Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

„Cała Polska biega” i Mława też pobiegła


sliderTo kolejny raz gdy Mława włącza się do ogólnokrajowej akcji promującej zdrowy tryb życia „Cała Polska biega”.  Z roku na rok rośnie popularność tej imprezy, coraz więcej mławian chce biegać.

KSP Mława nabór

W niedzielę 29 maja 440 zawodników w różnym wieku wystartowało z ulicy Reymonta, aby przebiec ulicami Lelewela i Kopernika do mety na stadionie miejskim. Już od godz. 16.30 prowadzone były zapisy, uczestnicy otrzymywali pamiątkowe koszulki z logo akcji. Chętnych było tak dużo, że dla koszulek w pewnym momencie po prostu zabrakło.

Dystans jaki mieli do pokonania biegacze to około 1,5 km. Bieg miał charakter rekreacyjny, nie było ważne aby do mety przybiec  pierwszym. O powszechnym charakterze imprezy najlepiej świadczy wiek uczestników: najstarsza uczestniczka liczyła sobie lat 70, najmłodszy uczestnik miał zaledwie 3 miesiące.

I właśnie w takich kategoriach niektórzy uczestnicy biegu zostali wyróżnieni. Halina Karwińska – jako najstarszy uczestnik (70 lat),  Jakub Jurkiewicz (3 miesiące) – jako najmłodszy. Najliczniejszą rodziną biorącą udział w biegu to rodzina Karwińskich – Alicja, Alex, Monika, Oskar, Mirosław, Halina. Najliczniej reprezentowane były szkoły: SP nr 7, SP nr 1, SP nr 4 oraz Gimnazja nr 1 i 2.

RK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz