Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chcesz rzucić palenie? Sprawdź poziom swojej motywacji


slider palaczW mławskim sanepidzie jutro (31 maja) sprawdzisz swój poziom motywacji do rzucenie palenia  i  sprawdzisz poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Sprzedam Piec


31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. To ważna data, aby zastanowić się nad skutkami palenia tytoniu.

Według Ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia ponad miliard ludzi na świecie pali papierosy. W Polsce prawie połowa populacji dorosłych to palacze. Codziennie około 500 nieletnich chłopców i dziewcząt zaczyna palić papierosy, a rocznie próbuje palenia około 180 tysięcy dzieci. Na głowę przeciętnego dorosłego Polaka przypada około 2500 papierosów rocznie, średni koszt to około 5000 zł. Prawie 500 dni swojego życia przeznaczamy na trucie siebie i innych dymem tytoniowym.

Szkodliwość palenia tytoniu jest obecnie udowodniona, i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. W Raporcie Pierwszej Europejskiej Konferencji na temat Polityki Tytoniowej przedstawiono prognozy do 2050 r. i wynika z nich, że między rokiem 2000 a 2025 – 120 mln ludzi w Europie umrze w wyniku chorób tytoniozależnych.

Jeśli łatwo się męczysz, brakuje Ci tchu, masz problemy ze snem, to przyczyną tych dolegliwości może być nie Twój wiek, a palenie tytoniu. Każdy palacz, który chce żyć lepiej i dłużej powinien rzucić palenie. Nasz organizm jest w stanie naprawić wyrządzone przez tytoń szkody nawet po wielu latach palenia. Większość eks-palaczy twierdzi, że aby przestać palić, wystarczy tylko chcieć. Każdy, kto rzuci palenie wygrywa zdrowie, pieniądze, poczucie zwycięstwa, wolność i bezpieczeństwo oraz wiele dodatkowych szczęśliwych lat życia.

Dlatego – Nie trać czasu, rzuć palenie!

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mławie zaprasza w dniu 31 maja w godzinach 1200-1400 do pokoju nr 12 (I piętro) na sprawdzenie poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących papierosy, chętnym proponujemy test mierzący motywację, gotowość i uwarunkowania sprzyjające rzuceniu palenia oraz inne materiały informacyjne i edukacyjne.

 źródło: PSSE w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x