Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sportowcy z „Dwójki” Mistrzami Powiatu w Lekkiej Atletyce


sliderLekkoatleci w barwach Gimnazjum nr 2 zdobyli 8 złotych medali, 5 srebrnych i trzy brązowe, co dało im pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej.

W połowie maja 2016 roku na stadionie MOSiR odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Mławskiego. Reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Mławie liczyła 55 osób. Uczniowie startowali w następujących konkurencjach 100, 200, 300, 400, 600, 800, 1000 1500 metrów, skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, sztafetach 4 x 100 m i w sztafecie olimpijskiej. Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając  wiele złotych, srebrnych i brązowych medali , oprócz tego było jeszcze sporo czwartych i piątych miejsc, które również przynosiły punkty do klasyfikacji generalnej szkół. Należy wyróżnić Dominika Breńskiego, który zdobył złoty medal w skoku w dal i srebrny medal w biegu na 100m; Pawła Czymerskiego, zdobywcę złotego medalu na 200m; Radosława Zmudczyńskiego, zwycięzcę biegu na 400m; Przemysława Cieślaka, srebrnego medalistę biegu na 300m i Bartosza Grabowskiego, brązowego medalistę w tym biegu; Olafa Sobotkę, srebrny medal w biegu na 800m; Karol Szechalewicz – srebrny medal w skoku wzwyż; Piotr Wolski – brązowy medal w biegu na 1000m; Laura Miecznikowska – złoty medal w pchnięciu kulą; w skoku w dal i w skoku wzwyż złote medale zdobyła Julia Grzegorowska i w tych samych konkurencjach srebrne medale zdobyła Małgorzata Dzięgielewska. Z bardzo dobrej strony pokazały si ę nasze sztafety 4x100m; prowadzona przez Pana Dariusza Piekarskiego sztafeta chłopców klas trzecich (w składzie Czymerski, Wiącek, Bartkowski, Breński) zdobyła złoty medal  a  chłopców klas drugich medal brązowy. Natomiast sztafeta dziewcząt klas trzecich również zajęła pierwsze miejsce. To właśnie te medale przyczyniły się do tego,że Gimnazjum nr 2 w Mławie zajęło pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji ogólnej zarówno w klasyfikacji chłopców jak i dziewcząt. Na uwagę zasługują również czwarte miejsca Kacpra Zielińskiego w biegu na 400 metrów i Tomka Wiącka w biegu na 200 metrów, którym niewiele zabrakło do podium ale punkty wywalczone przez tych chłopców również wpłynęły na  klasyfikację ogólną. Nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie składają podziękowania wszystkim  uczniom, którzy brali udział w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce.

oprac. JK

źródło i foto: Gimnazjum Nr 2 w Mławie Mariusz Dziubiński

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Sport
Sport
4 lata temu

Brawo gim 2 wymiatacie !

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x