Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trzymaj formę – żyj zdrowo


Slider do Sp 6W Szkole Podstawowej nr 6 w Mławie, po raz kolejny realizowano ogólnopolski program „Trzymaj formę” promujący wśród młodzieży zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie poprzez edukację w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży, a zwłaszcza promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Sprzedam Piec


Po raz trzeci w ramach projektu szkolnego w dniu 24. 05. 2016 odbył się „Dzień zdrowej przekąski”. Śniadanie dla uczniów zostało przygotowane przez rodziców i nauczycieli prowadzących projekt. Wszystkie produkty wykorzystane do przygotowania śniadania zostały wykonane przez rodziców i organizatorów, którzy m.in przygotowali wędliny, pasty, upiekli chleb i ciasta.

Degustacja przekąsek odbyła się w świetlicy szkolnej podczas przerw międzylekcyjnych. Uczestniczyli w niej uczniowie od IV do VI. Wszystkim dopisywały apetyty i dobre humory. Przekąski znikały z tac w okamgnieniu.

Organizatorzy przypomnieli uczniom o zasadach zdrowego odżywiania każdego dnia, stosując 6 zasad dr hab. Stanisława Bergera.

1. Urozmaicenie posiłków jest warunkiem dostarczenia wszystkich niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
2. Umiarkowanie w jedzeniu i piciu, określona ilość posiłków (4-5) oraz ich porcji.
3. Uregulowanie (systematyczność w jedzeniu) posiłki powinny być spożywane w ciągu dnia co 3- 4 godziny. Ostatni posiłek powinien być spożywany maksymalnie 3 godziny przed snem.
4. Uprawianie sportu – codzienna aktywność fizyczna przez minimum 30 minut.
5. Unikanie stresu i używek (nie pal i i nie pij alkoholu). Nie bądź biernym palaczem. Znajdź zdrowy sposób na relaks.
6. Uśmiechnij się!!! Śmiech to zdrowie!

Organizatorzy projektu:

Dorota Olszewska – koordynator

Marzena Łabanowska

Anna Komorowska

Agnieszka Lalak

Justyna Jakubiak

Beata Żabińska

Anna Szymańska

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x