Pana Kropka
8 lata temu

Dzięki Panie Kropek, a raczej adwokacie. Nie zawiodłem się na Tobie. Kogoś jeszcze zakuło w oczka pare zdań na temat Wielkiego Przywódcy? Czy to już wszyscy?
Nie muszę ukrywać się pod tyloma nickami. Dla Twojej wiadomości – osób tych jest więcej niż dwóch. Nie zapomnij też pominusować tego komentarza 😉

...
...
8 lata temu
Reply to  do Pana Kropka

Nadal atakujesz??? i krytykujesz hejterze… od burmistrza? 🙂
ile Ci płacą za to żebyś oczerniał, atakował, krytykował tych co są przeciwni PPP??? – boicie się???Przewodniczącego?? – całkiem miły młody człowiek, właśnie była okazja do poznania go i wierz mi nie jest sam, ma bardzo duże wsparcie wśród mieszkańców i to nie tylko swojego Osiedla nr 8, niedługo się przekonasz 🙂
To mój ostatni komentarz do Twojego hejtu.

do Pana Kropka
do Pana Kropka
8 lata temu
Reply to  ...

Wiesz ile dostaję? Tysiąc pincet sto dziewińcet 😉 A zleceniodawcą jest właśnie Urząd Miasta, Starostwo i wszyscy święci w tym mieście 🙂
A tak na poważnie, nie zamkniesz mi ust a ja nadal oczekuję konkretnej odpowiedzi od wielce szanownego przewodniczącego. Skoro jest taki odważny to gdzie się podział? Czyżby się bał udzielić odpowiedzi na moje pytania? Czeka aż go adwokaci wyręczą czy jak? Zadać pytanie ma prawo każdy a skoro Ci to nie odpowiada to Twój problem.

do Pana Kropka
do Pana Kropka
8 lata temu
Reply to  ...

A tak poza tym, jeśli potrafiłbyś czytać ze zrozumieniem to wiedziałbyś jakie jest moje zdanie na działanie obecnych władz w tym mieście.

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
7 lata temu
Reply to  ...

ahahaha miły człowiek no nie wytrzymam, sam sobie pisze te wypociny ahahaha!!!!!

Andrzej
Andrzej
8 lata temu
Reply to  do Pana Kropka

Mędrcy, by milczeli, głupcy, by się śmiali, uczciwi pracowali, klakierzy pod niebiosa wychwalali.
Obserwując a całą sytuacje i zdań od każdego kilka, a jet ich bez liku, odnoszę wrażenie, jakieś wojny informacyjnej. Atak na przewodniczącego, jest ciekawym zajęciem z punktu widzenia, osób, którym jak najbardziej zależy na urywaniu kieszeni mieszkańców. Chodzą słuchy, że wynajęci hejterzy, pragną oczernić tego młodego człowieka. Jest w tym coś, ale co będzie dalej, to niebawem sie okaże

do Andzeja
do Andzeja
8 lata temu
Reply to  Andrzej

Skoro zadanie kilku pytań jest „atakiem na przewodniczącego” przez „wynajętego hejtera pragnącego oczernić tego młodego człowieka” to można Ci pogratulować błyskotliwości umysłu.

...
...
8 lata temu

Hejter:
„do przewodniczącego”, „Obserwator”, „kto przygarnie kropka?”, „do „…””, „ZDZISIULEK Z KOPYDŁOWA”, „do Wielkiego Przewodniczącego”, „Szanowny Obrońco Uciśnionych”, „do „do zadającego pytania””, „do Pana Kropeczka i Ktosieczka”, „Marek”, „marzenna”, „PATRIOTYCZNY PATRIOTA”, „”Obywatel”, „niko” itd.
Te nicki dotyczą jednej i tej samej osoby, a najwyżej dwóch.
Hejterem to jesteś właśnie Ty, bo nie potrafisz konstruktywnie dyskutować, a tylko opluwać.
Ktoś kto w internecie tylko atakuje, krytykuje coś lub kogoś w bezwzględny sposób, wyraża opinie pełne nienawiści, negatywności jest właśnie HEJTEREM.
🙂

Wólczanka
Wólczanka
8 lata temu

w tej sytuacji, tylko chyba REFERENDUM by wyjaśnił czego i co chcą mieszkańcy 🙂

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
8 lata temu

Dlaczego zatem pan burmistrz, nie zorganizował stosownych form dialogu z mieszkańcami tego miasta. Właściwą formą w tym przypadku stają się konsultacje społeczne. Czy one się odbyły? Nie, nie odbyły się- takie są Fakty! Pozwolę sobie teraz zadać Panu pytanie. Czy mieszkańcy miasta Mława, są za tak drastycznymi podwyżkami taryf za odprowadzanie ścieków ? Proszę o szczerą odpowiedź.
W momencie pisania tej wiadomości nasunął mi się pomysł, ale też i nie tylko mi, aby zorganizować sondę, w której to Państwa portal, zada właściwe tej sprawie pytania. W ten sposób będziemy mogli uzyskać obraz czy mieszkańcy miasta są, czy nie są za tak horrendlaną podwyżką cen.

do przewodniczącego
do przewodniczącego
8 lata temu

Facet, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Gościu tyle razy pisze żebys stanął na czele protestu a Ty wypisujesz swoje dyrdymały że niby każe Ci popierać burmistrza. Zanim zaczniesz upubliczniać swoje rewelacje to poczytaj kilka razy co do Ciebie ktoś pisze. Może za którymś razem przeczytasz ze zrozumieniem. Chyba że miewasz problemy z czytaniem to odpal Koziołka Matołka w TV. Może razem dotrzecie do Pacanowa, wszak nie od dziś się mówi że „co dwie głowy to nie jedna”. P.S. Zacny tytuł posiadasz waćpan. Pan Przewodniczący.. jak to dumnie brzmi..

...
...
8 lata temu

Po co ten sarkazm? – Panie Kamilu nie dawaj się Pan wciągnąć w żadne dyskusje i przepychanki.

do "..."
do "..."
8 lata temu
Reply to  ...

O jakim sarkazmie mówisz? Ja widzę tu tylko same fakty 😉

kto przygarnie kropka?
kto przygarnie kropka?
8 lata temu
Reply to  ...

Żeby głupi miał zagadke.

Ktoś
Ktoś
8 lata temu

Atakują przewodniczącego i atakują, jak wściekłe psy. Do użytkownika o nicku : „do przewodniczącego”- zanim napiszesz tego rodzaju komentarz, musisz wiedzieć, że jak na ten moment nie wyrosłeś jeszcze z oglądania i słuchania bajeczek burmistrza i nie tylko. Pacanowo jest Twoim światem, w którym jesteś jak ten bohater Koziołek-ulubieniec dzieci kilkadziesiąt lat wstecz. Pozostań w swoim świecie i do świata dorosłych się nie pchaj.

Obserwator
Obserwator
8 lata temu

Skoro niewiesz dlaczego nikt nie pytał mieszkańców czy zgadzają się na podwyżki to Cie oświecę – nikt by się na nie nie zgodził, nawet jeśli byłyby one konieczne np. do ratowania przed likwidacją spółki. I nie obstaję tu za burmistrzem ale człowiek o zdrowych zmysłach wie dlaczego nikt nikogo nie pyta o zdanie czy się zgadza więcej płacić czy nie bo z góry będzie znał jego odpowiedź.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
8 lata temu

Do-ZDZISIULEK Z KOPYDŁOWA- Czy Pana zdaniem mam bez słowa poklepywać po ramieniu pana burmistrza oraz radnych jego koalicji? Otóż odpowiem Panu, że nie. Jeśli pan burmistrz, często powołując się na swoje wsłuchiwanie się w głosy mieszkańców, nie czyni tego w trakcie podejmowania tak ważnej decyzji, która zaciąży w negatywny sposób na budżetach wielu Mławian.

ZDZISIULEK Z KOPYDŁOWA
ZDZISIULEK Z KOPYDŁOWA
8 lata temu

PRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU OSIEDLA NR 8 NA PRZEWODNICZĄCEGO PROTEST SZOŁ !!! !!! !!!

olga
olga
8 lata temu

czego chcecie od chłopaka. Dba nie tylko o swoje osiedle ale i o innych. kto inny odważył sie i zaprotestował.tylko On, Brawo Panie Kamilu. tak dalej. proszę nie zrażać się. mówi Pan prawdę a prawda boli.

ZDZISIULEK Z KOPYDŁOWA
ZDZISIULEK Z KOPYDŁOWA
8 lata temu
Reply to  olga

TAK JEST !!! MUSIMY ZAPROTESTOWAĆ PRZECIWKO NIEUWGLĘDNIENIA NAS W BUDŻECIE, AROGANCJI RZĄDU, KATASTROFALNEJ SYTUACJI ŻOŁĄDKOWEJ I BRAKU PERSPEKTYWÓW DO ŻYCIA !!! POWOŁAMY PROTEST SZOŁ A PRZEWODNICZĄCYM MUSI ZOSTAĆ PRZEWODNICZĄCY OSIEDLA NR 8 !!!

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
8 lata temu

Szanowny Panie Marku!
Dopisuje panu rubaszny humor. Bardzo proszę o unikanie takich wypowiedzi pod moim adresem, co do dwóch ostatnich zdań pana wypowiedzi. Jeśli rajcuje pana oglądanie nagich mężczyzn, to nie zazdroszczę pana upodobaniom. Obawiam się, że myli pan sesje Rady Miasta, z jakimś , tanim i tandetnym i wulgarnym przedstawieniem. Jeśli nadal pan nie rozumie o czym piszę, to bardzo proszę, o zgłoszenie się do najbliższego specjalisty- seksuologa, może on zaradzi pana problemom, które pana gnębią i pomoże zmniejszyć uciążliwość fetyszy, będących częścią pana życia.

olga
olga
8 lata temu

Panie Kamilu, z klakierami nich Pan nie pisze. jesteśmy za Panem, przez pisanie i mówienie prawdy, jest Pan coraz bardziej znany w mieście. O panu się mówi i to nie negatywnie jak na portalach internetowych, ale wręcz przeciwnie, wiele osób sie o Panu pozytywnie wyraża. Powodzenia.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
8 lata temu
Reply to  olga

Jest mi niezwykle miło, słyszeć i czytać pozytywne komentarze. Szanowna Pani ” Olga”- to dzięki takim ludziom jak Pani, mam odwagę stanąć i wyrazić, to co czują mieszkańcy naszego miasta. Proszę mi wybaczyć, że czasami moje przemówienia nie są tak płynne, jak strony przeciwnej, ale ja w stosunku do nich, nie pobieram lekcji ani też nie jeżdżę po kursach, czy też innych szkoleniach, na których to są poruszane i wdrażane różnego rodzaju manipulacje wyborcami. Dla mnie istotnie ważnym staje się fakt uczestniczenia w ważnych momentach naszego miasta

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
8 lata temu
Reply to  olga

Jeśli dochodzi do poważnych uchybień, to nie mam zamiaru spuścić głowę do dołu i czekać kiedy burmistrz wyda mi rozkaz, bym podniósł głowę. Nie mam też zamiaru chodzić do UM do instrukcje i gotowe scenariusze postępowania. Moje działania opierają sie na obserwacji i słuchaniu mieszkańców. Poza tym, pragnę wyraźnie powiedzieć i jeszcze wyraźniej napisać, że nie mam być zamiaru kolejną „ludzką tubą wyborczą” burmistrza oraz Rady Miasta. Z moich działań będę wyłącznie odpowiadał przed mieszkańcami Naszego miasta

Szanowny Obrońco Uciśnionych
Szanowny Obrońco Uciśnionych
8 lata temu

1.Gdzie się podziewałeś jak otwierano pełną usterek ulicę Sienkiewicza i Powstańców Styczniowych? 2. Gdzie są Twoje działania odnośnie budowy nowej 7? 3.Na jakim etapie są Twoje działania dotyczące budowy nowego dworca zintegrowanego? 4.W jaki sposób wspierasz mieszkańców „Naszego miasta” w kwestii przylatującego smrodu z kurników z sąsiednich gmin? 5. Na jakim obecnie jesteś etapie w sprawie reaktywacji kolejki wąskotorowej? 6. Jakie działania podejmujesz w sprawie długo oczekiwanego remontu kina? W jaki sposób próbujesz wyegzekwować spełnienie obietnicy wyborczej burmistrza dotyczącej nowego stadionu na 100 lecie Mławianki czy choćby budowy bulwarów i zarybienia Seracza? Mam nadzieję na konkretne odpowiedzi i nie zasłanianie się tym czy tamtym.

...
...
8 lata temu

Ostro pojechałeś, ale chyba znasz realia tej aglomeracji>
Powiedz tak całkiem szczerze co może jeden nielubiany radny wskórać u burmistrza przy znacznej większości radnych przyklaskujących i podlizujących się burmistrzowi???
Panie Kamilu, jedna rada: nie ma co dyskutować z tymi klakierami władz,tak jak powiedziała Pani Olga, to bez sensu, zjedzą Pana żywcem. Szkoda zdrowia, nie da Pan im rady. Napisać raz swoje i dość.

do "..."
do "..."
8 lata temu
Reply to  ...

Po pierwsze – czysto informacyjnie – nie jestem niczyim „klakierem” ani w żaden sposób nie jestem powiązany z obecnymi władzami czy ich zwolennikiem. Po drugie, „jeden nielubiany radny” może wskórać to samo co obecnie z tematem oczyszczalni i podwyżek wody, a mianowicie popisać się swoimi mądrościami nie tylko w temacie podwyżek (dziwnym trafem nie słyszałem o wystąpieniach tego Pana przy innych ważnych tematach aż do tego który bezpośrednio dotyka też jego kieszeń czyli podwyżka. Jeśli się mylę proszę o konkretne argumenty bo serio takich nie znam). Po trzecie, dlaczego poruszany jest tylko ten temat a pozostałe omija się szerokim łukiem? Nie wygodne są czy jak? Oczywiście rozumiem że nikt nie lubi podwyżek ale czy te tematy które wymieniłem są błahe? Po czwarte, mam prawo zapytać o pewne kwestie, które mnie nurtują i oczekiwać konkretnych odpowiedzi na nie.

...
...
8 lata temu
Reply to  do "..."

Nic prostszego, chce Pan rozmawiać z radnym na różne tematy, to niech się Pan z nim umówi.
Pen artykuł jest właśnie o podwyżkach cen ścieków, a więc komentarze mają dotyczyć tego tematu, czy to dla Pana za trudne?
Odpowiedzi na pytania, które Pan postawił mogą być ponadto zbyt obszerne, żeby ich udzielać w tym miejscu. Spotkania RM są zawsze wcześniej ogłaszane, może Pan się zgłosi ze swoimi pytaniami do radnego właśnie na posiedzenie RM , czyż tak nie prościej?

do Pana Kropeczka i Ktosieczka
do Pana Kropeczka i Ktosieczka
8 lata temu
Reply to  ...

Ja myślę, że Szanowny Przewodniczący nie jest ubezwłasnowolniony i nie potrzebuje adwokatów w postaci Pana Kropka czy Ktosia (o ile Szanowny Przewodniczący, Pan Kropek i Pan Ktosiek to nie jest ta sama osoba a takie można wywnioskować).To po pierwsze. Po drugie, były artykuły o tematach o których odważyłem się zapytać Szanownego Przewodniczącego, gdzie jakoś nie widziałem jego zaangażowania (jeśli się mylę – wskazać gdzie to jest). Powstał jak Feniks z popiołów ku obronie uciśnionych więc nie omieszkam korzystać z okazji by się dowiedzieć czegoś na te kwestie. Co do przejazdu na Kościuszki.. Widziałem jakie pokazał show na Radzie Miasta. Bardzo interesujący pokaz.

...
...
8 lata temu

Przykro mi ale jestem tylko „…”, nic tu nie mam z pozostałymi dwoma osobami, nawet ich nie znam osobiście, co do pokazu, to uważam że burmistrz wtedy zrobił większy pokaz (show) swej ignorancji i despotyzmu. Takie zachowania nie przystoją włodarzowi miasta, który żyje z podatków mieszkańców i jest to między innymi jednoosobowy organ wykonawczy.

Ktoś
Ktoś
8 lata temu
Reply to  do "..."

Radny broni nie tylko swojej kieszeni ale także i mieszkańców swojego Osiedla. Zabierał głos w sprawie przejazdu na Kościuszki i z jakim komentarzem się spotkał ze strony burmistrza? – nawet prasa była zbulwersowana atakiem burmistrza na radnych tego typu, a Ty tu próbujesz podważać działania radnego i starasz sie doprowadzić do jego kompromitacji, Ładnie to tak? tak sie nie robi szanowny panie mądraliński.

Do zadającego pytania
Do zadającego pytania
8 lata temu

Za dużo pytań zadajesz niewłaściwej osobie. Swoje pytania kieruj do rady miasta i burmistrza, a nie chłopaka, który od roku jest przewodniczącym zarządu osiedla

do "do zadającego pytania"
do "do zadającego pytania"
8 lata temu

Zadaję te pytania osobie która „jeśli dochodzi do poważnych uchybień, to nie mam zamiaru spuścić głowę do dołu i czekać kiedy burmistrz wyda mu rozkaz, by podniósł głowę”. Zatem mam pytania, jakie były podjęte działania w przedstawionych kwestiach a nie tylko w sytuacji kiedy podwyżka cen wody i ścieków dotyczy fizycznie każdego mieszkańca. Nawet jeśli jest „od roku przewodniczącym” to pojawia się pytanie, co przez rok zdołał zdziałać?

do Wielkiego Przewodniczącego
do Wielkiego Przewodniczącego
8 lata temu

Gdzie się podziewasz? Lub pod którym Nickiem się ukrywasz? Zabolało jak ktoś odważył się napisać kilka zdań o Tobie?

do Wielkiego Przewodniczącego
do Wielkiego Przewodniczącego
8 lata temu

Oczywiście czekam na hejterów, którzy zminusują każdego kto się postawi Wielkiemu Przywódcy

...
...
8 lata temu

Marku dostałeś już medal od burmistrza czy dopiero jesteś w kolejce po niego?
Jesteś jego dobrym adwokatem to chyba niedługo się już zasłużysz…

Marek
Marek
8 lata temu

„Budowa nowej oczyszczalni jest koniecznością, chyba wszyscy się z tym zgadzają. Znalazłem tabelę, ile ludzie płacą w Polce za metr sześcienny wody ze ściekami. średnia krajowa to 11,30 zł. Maksymalna stawka dla indywidualnego odbiorcy to 51,58 zł za metr sześcienny(!). Na tym tle Mława po podwyżce nie wypada dramatycznie.
Link do źródła: http://cena-wody.pl/index.php? p=1&po=2&da=gd&Klo=1&Kol=4&lu= &iw=00″ – Tak napisali na innym portalu. Sprawdziłem i to fakt. Pewnie, że najlepiej mieć dobre, nowe i za darmo. Ale tak potrafi tylko Przewodniczący Osiedla Nr 8. Może w ramach protestu rozbierze się na następnej sesji. Czekam na występ.

Uważny
Uważny
8 lata temu
Reply to  Marek

sprawdź dokładniej – widziałeś, w niektórych miejscach są dopłaty?
Czemu chciałbyś żeby przewodniczący osiedla nr 8 się rozbierał? – masz jakieś ciągoty do facetów?

Uważny
Uważny
8 lata temu
Reply to  Marek

sprawdź dokładniej – widziałeś, w niektórych miejscach są dopłaty
Czemu chciałbyś żeby przewodniczący osiedla nr 8 się rozbierał? – masz jakieś ciągoty do facetów?

Z daleka
Z daleka
8 lata temu
Reply to  Marek

Marek- Przestań ironizować, bo jak wszyscy tu wiedzą, od dawna trzymasz stronę burmistrza. Siedzenie za biurkiem w UM i klikanie na polecenie szefa, jest jednym z Twoich głównych zadań. Słowem o przewodniczącym Os. Nr 8-: Z tego, co mówią mieszkańcy, chłopak walczy o swoje osiedle, i wcale mu się nie dziwię, jak tylko potrafi. Zauważyłem, że od pewnego czasu zorganizowana została zmasowana kampania wymierzona przeciwko Panu Kamilowi, z jakimi skutkami dla niego, to niebawem się okaże. Drogi Marku- kwestią rozbierania się na sesji RM, chyba jest Tobie dobrze znana, bo chodzą słuchy, że nie raz latałaś nago po mławskim parku, strasząc mieszkańców, jak i przyjezdnych. Niektórzy wzięli Ciebie, za takie cyrkowo-parkowe zwierzątko 😉

gosc2
gosc2
8 lata temu
Reply to  Marek

Referendum

Bartolini
Bartolini
8 lata temu
Reply to  gosc2

Referendum to może w sprawie odwołania burmistrza za jego odwagę, innowacyjność, za remonty dróg i chodników przez jedną jedyną słuszną instytucję, za szastanie publicznymi pieniędzmi, za przerost zatrudnienia itp.itd.

Bartolini
Bartolini
8 lata temu
Reply to  Marek

Marku, gdzie jest 300 tys.zł wydane przez burmistrza na projekt nowej oczyszczalni ścieków, którą miasto miało budować? gdzie są inne pieniądze wydane na inne projekty przez UM? – chyba ktoś powinien oddać te pieniądze, które wyrzucił, ot tak sobie, bez zastanowienia, w błoto.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
8 lata temu

Nie ulega wątpliwości, że budowa nowoczesnej oczyszczalni jest konieczna. Tylko ten cały proces związany z formułą PPP, niesie wiele zagrożeń i wiele zapytań.

marzenna
marzenna
8 lata temu

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8 na PREZESA PROTEST SZOŁ !!!!

PATRIOTYCZNY PATRIOTA
PATRIOTYCZNY PATRIOTA
8 lata temu

MUSIMY ZORGANIZOWAĆ PROTEST SZOŁ !!!

marzenna
marzenna
8 lata temu

Zgadzam sie! Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 8 na Przewodniczącego i Prezesa !!! Tylko tak możemy uniknąć tych podwyżek!!!

Obywatel
Obywatel
8 lata temu
Reply to  marzenna

Przewodniczący i zasmażka!

Obserwator
Obserwator
8 lata temu
Reply to  Obywatel

Marzenna i Obywatel- to jedna i ta sama osoba- taka lokalna hybryda, nijakiego rodzaju ;-P

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
8 lata temu

Podwyżka, która będzie rosła w kolejnych okresach czasu- synonimy. Nie wierzę, w żadne zapewnienia burmistrza, co do stabilności cen. Hasło kampanii na rzecz formuły PPP nosi nazwę: „Podejmijmy to ryzyko”- panie burmistrzu, kierowanie miastem, to nie gra planszowa typu Monopol!

niko
niko
8 lata temu

Ty to normalnie jesteś debeściak. Aż dziś ze nie zostałeś wybrany na prezydenta

Mario
Mario
8 lata temu

Proste pytanie: skoro prywatnym firmom tak bardzo się opłaca budować i eksploatować tę oczyszczalnię, że aż się o to biją, to czemu miałoby się to nie opłacać miastu? Tym bardziej, że miasto mogłoby na budowę dostać dofinansowanie?

Piotr
Piotr
8 lata temu
Reply to  Mario

To się wiąże z dodatkową pracą, odpowiedzialnością, a przecież w ratuszu nie ma żadnych specjalistów.
W mławskim UM za Kowalewskiego nastała nowa moda:
wszystko robią firmy prywatne obojętnie czy to są Dni Mławy czy budowa i eksploatacja oczyszczalni.
Koszty są dużo wyższe, ale co tam, to koszty rozłożone bezpośrednio na mieszkańców.
Zamiast wydawać pieniądze na budowę oczyszczalni burmistrz wyda je na prywatną firmę, która zorganizuje imprezę, na miejscową partacką firmę od chodników i ulic, na organizację otwarć (wraz z kropidłem) wszelkich chodniczków, uliczek, na różnego rodzaju projekty, które trafiają do kosza, na ratowanie firmy Mobilis czy też innych bankrutujących firm jak np. SM „Zacisze”poprzez wykupywanie zbędnych miastu lokali

abc
abc
8 lata temu

Drodzy internauci. Proszę, zostawcie prezesów, dyrektorów, itd. w spokoju. Czują się oni przez Was wprost napiętnowani. Przecież oni realizują politykę władz miasta, poprzez wykonywanie uchwał, podejmowanych przez radę miasta. To do kompetencji miasta należą wszystkie ważne sprawy, z punktu widzenia gospodarki miasta.

Meloman
Meloman
8 lata temu

Gdyby wszyscy trzej widoczni na zdjęciu stali, to normalnie trzech tenorów 🙂

truizm
truizm
8 lata temu

Tak, Pani Kamilo, bardzo słuszna uwaga, temu panu jeszcze na początku tego roku wszystko sie bilansowało i nie potrzebne były podwyżki.
Teraz tuż przed przejęciem przestało sie bilansować, bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Kamila
Kamila
8 lata temu

Strategia władzy, względem spółek komunalnych jest klarowna – najpierw należy doprowadzić je do takiego stanu, żeby nie mogły sobie poradzić z normalnym funkcjonowaniem… Później zjawia się kapitał prywatny, który wraz z władzą uzdrawia sytuację…za pieniądze Mławian. Poza tym obecna podwyższa w wod.- kan zrobiona jest pod zyski i pod dyktando przejmującego oczyszczalnię.
Czy pamiętacie państwo jak przed wyborami samorządowymi pan Prezes Wod- kanu wspaniałomyślnie i zapewne na polecenie władzy odstąpił od zmiany cen wody i ścieków, mówiąc,że wszystko mu się bilansuje. Co się wydążyło w tak krótkim czasie że przestało się bilansować.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
8 lata temu

W tym miejscu pozwolę sobie zadać 4 pytania, odnośnie formuły PPP.
1. Kto będzie transferował zysk, poza granicę RP wypracowany przez oczyszczalnię ścieków
?
2. Dlaczego burmistrz zwlekał, od początku kadencji z budową oczyszczalni ścieków, mając do dyspozycji ogromne fundusze na tego typu inwestycje?
3. Dlaczego burmistrz nie podaje do publicznej informacji o zdolności wypracowywania przez 30 lat zysku finansowego przez oczyszczalnię ? W tym miejscu podkreślę, że z kosztów uzyskanych z eksploatacji oczyszczalni, można spłacać zobowiązania wynikające z zaciągniętych kredytów na realizację budowy oczyszczalni ?
4. Dlaczego burmistrz, podkreślający wsłuchiwanie się w głosy mieszkańców, nie pokusił się o zorganizowanie konsultacji społecznych w sprawie oczyszczalni ścieków i proponowanej przez niego formuły PPP ?

Obiektywny
Obiektywny
8 lata temu

Pytania dość ciekawe, aczkolwiek w 3. trudno spłacać zobowiązania z „kosztów”.
Mam też do Pana pytanie (trochę nie w temacie ale pytanie jako do obrońcy mienia Mławy) – To Pan mówił na filmie na youtubie, że „w Ostrołęce nigdy nie było kolei wąskotorowej”? (film nakręcony podczas wywozu parowozu do Ostrołęki). Jeśli tak to zamiast popisywać „znawstwem” tematu kolei wąskotorowej, to niech Pan poczyta w internecie o historii tej kolei w Ostrołęce (czasy I wojny światowej).

https://www.youtube.com/watch?v=sBlfHGgMcXY

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
8 lata temu
Reply to  Obiektywny

Przyznaję, że podczas wywiadu popełniłem pomyłkę( wychwyciłem to zaraz po nagraniu ) . Dziękuję, że Pan o niej wspomniał. Błąd ten wynikał z dużego zdenerwowania, zresztą, co widać na nagraniu. Pragnę dodać, że nie było to zamierzone. Co do kolei wąskotorowej w Ostrołecę, dodam, że była też nazywana Myszyniecką Koleją Wąskotorową. domniema się, że miała ona połączenie z Mławską Koleją Wąskotorową, choć zdania co do tego są podzielone.

Baju baju
Baju baju
8 lata temu

Trzeba troszkę znać historię a dopiero potem się wypowiadać co do tematu =D

Obiektywny
Obiektywny
8 lata temu

Ale to raczej chyba się wie o czym mówi?

...
...
8 lata temu

Oczyszczalnia ścieków załatwiona, PPP pewne jak w banku
teraz tylko:
– wodociągi i… oczywiście
– PEC
Pan burmistrz da nam i wam drodzy jego wyborcy popalić.
Miasto Mława jest już drogim miastem (najwyższe podatki), teraz będzie jeszcze droższym, bo najdroższe media.
Ponadto bardzo zanieczyszczonym, jesteśmy w czołówce – nie zapominajmy o tym,
a burmistrz jest w tym temacie bezradny

t
t
8 lata temu

Coś tu jest nie tak. Czy oczyszczalnia będzie budowana w formule PPP czy wprost ze środków budżetu i tak fundatorami będą podatnicy – mieszkańcy miasta. Różnica polega na tym, że prywatna firma musi zarobić, więc do kosztów trzeba doliczyć jej zysk. Poza tym miasto może skorzystać z 50% dopłaty.

Zatem gdyby oczyszczalnię budowało miasto koszt całego przedsięwzięcia dla mieszkańców byłby niższy o 50% oraz o zysk przedsiębiorcy. Gdyby posiłkować się kredytem (z którego przecież skorzysta też przedsiębiorca) koszty również byłyby rozłożone w czasie.

Chciałbym zobaczyć konkretne wyliczenia, a nie opowieści o podziwiających burmistrza wycieczkach, który zachowuje się trochę jak akwizytor reklamujący PPP, a nie rozsądny gospodarz.

Obywatel
Obywatel
8 lata temu
Reply to  t

Spółka nie ma zdolności kredytowej żeby dostać kredyt na 50 mln zł bo nawet nie ma majątku, Cały majątek jest Gminy. Kredyty inwestycyjne dla firm są na góra 15 lat i trzeba wypracować zysk żeby to obsłużyć a spółka miejska nie prowadzi działalności nastawionej na zysk a żeby wypracować zysk który miałby pokryć raty kredytu i odsetki musiałaby podnieść ceny tak żeby to pokryć. Rozwiązanie PPP nie jest idealne ale jeśli miasto nie ma takich pieniędzy i nie chce blokować tych co ma i przeznaczać je na inne inwestycje to jest to rozwiązanie rozsądne.

t
t
8 lata temu
Reply to  Obywatel

Kredyt dotyczyłby przecież tylko połowy wymaganej kwoty, resztę można uzyskać z dopłaty. Nie sądzę, aby był problem ze znalezieniem banku chętnego do sfinansowania miejskiej inwestycji, trudno o pewniejszy zarobek. Po podniesieniu opłat, co już uczyniono, spółka będzie rentowna, więc ten argument też odpada.

PPP nie jest złe z natury, często ma sens, ale w tym konkretnym przypadku, przy możliwości uzyskania dofinansowania w wysokości 50% korzyść wydaje się problematyczna.

Marek
Marek
8 lata temu

Piotr, jeśli uważasz że doszło do nadużyć, to zawiadom prokuratora. Na forum jesteś anonimowy i wydaje Ci się, ze możesz bez konsekwencji sugerować dziwne układy. To jest dopiero nieuczciwe. Oczyszczalnia nowa jest potrzebna i to jest fakt. Nikt z oponentów nie zaproponował żadnej rozsądnej alternatywy, dlatego uważam, że rozwiązanie proponowane przez burmistrza jest najlepsze.

...
...
8 lata temu
Reply to  Marek

Czemu ciągle straszysz?
Czemu każdemu każesz zgłaszać wszystko do prokuratora?
Czyż ludzie nie mają prawa wyrażać swoich poglądów i wątpliwości w tym mieście?
Wolny kraj wszak mamy, czyż nie?
Oczyszczalnia jest potrzebna, to fakt, ale… decyzja burmistrza odn. PPP jest zła i najgorsza jaka mogła zapaść. Odwagę to ten Pan rzeczywiście ma, żeby zafundować mieszkańcom takie rozwiązanie.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
8 lata temu

Wczorajszą decyzją Rada Miasta, pokazała, jak bardzo ‚liczy’ się z głosami i opiniami mieszańców. Burmistrz, rzecz jasna, zachwalał zalety formuły PPP, jednocześnie podkreślając, że jest to ostateczne wyjście, w którym i dla którego nie istnieje żadna alternatywa. nie ukrywam niezadowolenia z postępowania burmistrza i jego sposobu dyskusji z osobami o odmiennych poglądach. Może niebawem okazać się, że niedługo któryś z radnych koalicyjnych, zgłosi wniosek , który roboczo może brzmieć oto tak: :”Dogmat o nieomylności burmistrza’- do tego właśnie to wszystko zmierza.

Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 8
8 lata temu

Niezmiernie cieszy mnie postawa trzech radnych, którzy wbrew przytłaczającej większości radnych, oficjalnie popierających burmistrza, zdecydowanie opowiedzieli się przeciwko nowym taryfom za wodę i za odprowadzanie ścieków. W ten sposób dali wyraźny sygnał, że nie podoba się im polityka prowadzona przez burmistrza.

Obywatel
Obywatel
8 lata temu

Każdy obywatel kraju i mieszkaniec gminy powinien wiedzieć za co żyje państwo i gmina. A jak nie wie bo go wiedza ekonomiczna i gospodarka nie interesuje to można sobie w Wikipedii poczytać co to są dochody budżetowe. Wszystkie inwestycje w państwie i gminie idą naszych pieniędzy podatków i opłat wszyscy się zrzucamy na wszystko.

Obywatelka
Obywatelka
8 lata temu
Reply to  Obywatel

Co Twoja wypowiedź ma znaczyć? czego dotyczy? bo nie rozumiem.
Jasne jest, że każdy o tym wie co napisałeś, tylko widzisz każdy włodarz powinien tak rządzić, żeby koszty spadające na mieszkańców były jak najniższe, czyli powinien się liczyć z budżetem mieszkańców, a nie szastać pieniędzmi na lewo i prawo bez konsultacji z mieszkańcami

///
///
8 lata temu

budownictwo pasywne-Mława jako pierwsze miasto -ktoś jeszcze pamięta

...
...
8 lata temu
Reply to  ///

Bez komentarz 😀 , ale tu to nie marzenia, burmistrz zdradził mieszkańców Mławy fundując im PPP

Realista
Realista
8 lata temu

„Ten samorząd który jako pierwszy skorzysta będą przyjeżdżały wycieczki i podziwiały naszą odwagę i determinację i skuteczny sposób rozwiązywania problemów.”
tak mówi burmistrz Miasta Mławy czy Dyzio Marzyciel? a może Nikodem Dyzma?
Panie burmistrzu jest Pan naprawdę mocno zdeterminowany.
Pana determinacja sięga dna, wycieczki do mławskiej oczyszczalni się Panu śnią, chyba z Trzcińca nad Wkrą.
Pan już stracił całkowity kontakt z Ziemią, z realiami.

Piotr
Piotr
8 lata temu

Celowa robota pod nowego inwestora. Burmistrz już widać dogadał się w sprawie cen z nowym dzierżawcą, Celowe było wstrzymanie podwyżek na początku roku, żeby teraz móc je ustalić już w konkretnej wysokości. To mamy przedsmak odważnej decyzji w sprawie partnerstwa publiczno prawnego, jakie zafundował nam Kowalewski.
Kochani mieszkańcy, czy poczuliście smak piołunu, który Wam włodarz zaserwował??? czy dopiero go poczujecie po 01 lipca????

77
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x