Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławscy strażacy w akcji


straz sliderO niektórych działaniach mławskich strażaków w minionym tygodniu pisaliśmy już w Codzienniku na bieżąco. Nie były to jednak wszystkie przypadki, gdy strażacy spieszyli z pomocą.


 16.05.2016 roku o godzinie 06.36 w Mławie przy ul. Piekiełko zastępy z JRG PSP Mława udzielały pomocy kobiecie, która znajdowała się na przystanku autobusowym. Osoba ta uskarżała się na bóle w klatce piersiowej. Działania straży polegały na zastosowaniu tlenoterapii biernej, okrycie folią termoizolacyjną, wsparciu psychicznym oraz utrzymywanie w pozycji siedzącej. Przybyły na miejsce personel karetki odtransportował osobę poszkodowaną do szpitala.  Akcja trwała 26 minut.

 20.05.2016 roku o godzinie 16.12 w miejscowości Turza Mała gmina Lipowiec Kościelny w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia doszło do pożaru drewnianego wychodka przy murowanym budynku gospodarczym. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Turza Mała polegały na podaniu prądu wody na palący się obiekt aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 1 godzinę 5 minut.

20.05.2016 roku o godzinie 21.10 na drodze krajowej nr 7 w Mławie doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego marki Man ze zwierzęciem (koziołek). Samochód ciężarowy z naczepą próbując uniknąć zderzenia z koziołkiem uderzył w nasyp drogowy. W wyniku przemieszczenia ciągnika siodłowego o prawie 180 st. rozerwaniu uległ zbiornik z olejem napędowym, z którego wyciekał olej na jezdnię i na pobocze. W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejscu był patrol Policji oraz przejeżdżający Zespół Ratownictwa Medycznego Medicover, który udzielał pomocy poszkodowanemu kierowcy samochodu ciężarowego. Poszkodowany był przytomny, posiadał uszkodzenia w postaci przerwania ciągłości skóry na rękach. Kierowca w celu dokładnego przebadania został zabrany do szpitala, przez przybyły na miejsce kolejny zespół pogotowia. Działania zastępów z JRG PSP Mława      i OSP Szydłowo w początkowej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu akumulatorów ograniczeniu powstałego rozlewiska przy pomocy sorbentu, a także na przelaniu    z uszkodzonego zbiornika oleju do metalowych pojemników. Następnie działania polegały na pomocy w wahadłowym kierowaniu ruchem na jednym pasie drogi krajowej, usunięciu pojazdu z miejsca zdarzenia oraz dokładnym sprzątnięciu pasa drogi w celu wznowienia ruchu. Zabite zwierze zabrał przedstawiciel zarządcy drogi. Zniszczeniu uległ przód samochodu ciężarowego, poszycie boku naczepy. Wyciekło około 350 l oleju napędowego. Straty oszacowano na 71,4 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 2 godziny 35 minut.

oprac.JK

źródło: bryg. Marek Augustynowicz

rzecznik prasowy PSP Mława.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x