Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mieszkańcy Wieczfni Kościelnej również biegają


sliderMieszkańcy gminy Wieczfnia Kościelna nie zawiedli, akcja Polska Biega 2016 przyciągnęła liczne grono amatorów biegania. Na listach obecności znalazło się 165 osób.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Przy rejestracji uczestnicy otrzymywali koszulki i wodę mineralną. O godz. 15:00 cała grupa udała się na miejsce startu, aby wspólnie rozpocząć bieg.

Poza biegaczami można było dostrzec osoby maszerujące na kijkach oraz kilkoro rowerzystów. Metą podobnie jak w poprzednich latach była leśniczówka Koła Łowieckiego KAMERA. Gościnność myśliwych i usytuowanie w centrum lasu sprawiają, że uczestnicy czuję się tam bardzo dobrze.

Gdy już wszyscy stawili się na mecie rozpoczął się piknik integracyjny. Dzieci z zachwytem bawiły się puszczając bańki mydlane. Po krótkiej przerwie na złapanie oddechu przystąpiono do pieczenia kiełbasek. Przy ognisku dominował śmiech i rozmowy. Nie trzeba było długo namawiać i szukać chętnych do konkursów. Dzieci zmierzyły się w biegu stopa za stopą oraz zrzucaniu puszki z krzesełka. Nie zapomniano o rodzinnych zmaganiach w których nawigowane przez rodzica dziecko miało za zadanie pokonać tor przeszkód. Dodatkowym utrudnieniem były zawiązane oczy. Tłumnie zebrano się także wokół strzelnicy militarnej. Wiele osób chciało sprawdzić celność swojego oka. Z niecierpliwością czekano na ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

– najaktywniejsza szkoła – Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich

– najaktywniejsze sołectwo – Bąki

– najstarszy uczestnik biegu – Pani Elżbieta Barbara Szordykowska

– najmłodszy uczestnik biegu – Joanna Dulęba

– najliczniejsza rodzina – rodzina Pokus (6 osób)

Zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali statuetki biegacza, a najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi biegu wręczono pluszowe maskotki ufundowane przez myśliwych z koła łowieckiego. Tego dnia nie tylko pogoda dopisała, humory uczestników akcji również.

źródło: Gminna Biblioteka Publiczna Wieczfnia Kościelna

oprac. JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x