Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Bezpieczne Mławianki” zakończyły szkolenie


slieder bezpTrening samoobrony, kurs pierwszej pomocy, warsztaty z psychologiem i policjantami – tak wyglądały zajęcia w ramach autorskiego programu profilaktycznego mławskiej policji „Bezpieczna Mławianka”, który zakończył się 30 maja br.


W ciągu zaledwie jednego dnia zgłosiło się tyle pań chętnych do udziału w programie, że zapisy zostały zamknięte. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 13 kwietnia br. – Przed paniami 17 spotkań, to ciężki kawałek chleba, dużo potu, oby nie łez, ale to wszystko po to, żeby było bezpieczniej – mówił podczas rozpoczęcia komendant Komendy Powiatowej Policji mł. insp. Artur Ryfiński.

Do programu przystąpiło 26 kobiet, kurs ukończyły 23. Zajęcia odbywały się między 13 kwietnia a 30 maja br. Udział w szkoleniu był bezpłatny. Kursantki pod okiem instruktora i trenera personalnego trenowały proste techniki samoobrony. Brały udział w specjalistycznych zajęciach warsztatowych z psychologami, policjantami oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Zajęcia z technik samoobrony prowadził doświadczony trener oraz funkcjonariusz mławskiej policji, st. sierż. Artur Możdżonek – 2 Dan Taekwondo ITF oraz jego asystenci Adam Cichocki, uczeń Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie oraz Jakub Chłosta, uczeń Gimnazjum nr 2 w Mławie.

Bezpieczne Mławianki, w ramach trwającego programu, wzięły udział w zajęciach, przygotowanych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Panie obserwowały działania straży pożarnej na miejscu zdarzenia drogowego. Były to ćwiczenia, przygotowane specjalnie dla uczestniczek kursu „Bezpieczna Mławianka”. Kursantki wzięły również udział w zajęciach warsztatowych, przygotowanych przez funkcjonariuszy straży pożarnej będących jednocześnie ratownikami medycznymi. Dowiedziały się jak prawidłowo wykonywać czynności podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej tj. resuscytacja, opatrywanie zranień, pomoc przy zadławieniach, porażeniach prądem czy zatruciu środkami chemicznymi.

W autobusie Mławskiej Komunikacji Miejskiej, panie trenowały techniki samoobrony w środkach komunikacji publicznej. Zajęcia z wykorzystaniem autobusu MKM, odbyły się dzięki pomocy Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Mławie i były nowością tej edycji.

W poniedziałek 30 maja br. odbyło się podsumowanie i zakończenie kursu „Bezpieczna Mławianka”. Podczas uroczystego zakończenia IV edycji programu kursantki otrzymały certyfikaty z rąk komendanta Komendy Powiatowej Policji mł. insp. Artura Ryfińskiego. Były podziękowania dla współorganizatorów i osób prowadzących.

Organizatorem i autorem programu była Komenda Powiatowa Policji w Mławie, a współorganizatorami IV edycji byli Burmistrz Miasta Mława, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie, Mławska Hala Sportowa, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie, Akademia Sztuk Walki SENSHI.

 

RK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
7 lata temu

Pozdro dla Pani Mysior 😀

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x